EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Niki Doulou

Zakladatelka a prezidentka nevládní organizace pro podporu sociálně vyloučených skupin

O MNĚ


JMÉNO: Niki Doulou

ZEMĚ: Řecko

MĚSTO: Atény

NÁRODNOST: řecká

VZDĚLÁNÍ: středokoškolské

SEKTOR: dobrovolnictví

POZICE: Prezidentka výkonné rady

ORGANIZACE: SynAnthropoi

 

MÁ CESTA

Mnoho let jsem pracovala jako marketing a product manager aktivních prodejních týmů. Také jsem celkem dlouhou dobu pracovala jako dobrovolník pro jiné nevládní organizace (Praksis, Evropská síť žen).
Lidé, se kterými jsem se setkala při práci ve státní správě v oblasti Peristeri, mi pomohli propagovat mou organizaci rychleji.
Považuji byrokracii a státní aparát za hrozbu pro rozvoj mojí agentury. Moje organizace Synanthropoi je nevládní nezisková organizace se sídlem v Aténách. Synanthropoi zajišťuje:
• Podporu sociálně zranitelným skupin obyvatelstva
• Podporu solidarity a dobrovolnictví
• Podporu časově-výměnných programů
• Kulturní a vzdělávací příležitosti
• Spolupráci s dalšími nevládními organizacemi s cílem vytvořit dialog mezi společností a orgány vlády.
Prostřednictvím svých programů nabízí Synanthropoi humanitární pomoc, psychologickou a sociální pomoc, právní pomoc a kariérní poradenství pro sociálně vyloučené skupiny, které nemají přístup k sociální a právní podpoře, jako např.:
• chudí, nezaměstnaní a bezdomovci
• neúplné rodiny
• ženy, které se staly obětí domácího násilí
• lidé se zdravotním postižením
Zaměstnanci jsou převážně z řad dobrovolníků a Synanthropoi vytvořila síť spolupráce s psychology, právníky, sociálními pracovníky, umělci, učiteli a lidmi, kteří nabízejí svůj čas na podporu správy organizace.

MÉ ZKUŠENOSTI

Neměla jsem žádné finanční problémy. Moje nezisková organizace spoléhá na lidské zdroje a dobrovolnickou práci. Také jsme dostali hodně darů, které nám umožnily vybavit jednotlivá zařízení. Proto nebylo na rozjezd potřeba mnoho peněz. Domnívám se, že čas je hlavním problémem pro někoho, kdo pracuje jako dobrovolník. Mnoho hodin jste pryč z domu, což znamená, že pokud máte malé děti a nikoho, kdo by vám pomohl, může to být velmi obtížné. Nedostatek času je skutečně problém. Přesto věřím, že i to se dá dobře vyřešit.
Nesetkala jsem se se žádnými sociálními problémy. Byl jsem přijatá také díky mé práci ve veřejné správě. Všimla jsem si ale počátečního podezření z důvodu zaměření organizace především na ženy, které se staly oběťmi násilí a rodin s jedním rodičem s nezletilými dětmi. Zdálo se, že všeobecná představa je, že takové případy zneužívaných žen dnes již neexistují a proto by tedy taková organizace neměla vůbec existovat.
Dobrovolnictví samo o sobě se ukázalo být problém. Je politováníhodné, že duch dobrovolnictví není v Řecku podporován, takže je velmi náročné zapojit lidi do obecně prospěšných projektů. Brzy však vyšlo najevo, že mají zájem tak učinit, ale jen nevěděli jak.
Mé dvě děti mi daly plnou podporu v tom, abych šla za mou vizí. Jsem ambiciózní a miluji pomáhat lidem. Myslím si, že tyto dva osobnostní rysy mi hodně pomohly dosáhnout mých cílů. Osobní kontakty hrály ústřední roli při realizaci mé vize.


 

MÉ DOVEDNOSTI

K mým dovednostem patří i to, že jsem schopna se naučit a uvést do praxe nové informace v mé práci. Snadno se přizpůsobím změnám. Znám a umím používat požadované techniky, jak dělat dobrou práci. Mám dobré komunikační dovednosti, také naslouchám a věnuji pozornost problémům jiných lidí. Mám ráda budování partnerství. V případě argumentů vždy hledám smír. Ráda vyjednávám tak, že všichni skončí spokojeni. Koordinuji a motivuji zaměstnance. Ráda pracuji v týmu, umím si naplánovat aktivity a organizovat je . Umím řešit problémy a najít řešení. Líbí se mi mít cíle a dosahovat jich. Jsem schopna využít zkušeností a rad jiných lidí.

Mezi mé silné stránky patří, že jsem aktivní, hovorná, kritická, umím spolupracovat, jsem důsledná, optimistická, inovativní, důvěřivá, praktická, flexibilní, přesvědčivá, vnímavá, rychlá, kreativní, netrpělivá, prozíravá a demokratická.

 

 

TIPY A RADY

Mým šťastným rčením je: "Zázraky se dějí, jen pokud v ně věříme".

Tři ženy mi byly velkou inspirací - dvě z nich pro jejich postoj k životu, a třetí pro to, jak úspěšně vedla agenturu sociální péče v Aténách. Všechny tři  jsou dynamické, mají jasný názor a mají rády všechno.

Moje rada je: nastavte si jasné cíle. Překážky nejsou objektivní, ale osobní. Cíle by měly vést přímo či nepřímo k nějakému dobrému účelu. Mějte pozitivní přístup k životu. Milujte to, co děláte. Mějte otevřenou mysl. Mějte radost z toho, co děláte.

Pokud chcete podnikat, je dobře pracovat na vůdčích schopnostech, efektivní komunikaci, sounáležitosti.

Nedostatky, které je dobře překonat - strach, nejistota, arogance, vytváření krátkodobých plánů.

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí