EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Lenka Kousková

… je velmi zkušená žena, která dokázala skloubit profesi a rodinu a předávat tyto zkušenosti mladým ženám

O MNĚ


JMÉNO: Lenka Kousková

ZEMĚ: Česká republika

MĚSTO: Praha

NÁRODNOST: česká

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: Banky a finance

POZICE: regionální ředitelka

FIRMA: Fincentrum a.s.

 

MÁ CESTA

První mateřská dovolená mi dala časový prostor promyslet si, v čem budu podnikat. Jako největší příležitost jsem viděla okamžitou a každodenní možnost sebevzdělávání a práce na sobě. Na počátku mé kariéry jsem měla obavy z absence mentora a kouče, chyběla mi možnost konzultace mého pracovního a osobního posunu. Další věcí bylo překonat nižší příjmy, než když jsem byla zaměstnaná.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Musela jsem se naučit, jak se vyrovnat s počátečními neúspěchy a jak se zpočátku vyrovnat s nižším příjmem, než když jsem byla zaměstnaná, zejména kvůli investicím do mého podnikání. Ze začátku jsem neuměla dobře organizovat svůj čas, a tím jsem dostávala do stresu rodinu i mé podnikání. Také jsem na sebe málo myslela, málo odpočívala, a tím jsem se dostávala opět do stresu. Vždy nebylo příjemné opouštět svou komfortní zónu a posouvat se dál. Bylo pro mě těžké převzít odpovědnost sama za sebe a za své podnikání. S příchodem mé finanční stability rostla i důvěra v mé vlastní schopnosti, mohla jsem také více investovat do svého podnikání. V mé práci mi nejvíce pomohlo studium psychologie a psychoterapie, také mi pomáhá systematické sebevzdělávání - kurzy a semináře osobního rozvoje. Mám skvělou rodinu (manžela, děti, rodiče), která mě podporuje, ať je mé rozhodnutí jakékoli. Mám přátele, kteří mi fandí a mám skvělou mentorku, která mě inspiruje a motivuje, to vše mi velmi pomáhá. Jsem součástí firmy orientované na výsledek - motivují mne výsledky a nápady mých kolegů. Podnikám s lidmi, kteří uznávají podobné životní hodnoty jako já, a tím mi dávají pocit sounáležitosti.

 

MÉ DOVEDNOSTI

Jsem sportovkyně tělem i duší. Nové úkoly vnímám jako výzvu. Nevzdávám se. Hledám cesty, jak to udělat, a ne důvody, proč to nejde.
Jsem schopna se v práci naučit a v praxi použít nové informace. Znám a používám požadované techniky, abych odvedla dobrou práci. Snadno předávám a šířím informace. Naslouchám a věnuji pozornost problémům ostatních lidí. Mám ráda budování partnerství. Osobní růst díky mé práci je důležitý. Ráda vyjednávám tak, aby všichni skončili spokojení. Koordinuji a motivuji zaměstnance. Plánuji si aktivity a organizuji svůj čas jednoduše. Jsem schopna se rychle rozhodovat. Vím jak zvládat všechny své aktivity (v práci i v soukromí). Jsem schopna použít zkušenosti a rady od ostatních.

 

TIPY A RADY

"Starajíce se o štěstí jiných, nacházíme své vlastní."
Na začátku mě inspirovala jiná úspěšná žena z oboru financí. Byla v řídící pozici, vydělávala zajímavé peníze, měla rodinu a děti a hlavně - vypadala velmi spokojeně. Řekla jsem si, že si zkusím zařídit svůj život jako ona. Inspirujte se u těch žen, které jdou před Vámi. Ptejte se jich na jejich zkušenosti, úspěchy a chyby. Najděte si svůj ženský vzor a následujte ho. Musíte být odvážná, musíte se umět rozhodnout a přijmout skutečnost, že na sobě budete neustále pracovat. U žen obecně je zejména ze začátku potřeba pracovat na jejich sebevědomí. Když už si myslíte, že nemůžete, zpravidla můžete ještě dvakrát tolik. Naučte se říkat si o pomoc, když ji potřebujete. S úsměvem a dobrou náladou jde všechno lépe. Věřte si ve všem, co děláte. Naučte se odpočívat.

 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí