EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Brigita Pirc

Spolumajitelka a národní ředitelka BNI v adriatickém regionu

O MNĚ


JMÉNO: Brigita Pirc

ZEMĚ: Slovinsko

MĚSTO: Ljubljana

NÁRODNOST: slovinská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby

POZICE: národní ředitelka

ORGANIZACEBNI Adria

 

MÁ CESTA

Společně s manželem Jernejem vlastníme společnost BNI Adria. BNI je největší organizací na světě v podnikání a networkingu. Naše společnost vlastní BNI licenci pro 6 zemí v jadranské oblasti.
Mým hlavním oborem ve společnosti je vzdělávání, které je jedním z důležitých pilířů v naší organizaci. Přednáším a vedu semináře pro naše členy. Také organizuji a vedu semináře v programu ''Školení pro školitele ", které jsou určeny pro naše obchodní partnery - vlastníky BNI licencí v jiných zemích.
Předtím jsem byla vedoucí marketingu ve firmě Nama. Starala jsem se o nákup, prodej a marketing. Tato práce mě naučila, jak pracovat s lidmi. V této době jsem se začala zajímat o lidskou psychiku.
Svou obchodní kariéru jsem začala jako Brand manažerka v mezinárodní společnosti Magistrat. Tehdy to byla má vysněná práce, protože jsem hodně cestovala a měla možnost dozvědět se hodně o podnikání.
Jsem velmi zvídavý člověk a mám mnoho zájmů. Proto byla má cesta za vzděláním velmi různorodá. Studovala jsem textilní chemii na Technické fakultě v Mariboru, pokračovala na ekonomické fakultě v Lublani, mám magisterský titul z managementu a organizace. Během let jsem se také zaměřila na lidskou psychiku v podnikatelském prostředí. Končím své magisterské studium na Fakultě psychoterapeutie na Univerzitě Sigmunda Freuda.

 

 

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Když bych se podívala zpět na 17 let mých zkušeností, nenašla bych žádné větší překážky. V mém prvním zaměstnání byl mou největší překážkou nedostatek zkušeností a znalostí, což bylo normální. Ale rychle jsem se učila a hodně mi pomohlo mé sebevědomí.
Ve svém druhém zaměstnání jsem již získala odborné znalosti, ale zase jsem nevěděla nic o řízení lidských zdrojů, takže jsem měla v této oblasti určité problémy. Opět jsem se mohla opřít o mou touhu učit se a najala jsem si kouče, který mi pomohl v rozvoji vůdčích schopností.
Největším rozhodnutím pro mě bylo opustit svou stabilní práci a začít podnikatelskou dráhu. To byla největší výzva, která přinesla mnoho změn ve mém způsobu myšlení a také v mém osobním životě. Bylo to náročné období, protože jsem měla malé druhé díte a brzy se mi narodil můj třetí syn. V jednu chvíli jsem byla na roztrhání mezi mou firmou, která potřebovala mé plné nasazení, a mými třemi malými dětmi, které mě potřebovaly ještě více. Velmi mi pomohla má tchýně a moji rodiče. Bez jejich podpory bych si život nedokázala představit.
Mou největší podporou byl a stále je můj manžel. Být tu pro sebe navzájem je základem našeho vztahu.
Věřím, že klíčovými faktory mého úspěchu jsou mé pracovní nadšení, pragmatismus a odhodlání.
 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Společné rysy všech mých pracovních zkušeností jsou prodej, cestování a podnikání se zahraničními obchodními partnery. Pro mě osobně je znalost mezinárodních trhů a spolupráce se zahraničím velmi důležitým aspektem podnikání. To vše mi získalo širší perspektivu a umožnilo i osobní růst.
Myslím, že mi byla dána spousta dovedností, které mi pomáhají být lepší v tom, co dělám. Určitě mohu vyzdvihnout sebevědomí, odvahu a odhodlání.
Mám přirozený talent pro prodej, a vše, co s ním souvisí. Tyto kompetence byly upevněny ještě vzděláním.
Mou profesí je obchodní networking a zároveň to je dovednost, kterou jsem si vytvářela několik let. Každý rok jsem navštěvovat různé vzdělávací programy o networkingu v USA.
Velmi oceňuji možnost pomáhat lidem, možnost naslouchat, napojit se na konkrétní osobu. Tyto vlastnosti jsem rozvíjela během celém svého studia na Fakultě psychoterapie.
Obecně se domnívám, že vůdce či podnikatel by měl mít cit pro lidi a dobře vyvinuté organizační schopnosti.

 

TIPY A RADY

Ženy v podnikání jsou trochu jako žongléři. Žonglujeme mezi naší prací, rodinou a osobními vztahy. Snažíme se mít všechny míčky ve vzduchu, ale někdy spadnou na zem - jeden, dva, nebo...někdy všechny. Ale my to zkoušíme znovu, házíme míčky do vzduchu a stále žonglujeme. Stále se snažíme, ale v jednom momentě se to vše zhroutí. Myslím si, že to spočívá v jednom míčku, který nemáme v našich rukou -  a to jsme my samy. Tento míček se skrývá v zadní zásuvce a bude použit někdy v budoucnu...
Myslím si, že ženy podnikatelky by si měly být vědomy tohoto míčku a měly by se snažit zapojit ho do hry. Jednou z nejdůležitějších věcí, které jsem se během těch let žonglování naučila, je mít čas na odpočinek. Proto radím všem mladým ženám, které se rozhodují o své kariéře - následujte své sny, mějte vše potřebné pro jejich dosažení, ale nezapomeňte odpočívat.
.

 

 

 

MÁ CESTA

Více z této kategorie: « Danica Purg Petra Melanšek »

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí