EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Ilona Seidel-Jerey

Nikoho neobviňujte, nic nečekejte, něco dělejte. - Jo Ann Endicott, tanečnice u Piny Bausch

O MNĚ


JMÉNO: Ilona Seidel-Jerey

ZEMĚ: Rakousko

MĚSTO: Graz

NÁRODNOST: rakouská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby

POZICE: OSVČ

ORGANIZACE: Ilona Seidel-Jerey, překladatelka a tlumočnice z francouzštiny, maďarštiny a rakouského znakového jazyka

 

 

 

MÁ CESTA

Od roku 2000 jsem OSVČ.
V roce 1990 jsem začala studovat  překladatelství a tlumočnictví na fakultě překladatelství na univerzitě v Grazu, jazyky maďarština, francouzština. Po dokončení studií obou jazyků jsem v r. 1997 pobývala ve Francii a v Maďarsku.
Již během studia jsem získala pracovní zkušenosti jako jako překladatelka a tlumočnice pro Francouze.
V roce 1996 jsem se čistě ze zájmu rozhodla studovat jako samostatný předmět rakouská znaková řeč, a navštěvovala jsem všechny dostupné semináře.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Příležitosti:
Měla jsem to štěstí, že jsem se mohla účastnit projektu EU "Horizon - zaměstnanost projekt II - pokračovací trénink pro tlumočníky rakouského znakového jazyka", a byla jsem jedna z prvních, která dokončila studia se státní zkouškou od rakouské asociace tlumočníků znakového jazyka (ÖGSDV).
Zásadním milníkem v mé činnosti jako tlumočníka znakového jazyka bylo to, že v roce 2005 byl rakouský znakový jazyk oficiálně uznán jako jazyk.
Vliv na mou kariéru mělo rovněž to, že jsem krátce po sobě měla své tři děti. Mohla jsem využít příležitostí zůstat ve Štýrsku a soustředit se na rakouskou znakovou řeč, namísto toho, abych často cestovala po různých akcích a kongresech, což bych musela s ostatními dvěma jazyky, francouzštinou a maďarštinou.

Výzvy:
Z pohledu financí jsem po mnoho let žila takříkajíc "z ruky do úst", což děsilo mého daňového poradce. Pro podporu rodiny bylo nezbytné, že můj partner měl trvalý a stabilní příjem. Práce OSVČ znamená, že je potřeba mít spoustu chův, zejména když jsou děti nemocné.
Nezbytné je rovněž stále studovat a rozvíjet se, jak profesionálně, tak osobnostně, a rovněž v oblasti business administrativy, jako jsou právní a daňové otázky.

 

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Jazykové dovednosti, zkušenosti z jiných zemí v kulturním kontextu, profesionalita, týmová práce, řízení stresu, flexibilita, sociální dovednosti, celková práce na sobě a osobní rozvoj, stejně jako vysoká odolnost, to vše je důležité.

 

TIPY A RADY

Buďte otevření.
Buďte flexibilní.
Buďte spontánní.
Budujte si dobrou síť kontaktů.
Vždy buďte připraveni na to pracovat samostatně.


 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí