EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Vala Marcou

Ředitelka oddělení korporátní komunikace a společenské zodpovědnosti

O MNĚ


JMÉNO: Vala Marcou

ZEMĚ: Řecko

MĚSTO: Atény

NÁRODNOST: řecká

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: věda, zdravotnictví, výzkum a technologie, služby

POZICE: ředitelka komunikace skupiny, členka vedení, zodpovědná za společenskou zodpovědnost

ORGANIZACE: MELLON TECHNOLOGIESMÁ CESTA

Jsem ředitelka oddělení firemní komunikace, členka managementu a jsem také zodpovědná za řízení oddělení společenské zodpovědnosti, to vše ve velké technologické firmě s více než 2500 zaměstnanci. Jsem zodpovědná za komunikační strategii a rozpočet skupiny, zajištění konzistence a informovanosti stakeholderů, tedy klíčových osob a firem, jak interních, tak externích. Jsem členka vedení přímo zodpovědná generálnímu řediteli, aktivně se podílím na strategickém plánování, restrukturalizačních projektech a strategickém rozvoji.

Oblast korporátní komunikace zahrnuje komunikaci firemní vize a reputace, zodpovědnost za strategii a provádění komunikačního plánu, včetně řízení značky, content marketing šířených tradičními a digitálními kanály, vytváření prezentací, vytváření tiskových zpráv, event management, benchmarking a ocenění, newslettery, správa webových stránek a sociálních médií.

Oblast mezinárodní komunikace zahrnuje zodpovědnost za zřízení skupiny jako lídra trhu a vyhledávaného partnera. V úzké spolupráci s obchodními týmy poskytujeme komunikační platformu a nástroje pro vytvoření zákaznicky orientované kultury a podpora kompetencí skupiny. Také jsem zodpovědná direkt marketing, dokumentaci k výrobkům, případové studie, stejně jako za výrobu a šíření úspěchů skupiny, aktualizací zákazníků a sektorové zpravodajství.

Ocenění: pomohla jsem skupině dosáhnout mezinárodní věhlas a uznání pro různé kompetence, jako je růst společnosti, oblast business excellence, dosaženého výkonu a oblast sociální odpovědností. Mezi ocenění získané k dnešnímu dni patří European Business Awards, Evropská 500, Credit Agricole Horizon Trophy a Contact Center World Awards.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Příležitosti: partnerství s firmou postavené na důvěře, které mi dalo svobodu představit, experimentovat, plánovat a implementovat strategie v širokém spektru oblastí firemní komunikace, a to vždy na společně sdílených cílech.

Hrozby: Trvající ekonomická nestabilita je příčinou zásadních změn, které mnohým přinášejí strach a fatalismus. To vyžaduje vynalézavost, flexibilitu a odhodlání, aby se udržela firemní konkurenceschopnost, a udržela se mentalita vítěze v radikálně se měnícím prostředí.

Další problémy: V počátcích mé kariéry převládal dojem, že firemní komunikace (tehdy "public relations") znamená to, co v této oblasti dělá majitel firmy a jeho sekretariát. Trvalo roky, než trh uznal význam firemní komunikace. Pro mě to znamenalo pokračovat ve svém úsilí o vytvoření významu mé práce a jejího přínosu pro celkový úspěch podnikání.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Mezi mé schopnosti patří, že jsem schopna se rychle naučit a aplikovat do své práce nové informace, jsem dobrý vyjednavač, umím poslouchat a věnovat pozornost problémům druhých. Můj osobní rozvoj díky mé práci je pro mě důležitý, stejně jako rozvoj lidí v práci. Vždy se snažím najít smírné řešení. Koordinuji a motivuji mé kolegy. Ráda pracuji v týmu. Snadno organizuji svůj čas. Mám ráda podněty, které mi pomáhají dosáhnout mých cílů. Neváhám požádat o radu, a umím rad a doporučení ostatních využít při své práci.

Mezi mé silné stránky patří, že jsem aktivní, nezávislá, důsledná, optimistická, věřím lidem okolo sebe. Jsem praktická, sebejistá, otevřená kreativní, netrpělivá a prozíravá.


 

TIPY A RADY

Vždy říkám "buďte k sobě upřímní".

Nemůžu říct, že by mě inspirovala jen jedna osoba. Každý člověk, se kterým se setkáte, každá přečtená kniha, vše na co se podíváte, je zdrojem inspirace! Je důležité mít schopnost najít tuto inspiraci a transformovat ji do smysluplného nápadu pro vlastní podnikání.

Mé rady ženám: Nebojte se riskovat. Naslouchejte svému instinktu. Dělat příliš mnoho analýz je stejně špatné jako nedělat žádné analýzy. Buďte vášnivé o tom, co děláte. Nebojte se přiznat chybu, ale co je nejdůležitější - nebojte se napravit chyby, které provedete.

Na čem je třeba zapracovat - zákaznické vztahy; lidské zdroje.

Nedostatky k překonání: odpor ke změně, vlastní omezení.


 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí