EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina
Sunday, 18 September 2016 18:59

K životu i k práci potřebuju svobodu, říká Eva Rýznerová

Written by 

 

Eva Rýznerová fotoEva je velmi tvůrčí, napsala knihu, v současné době se zejména věnuje fotografování a psaní. Její vášní je jídlo, což je velmi dobře vidět na jejím food-blogu. Žije v Praze, miluje literaturu, fotografii, kočky, jógu a přírodu. Zajímá se o udržitelný rozvoj a založila občanské sdružení Živá Praha 11, které se stará o ochranu přírody ve městě. V současné době působí jako místopředsedkyně neziskové organizace Slow Food Prague.

I need freedom in my life and in my work says Eva Rýznerová

Eva is very creative, she has written a book, currently she is mainly devoted to photography and writing. Her passion is food, which is very obvious at her food-blog. She lives in Prague, loves literature, photography, cats, yoga and a nature. She is interested in sustainable development and established a civic association Living Prague 11, which cares of the protection of nature in the city. She currently works as vice-president of non profit organization Slow Food Prague.

Eva Rýznerová se v posledních osmnácti letech věnovala kariéře novinářky a publikovala řadu článků na rozličná témata, zaměřovala se především na partnerské vztahy, módu, cestování, životní styl. Působila jako redaktorka (Cosmopolitan), editorka (Harper‘s Bazaar, Style), šéfredaktorka (Juicy, Šťastný Jim), čtyři roky pracovala v televizi Nova. Po mnohaleté praxi v prestižních vydavatelstvích se rozhodla odejít na volnou nohu a tvrdí, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v jejím životě.

Mezi soukromé radosti Evy patří už mnoho let vaření, které je podle ní „stejně tvůrčí jako psaní“. Svá kulinární dobrodružství popisuje na blogu La Cuoca na kterém říká:

„Tento blog vznikl z lásky k Itálii, protože Itálii považuji za jeden z nejkrásnějších koutů světa. Kolik vášní dokáže vzbudit úzký pruh země obklopený mořem a na severu uzavřený vysokými horskými štíty! Objevte stejně jako já ty pravé ingredience života a umění "dolce vita". Itálie má bohatou minulost, ta se odráží v srdci věčně usměvavých Italů, kteří žijí dobrým jídlem a vínem - jímž nepohrdnou v kteroukoliv denní dobu.“

V roce 2011 vydalo nakladatelství Motto její knihu „Říkal jsi ti amo“, což je příběh mladé Češky, která se jedné letní noci zamiluje do atraktivního cizince. Pod jeho vlivem začíná měnit své každodenní zvyky a zcela podléhá nejen kouzlu romantického muže, ale především Itálie. Je snad konečně zamilovaná? Ale do koho víc – do Massiho nebo do božské italské kuchyně? Hrdinka je okouzlena středomořským způsobem života la dolce vita a s humorem přibližuje římské zvyklosti, charakter italských mužů, návštěvu rušných trhů, i to, jak správně vařit pastu. Kniha je plná vzpomínek na Itálii, podmanivého vyprávění o pozoruhodnostech a krásách Lazia, a nadto je proložena desítkami lahodných receptů odkoukaných přímo z kuchyně italské mamma.

Read 5573 times Last modified on Sunday, 18 September 2016 19:26

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

You can easily accept or reject the cookies on this site by choosing one of the following