EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Markéta Teutrine

… je schopna vymyslet a realizovat projekt, který poskytuje komplexní služby v osobně-profesionální realizaci.

O MNĚ


JMÉNO: Markéta Teutrine

ZEMĚ: Česká republika

MĚSTO: Krnov

NÁRODNOST: česká

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: technologie

POZICE: zakladatelka, CEO

ORGANIZACEČesByz

 

MÁ CESTA

Během studia v Praze jsem pracovala pro společnost, která měla záměr rozšířit svou působnost na německý trh. Spolupracovala jsem s nimi na otevření pobočky v Německu, kterou jsem pak vedla.

Nedostatek kvalitních obchodních databází v ČR, v té době LinkedIn fungující pouze v angličtině, nikoliv v češtině - to byly hlavní příležitosti a podněty pro vznik mého projektu nové sociální sítě, která svým regionálním, České republice na míru šitým konceptem, vytváří profesionální prostředí pro komunikaci české podnikatelské a odborné sféry.

Po určité době jsem ucítila chuť a potřebu postavit na nohy vlastní firmu a otevřela jsem v Německu kancelář zaměřenou na poradenství a zprostředkovávání obchodních kontaktů mezi ČR a Německem. V době, kdy jsem v ČR spouštěla česbyz, jsem v Německu podnikala již sedmým rokem a cítila jsem, že mě německá mentalita v podnikání ovlivnila. Měla jsem obavy, jestli "zapadnu" :-)

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Studium je dobrý základ, ale musíte na svém vzdělávání dále pracovat, ať už ve vašem oboru nebo příbuzných oborech. Díky mé konzultační a překladatelské činnosti jsem se dostala do různých prostředí a přímo ke zdroji informací o novém oboru, což je velmi inspirativní.

Podpora blízkých a přátel je v podnikání důležitá, a já mám štěstí, že se v okruhu mých blízkých vyskytují lidi, kteří mi rádi poradí, anebo mě třeba jen vyslechnou.

Bez kontaktů to nejde! A to je právě důvodem pro vznik mého projektu. Propojovat lidi mě nejen živí, ale i baví. Sociální síť je místo, kde to vlastně dělám ve velkém. A ostatní také.

Musela jsem se přenést přes svou důvěřivost. Ta se ve světě byznysu v České republice prostě nevyplácí.

Nejvíce mě však vytáčelo, že i když všude slyšíte o podpoře mladých podnikatelů, skvělých úvěrových možnostech a podobně, jsou to věci, na které jsem si nesáhla. Banky všeobecně nepodporují sektor internetového podnikání - tedy jeho začátky. Takže Vám nezbyde, než prostě nějak začít a růst velmi pomalu, bez velkých investic. Což je v internetovém byznysu špatné.

MÉ DOVEDNOSTI

Jsem otevřená a velmi komunikativní, proto nemám problém lidi oslovit a také je pro své účely získat. Mojí silnou stránkou je rovněž otevřenost nápadům druhých, empatie a kreativita, jsem schopnou partnerkou pro brainstorming na jakékoliv téma.

Jsem schopna použít zkušenosti a rady od ostatních a neváhám, pokud chci požádat o radu. Mám ráda cíle a ráda dosahuji plánů a jsem schopna se rychle rozhodovat. Ráda pracuji v týmu a koordinuji a motivuji zaměstnance. V případě sporu hledám smír. Osobní růst díky mé práci je důležitý, stejně jako osobní růst lidí, se kterými pracuji. Naslouchám a věnuji pozornost problémům ostatních lidí, a snadno předávám a šířím informace. Jsem schopná nově získané poznatky aplikovat ve své práci.

TIPY A RADY

Kdysi jsem potkala paní, která se po odchodu z administrativního zaměstnání do důchodu nudila. A otevřela si firmu se stavebním materiálem. Rozjela podnikání a dnes má již 15 zaměstnanců. Ukázala mi, že to jde vždycky! Věřte svým rozhodnutím! Věřte v sebe! Stát na vlastních nohách a budovat svůj projekt, svou společnost naplňuje člověka energií. Pokud máte pocit, že vám to energii vysává, pak jste zvolili špatně, pak to není ta správná cesta, nebo ten správný produkt. Pak musíte něco změnit.

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí