EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Marie Petrovová

… se s plným nasazením dokáže věnovat i zdánlivě jednoduchému projektu, který ale může pomoci velkému množství rodin

O MNĚ


JMÉNO: Marie Petrovová

ZEMĚ: Česká republika

MĚSTO: Praha

NÁRODNOST: česká

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby

POZICE: spolumajitelka

FIRMAOsvobozená domácnost, s.r.o.

 

MÁ CESTA

Pracovala jsem v GE Money Bank a GE je známá tím, že podporuje ženy v jejich kariéře. Vytvořili jsme v Česku projekt “Život nápadům”, platformu pro ženy, které se rozhodly zkusit podnikat. Příběhy žen byly natolik inspirativní, že jsem neodolala… Profesionálních hrozeb se moc nebojím a nijak po nich nepátrám, takže mě ani nijak neovlivnily. V současné době ještě nemohu říci, že jsem překonala ekonomické překážky. Stále na tom pracuji. Jsem přesvědčená, že je důležité udržet si jasný cíl a klientům poskytovat takovou kvalitu, jakou slibuji.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Změnila jsem svůj status ředitelky komunikace ve velké korporaci na majitelku malé servisní firmy, která bojuje o své místo na slunci. Přestaly mi chodit pozvánky na různé akce, ne každý mi zvedne telefon, nemám služební auto... Myslela jsem si, že pro mě změna statusu bude jednoduchá, že se přes to rychle přenesu, ale není to tak jednoduché a člověk se toho hodně dozví o sobě a nakonec i o druhých. Peníze byly důležité na začátku mého podnikání. Díky svému finančnímu poradci jsem si vytvořila finanční rezervu, která mi umožnila rozjezd podnikání. Můj muž mi dodával odvahu, dcera byla ochotná mnohokrát předělat grafiku webových stránek. Manžel i děti mi neustále dorovnávají hladinu sebevědomí a odvahy a berou na sebe hodně domácích úkolů, abych se mohla soustředit na práci. Osobní rozvoj považuji za absolutní prioritu. Musela jsem a stále se musím učit hodně o marketingu, sociálních sítích, o prodeji. A také jsem hodně pracovala na sobě. Člověk si nikdy nemůže být jistý, že v podnikání uspěje, ale já jsem si dnes jistá, že jsem se díky rozhodnutí pustit se do vlastního byznysu hodně změnila: jsem odvážnější, klidnější, asertivnější a také mnohem lépe naslouchám. Velkým problémem je strach. Obávám se, že to nedokážu, že nedokážu vydělat peníze, že se nedokážu prosadit. Se svými obavami musím bojovat každý den. A stále ještě čekám na pořádnou porci podnikatelského štěstí.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Vyznávám zásadu - co sám nerad, nečiň jinému a zdá se, že se mi to v dobrém vrací. Jsem komunikativní, houževnatá a hraji fér. A myslím si o sobě, že mám smysl pro humor. Jsem opravdu hodně komunikativní, takže networking mi dělá radost, stejně jako komunikace s partnery a klienty. Většina z nich oceňuje to, že jsem otevřená a nesnažím se tajit ani případné problémy. Jsem schopna se v práci naučit a v praxi použít nové informace. Znám a používám požadované techniky, abych odvedla dobrou práci. Snadno předávám a šířím informace. Mám ráda budování partnerství. Osobní růst díky mé práci je důležitý. Osobní růst lidí, se kterými pracuji je důležitý. V případě sporu hledám smír. Ráda vyjednávám tak, aby všichni skončili spokojení. Ráda pracuji v týmu. Já řeším problémy a já nalézám řešení. Mám ráda cíle a ráda dosahuji plánů. Jsem schopna se rychle rozhodovat. Neváhám, pokud chci požádat o radu. Jsem schopna použít zkušenosti a rady od ostatních.


 

TIPY A RADY

Neboť každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má. (Matouš)
Inspirací je mi odvaha mnoha žen, které jsem při své práci potkala. České ženy jsou neuvěřitelně výkonné a pracovité, myslím, že mají nárok část svých domácích povinností přenést na někoho jiného. Nenechejte se ničím rozptylovat, zaměřte se na svůj cíl a neustále se k němu vracejte. Myslím, že by stát měl více podporovat ty, kteří se rozhodnou podnikat a vytvářet nová pracovní místa. Zvlášť, když čísla jasně ukazují, že se do podnikání pouští čím dál více žen. Já osobně zatím vidím i snahu sladit práci a rodinu, a v této podpoře stát určitě hodně pokulhává.

 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí