EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Vesna Milek

Vášnivá autorka bestsellerů a novinářka, specializuje se na rozhovory.

O MNĚ

{youtube}kMOoJ172ETM/youtube}

JMÉNO: Vesna Milek

ZEMĚ: Slovinsko

MĚSTO: Ljubljana

NÁRODNOST: slovinská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: podnikání

POZICE: Novinářka, spisovatelka, publicistka

ORGANIZACE:

 

 

MÁ CESTA

Když dělám rozhovory s lidmi, snažím se dívat na svět jejich očima, takže velká část mého života se věnuje rozsáhlým a hloubkovým rozhovorům, které byly publikovány také jako dvojdílná sbírka rozhovorů. Nevidím se jako novinářka v pravém slova smyslu. Jsem jenom člověk, který se zajímá o lidi.
Jsem autorkou sedmi knih, mezi nimiž jsou tři romány. Všechny byly v top žebříčku bestsellerů ve Slovinsku.

Nikdy jsem věci ve svém životě věci neplánovala, jenom jsem na ně reagovala - a tak jsem odpověděla na nabídku účinkování v divadelní hře pod režijím vedením známého Tomaže Pandura - kdo by také mohl odmítnout roli Grušeňky ve hře Bratři Karamazovi? Také jsem přijala nějaké nabídky hrát ve filmech. Myslím, že přijde čas, kdy budu muset říct ne novinářské práce. Ale prozatím mohu ještě říci, že jazyk mě budí v noci a nutí mě psát.

 

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Samozřejmě jsem byla velmi ovlivněna Henry Millerem, i když není nejlepší spisovatel, mohla bych se s ním identifikovat a vnímat ho jako "muže s mou DNA''. Ve skutečnosti mě přitahují všichni lidé, kteří jsou "lovci okamžiků".

Zní to jako klišé, ale pro mě je úspěch už to, že můžu dělat, co chci. Jsem velmi poctěna, že mohu mluvit (když dělám rozhovory) s velmi inspirativními lidmi. Na druhé straně se i úspěch dá měřit. Mým úspěchem je to, že například můj román Cavazza, alespoň podle dosavadních informací, byl vydán nákladem více než 10.000 výtisků, což je pro obyvatelstvo čítající 2 miliony lidí hodně. Úspěchem je také to, že během tří, čtyř let, se tenhle román stal číslem jedna v knihovnách - je to nejčastěji půjčovaná kniha v knihovnách. U všech mých kniz se dělat dotisk, což je také úspěch. To znamená, že lidé si chtěli přečíst, co píšu - v těchto dnech je to úspěch.

Překážky? Jsou v mé hlavě, a většinou si za ně mohu sama. Často strkám hlavu do písku - taková já jsem. Také si vzpomínám překážky, které mi způsobily mnoho bolesti, kdy se určitá skupina lidí na mě zaměřila s cílem zdiskreditovat mě - jako ženu, jako člověka, jako spisovatelku - pod záminkou, že se jim nelíbila moje první kniha. Byl to vlastně veřejný lynč.


 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Nikdy jsem nevěděla, čím bych chtěla být. Psaní mi bylo pravděpodobně dáno velmi brzy - do kolébky možná. Naučila jsem se číst neuvěřitelně brzy, byly mi tři nebo čtyři roky. Vášnivě ráda čtu, píšu i mluvím - i když jsem lepší spisovatelka než mluvčí. Možná, že je také důležité, že reaguji na život sám, pochopila jsem příležitosti, které mi byly nabídnuty v daném okamžiku.


 

TIPY A RADY

Ženy mohou být ty nejkrutější k jiným ženám, ale můžou si také navzájem poskytnout velkou podporu - a potřebujete se velmi brzy naučit, jak to odlišit: kdo je ta, která Vám může skutečně pomoci, se kterou můžete skutečně růst, a kdo je ta, která předstírá, že Vám pomáhá.

Nemám životní motto, ale je mi blízký citát Henryho Millera: "Kdyby člověk žil, jak by chtěl, nikdy by nenapsal jediné slovo."
A jelikož si nemyslím si, že bych žila svůj život tak, jak chci, nejsem dokonalá, tak proto píšu.


 

 

 

Více z této kategorie: « Lenka Puh Martina Vuk »

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí