EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Jana Karásková

… pomáhá těm nejmenším a nezranitelnějším, těm, kteří to potřebují nejvíce

O MNĚ


JMÉNO: Jana Karásková

ZEMĚ: Česká republika

MĚSTO: Praha

NÁRODNOST: česká

VZDĚLÁNÍ: středoškolské

SEKTOR: třetí sektor - sociální služby

POZICE: Ekonomka, členka dozorčí rady

ORGANIZACE: Integrační školičky Smíšek, http://smisek3.wix.com/smisek

 

 

MÁ CESTA

V rámci své práce jsem se postupně seznamovala s oblastí NNO. Seznámila jsem se s velkým množstvím neziskových organizací. Některá organizace mě zaujala víc a některá míň. Pak jsem se ale seznámila s organizací, která pracovala s dětmi s hendikepem. Seznámila jsem se v rámci této organizace s dětmi, ale i s nadšením lidí, kteří práci dělali. A to mě tak oslovilo, že jsem se v organizaci zapojila víc, než byla moje práce. Zapojila jsem i své srdce. Práce a pomoc organizaci mě pohltily. I když mě následně pomoc této organizaci přinesla i velké zklamání a špatnou zkušenost, která je bohužel i v NNO sektoru běžná, poznala jsem, že člověk se nesmí vzdávat i přes negativní zkušenost a hledat tu pozitivní. Obavou byla pro mě samotná organizace, která byla současně i příležitostí, nebo spíš startem mé práce v NNO. V této organizaci jsem já i moje okolí zaangažovali "srdce". Bohužel po 2 leté velmi aktivní práci pro tuto organizaci, jsme zjistili, že paní předsedkyni nešlo o děti v organizaci, ani o organizaci jako takovou, ale pouze o ní samotnou a její prospěch. Odchod byl velmi těžký a bolestný a na nějakou dobu jsem si říkala, že už nikdy nedopustím, aby mě organizace vtáhla víc než je nutné. Ale nedalo mi to a potvrdila jsem si, že špatná zkušenost nesmí ovlivnit budoucnost, ale naopak jsem sama hledala potvrzení, že pomáhat má smysl.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

V rámci projektu jsme začínali úplně od nuly a od začátku bojujeme s finančními problémy. V počátku jsme sami do projektu dávali své soukromé finanční prostředky, abychom měli na výplaty vychovatelek. Kolegyně - paní ředitelka - pracovala dva roky bez mzdy. Bylo několik momentů, kdy jsme se rozhodovali, zda budeme pokračovat nebo to vzdáme. Peníze jsou důležité, abych se mohla věnovat práci na projektu. V rámci své profese musím zajistit odpovídající finanční prostředky na své závazky. Práci pro projekt (organizaci) dělám bez nároku na honorář. Rodina je to, co mi v momentě krize pomohlo najít cestu jak dál, rodina se velmi aktivně do pomoci v rámci projektu zapojila. Za dobu 20 let mé profese mohu říct, že velká část vztahů s mými klienty již není pouze na profesní bázi, ale přesunula se do osobních vztahů.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Jsem přizpůsobivá, ráda se učím nové věci, které mohou pomoci v rámci mého projektu.
Mám ráda cíle a ráda dosahuji plánů. Mám ráda budování partnerství. Jsem schopna se v práci naučit a v praxi použít nové informace. Já řeším problémy a já nalézám řešení.

 

TIPY A RADY

Dle mého názoru spousta lidí nevytrvá, protože se nechá ovlivnit okolím. Ve škole nás učili, že je běžné vystudovat a stát se zaměstnancem. Mít jistotu. Ale už nás nenaučili jak život žít! V podnikání si řídíme život sami, sami si určujeme, zda vytrváme, nebo se vzdáme. Je potřeba ale obětovat svoje pohodlí, abychom něčeho dosáhli. Poradila bych - mějte svůj cíl, je dobré vědět, proč to děláte. Hlavně vytrvejte a nedejte na pomluvy ostatních. Když dnes začnete, nezměníte minulost, ale změníte budoucnost.


 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí