EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Vesna Vodopivec

Práce s lidmi je její vášeň.

O MNĚ


JMÉNO: Vesna Vodopivec Postojna

COUNTRY: Slovenia

ZEMĚ: Slovinsko

MĚSTO: Postojna

NÁRODNOST: slovinská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby

POZICE: ředitelka řízení lidských zdrojů a správy organizace

ORGANIZACE: NLB d.d.

 

MÁ CESTA

Jsem generální ředitelka společnosti NLB, mám na starosti lidské zdroje a management. Moje hlavní oblasti práce jsou řízení lidských zdrojů, odměňovací systém, řízení talentů, vzdělávání, rozvoj zaměstnanců, organizační a procesní řízení. V současné době zavádíme model excelence EFQM a pracujeme na vybudování lepší firemní kultury. Poslední dva roky jsem byla zodpovědná za tři důležité transformační projekty, které byly velmi úspěšně zavedeny a které byly oceněny odbornou veřejností.
Zkušenosti jsem získávala v PR oddělení a obchodní propagaci, pracovala jsem pro nadnárodní společnosti Scania CV jako HR Manager.
Svou kariéru jsem začala v ocelářské společnosti Liko, pokračoval v pojišťovnictví. Vysokoškolské vzdělání mám v oboru ekonomie, specializovala jsem se na management a organizaci. Studovala jsem na Stanfordu a získala certifikát ''Stanford certified project manager''. Právě dokončuji své doktorandské studium na Ekonomické fakultě v Lublani.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Moje kariéra byla zpočátku docela náhodná. Příliš jsem neuvažovala o vedoucích pozicích. Na začátku jsem měla větší zájem o oblasti marketingu a PR. Teprve když jsem začal pracovat v HR, jsem si uvědomila svou novou vášeň - práci s lidmi. Práce v nadnárodní společnosti mi pomohla získat nové znalosti. Můj rozhodný charakter a multikulturní společnost mi pomohli překonat možné překážky spojené s povýšením. Kombinace podnikání a rodiny je složitá. Dlouhá pracovní doba, cestování, stres ... Na druhé straně mi práce přináší radost a naplňuje mě energií, takže mohu dát své rodině a přátelům mnohem více, než kdybych neměla práci, jakou mám, i když můj volný čas je velmi omezený.
Jsem velmi organizovaná osoba a moji přátelé a kolegové často žertují, že mých 24 hodin, je jejich 48. Můj úspěch nezávisí jen na mně, je to v první řadě výsledek práce mého týmu. Všude, kde jsem pracovala, byl úspěch výsledkem týmové práce, energie mezi námi. Dalším důležitým faktorem mého úspěchu je moje osobnost. Jsem důsledná, vytrvalá, empatická, soudržná, nezávislá a velmi odhodlaná.


 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Nejsem si jistá, jestli kompetence byly nejdůležitější faktory v mé kariéře, ale určitě bych řekla, že má povaha. Kladu důraz na vlastní odpovědnost, osobní iniciativu a odvahu. Mít odvahu jít dál, neustále se snažit a být kreativní a nebojácná, na druhé straně mít cit pro lidi a životní prostředí.
Je důležité být sama sebou, vědět, jak využít své výhody a minimalizovat nedostatky. Hrát roli, ve které se nebudete cítit, to nevede k úspěchu. V mé kariéře jsem se naučila diplomacii, naslouchání, komunikaci a tomu, jak být tvrdá, když je potřeba.

 

TIPY A RADY

Buďte sama sebou, využívejte své výhody, neskrývejte své slabé stránky - snažte se je překonat. Pracujte podle etického kodexu, transparentně, nastavte si vysoké hodnoty a myslete na ně v praxi. Snažte se být soudržná, získávejte nové znalosti každý den - to vám přinese zájem ostatních a získáte tak konkurenční výhodu.
Podle mého názoru není třeba rozlišovat muže a ženy v podnikání. Faktem je, že podnikatelském prostředí je více mužů. Otázkou je, proč tam není více žen. Jednou mi někdo řekl, že je to proto, že ženy jsou chytřejší... Ale vtipy stranou. Otázkou je to, co nás skutečně motivuje. Omezení a kvóty pro ženy to rozhodně nejsou. To, co nás motivuje, je vnitřní impuls a s vědomím, že jsme schopné podnikání. Byla by škoda to nezkusit.
Jako motto bych měla jednu otřepanou frázi: vždycky dělat to, čeho se nejvíce bojíte.


 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí