EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Monika Fenyková

… rozumí technologiím a ráda se podělí o své zkušenosti v leadershipu a exekutivním managementu

O MNĚ


JMÉNO: Monika Fenyková

ZEMĚ: Česká republika

MĚSTO: Praha

NÁRODNOST: slovenská

VZDĚLÁNÍ: pokračující profesní vzdělávání

SEKTOR: Věda, zdravotnictví, výzkum a technologie

POZICE: Generální ředitelka

SPOLEČNOST: YVENTECH s.r.o.

 

MÁ CESTA

Pracovala jsem 10 let jako HR manažerka ve společnosti AV MEDIA, následně jako generální ředitelka společnosti ProMoPro, kde jsem pracovala na projektu akvizice a transformace. V současné době jsem jednatelkou a ředitelkou společnosti YVENTECH, která je výsledkem zmíněné transformace.
Velkou příležitostí byla pro mě možnost se podílet na transformačních projektech nejen v oblasti HR, ale zejména v byznysu a oblasti řízení výkonu. Postupně jsem se také začala podílet na realizaci grantů pro vzdělávání, dále na zavedení IT produktů do portfolia prodeje a s tím spojených školení pro zaměstnance.
Velkou výzvou pro mě bylo přijetí role nikoli zaměstnance, ale jednatele a spolumajitele společnosti s vyšší odpovědností nejen vůči klientům, zaměstnancům, ale zejména i v oblasti legislativní a právní. Je to částečná svoboda za velmi velkou zodpovědnost.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Vytváření nových kontaktů Vám zabere spoustu času a tím přicházíte i o kontakty a přátele, kteří v daný okamžik pro vás nejsou důležití z jakýchkoli důvodů. Musím efektivněji a daleko více důsledně pracovat s časem, který komu věnuji, a který je pro mě více naplňující a obohacující. Odpadly „zbytečné“ kontakty, které neměly v dlouhodobém horizontu význam.
Zpočátku jsem měla velký pocit osamělosti, než jsem pochopila a vytvořila si vztah a důvěru k lidem. Také jsem musela přijmout fakt, že některé kolegy budu muset pustit na pracovní trh, protože se nepotkáváme v souladu s hodnotami jejich a firemními, a jejímu fungování.
Peníze mi pomohly, je dobré mít rezervy pro možné investice do nových produktů nebo vklad do společnosti pro zvýšení podílu, a samozřejmě rezervy pro případ, že start nebude tak prudký jak očekáváte. Takže pomohly tam, kde bylo potřeba sáhnout do určitých osobních úspor.
Vzdělávám se prakticky neustále jak v manažerských dovednostech, tak financích, marketingu, produktově specifických oblastech AV technologií.
Inspiraci hledám v knihách Franklina Coveyho: Leadership, 7 Návyků skutečně efektivních lidí, 4 Disciplíny realizace.

 

MÉ DOVEDNOSTI

Píle a pokora, disciplína, dobrý time management a otevřenost ke změnám.

Jsem schopna se v práci naučit a v praxi použít nové informace.
Lehce se vyrovnávám se změnami.
Znám a používám požadované techniky, abych odvedla dobrou práci.
Snadno předávám a šířím informace.
Mám ráda budování partnerství.
Osobní růst je díky mé práci důležitý.
Osobní růst lidí, se kterými pracuji, je důležitý.
Koordinuji a motivuji zaměstnance.
Ráda pracuji v týmu.
Plánuji si aktivity a organizuji svůj čas jednoduše.
Já řeším problémy a já nalézám řešení.
Mám ráda cíle a ráda dosahuji plánů.


 

TIPY A RADY

Jedinou jistotou je změna. Nebojte se začít. Nebojte se změn, ale mějte připravený byznys plán a dobře si promyslete, na jakém trhu a s jakým produktem/službou chcete uspět. Podnikání je velmi náročná disciplína. Pro mě je to o kompetencích a přijetí sociální a osobní odpovědnosti v podnikání. Musíte přijmout vedoucí úlohu v organizaci a zároveň se denně orientovat na zákazníka i dodavatele.


 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí