EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Hana Krejčí

… tato žena má kuráž čelit nepříjemnostem spojeným se start-upem v projektu sociálního podnikání

O MNĚ


JMÉNO: Hana Krejčí

ZEMĚ: Česká republika

MĚSTO: Praha

NÁRODNOST: česká

VZDĚLÁNÍ: pokračující profesní vzdělání

SEKTOR: třetí sektor - sociální podnikání

POZICE: Spolumajitelka internetové agentury a sociálního podniku zaměřeného na podporu rodičů.

ORGANIZACE: Baby Office

 

MÁ CESTA

Nikdy bych se sama nepustila do podnikání nebýt mého bratra, jehož snem bylo mít svojí firmu. Zaujala mě činnost, které se věnoval, tehdy to byla počítačová grafika, a při škole jsem pracovala na přípravě materiálů pro tisk. Další významný milník mé kariéry bylo narození druhé dcery, kdy jsem přehodnotila své priority a vrhla se naplno do projektu, který měl za cíl pomáhat ženám na mateřské a rodičovské pracovat, pokud chtějí. Za největší hrozbu považuji svoje extrémní nasazení a neschopnost slevovat ze svých požadavků. Problémy mi dělal také chaotický přístup k práci.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Při narození své první dcery jsem se musela potýkat s tím, že nebylo obvyklé, aby žena při dítěti pracovala. Rodinu ale považuji za jeden ze základních pilířů úspěchu. Mám to štěstí, že mě podporuje širší rodina - rodiče hlídáním dětí, půjčkami peněz, partner tím, že mě živí v dobách krize a psychicky mě podporuje. Překážkou byl vztah k penězům, v naší rodině byla chudoba považována za ctnost. Při zakládání projektu Baby Office - centra pro pracující matky jsem se potýkala s nedostatkem financí. Musela jsem si vypůjčit od příbuzných a známých. Peníze mě v úspěchu spíš brzdily než by pomáhaly. Ať již dotace nebo možnosti půjček. Nedostatek peněz nutí člověka dělat věci jiným způsobem a mnohdy i lépe. Standardní univerzitní vzdělání mi dalo určitý druh myšlení, jednorázová školení mě pak posouvá kupředu v dílčích otázkách, se kterými se potýkám. Profesní vztahy jsou pro mě velmi důležité, často během času přerostli ve vztahy přátelské. Je to jeden z důležitých klíčů k úspěchu. A také trochu štěstí :-).

 

MÉ DOVEDNOSTI

Myslím, že mám silnou vůli a odhodlání jít za svým cílem. To mi pomáhá hodně. Hledám ve věcech hlubší smysl a přesah, snažím se hledat kreativní a nová řešení, miluji nové výzvy. Jsem schopna se rychle rozhodovat a použít zkušenosti a rady ostatních. Neváhám, pokud chci požádat o radu. Ráda vyjednávám tak, aby všichni skončili spokojení a v případě sporu hledám smír. Osobní růst a růst lidí, se kterými pracuji, je pro mne důležitý. Znám a používám požadované techniky, abych odvedla dobrou práci. Jsem schopna se v práci naučit a v praxi použít nové informace.


 

TIPY A RADY

Inspiruje mě spousta věcí a lidí. Za důležité považuji účastnit se nejrůznějších profesních setkávání a networkingových akcí. Je potřeba pracovat s lidmi, s jejich motivací a zapojením do projektu. Bez nadšeného týmu není možné vybudovat trvale fungující společnost. Člověk lituje těch věcí, které neudělal, nikoliv těch, které udělal. Když se pustíte do podnikání, vždy více získáte než ztratíte. Mým mottem je - dokážu všechno, co chci.


 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí