EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Margarita Karagiorgou

Prezidentka asociace pro léčbu roztroušené sklerózy (HATMS)

O MNĚ


JMÉNO: Margarita Karagiorgou

ZEMĚ: Řecko

MĚSTO: Patras

NÁRODNOST: řecká

VZDĚLÁNÍ: středoškolské

SEKTOR: věda, zdravotnictví, výzkum a technologie, dobrovolnictví

POZICE: prezidentka výkonné rady

ORGANIZACE: ΕΕΑΣΚΠ (HATMS)

 

MÁ CESTA

Jsem vystudovaná zdravotní sestra, dále jsem vystudovala obchodní administrativu a informační technologie. Pracoval jsem jako zdravotní sestra a administrativní asistentka ve státní nemocnici Agios Andreas v Patrasu. Tam jsem přišla do kontaktu s pacienty, kteří trpí roztroušenou sklerózou. To, že jsem jim s našimi kolegy uměla nabídnout lásku a solidaritu, spolu s mými  zkušenostmi s péčí o pacienty a organizačními a administrativními schopnostmi přispělo k úspěchu mé práce jako předsedkyně Řecké asociace pro léčbu roztroušené sklerózy (HATMS) v západním Řecku.
Skutečnost, že mi byla v roce 1995 diagnostikována roztroušená skleróza, mi nabídla příležitost zapojit se v roce 1999 do činnosti společnosti HATMS, a pomáhat ostatním pacientům a podporovat společnost v rozvoji jejích aktivit. Společnost byla založena v roce 1992. Jsem členkou správní rady od roku 1999. Představenstvo se skládá z pěti pravidelných členů a pěti přísedících. Společnost má asi 250 členů.

MÉ ZKUŠENOSTI

Vždycky jsem měla plnou podporu mé rodiny, jejich porozumění a pomoc. Moje studium v ošetřovatelství a v oblasti administrativy a správy mi spolu se zkušenostmi s péčí o pacienty výrazně pomohly.
Vedu svůj život podle hesla "Nabízím, tedy jsem".
Jsem optimistka a jsem férová, s dobrými organizační schopnostmi a s láskou k lidem.
Problémy, které jsem musela překonat, byly vysoké náklady na dopravu do místo, kde probíhají akce a činnost společnosti.
Měla jsem málo nebo skoro žádný čas na mou rodinu; výsledkem čeho můj manžel a moje matka často musí zvládat mé rodinné závazky. Nedostatek času plnit další sociální odpovědnosti a mít koníčky a osobní zájmy.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Umím se se naučit a uvést do praxe nové informace potřebné pro mou práci. Snadno se přizpůsobím změnám. Umím a také používám požadované techniky pro dosažení dobrých pracovních výsledků. Umím efektivně komunikovat, také naslouchám a věnuji pozornost i problémům druhých. Mám ráda budování partnerství. Můj vlastní osobní rozvoj prostřednictvím práce je pro mě důležitý, stejně jako individuální rozvoj lidí, kteří se mnou pracují. V případě argumentů ráda hledám souladu a vyjednávám tak, aby vše skončilo smírem. Ráda koordinuji a motivuji zaměstnance a baví mě pracovat v týmu. Umím naplánovat aktivity a organizovat různé činnosti.

Mezi mé dovednosti patří: jsem aktivní, progresivní, hovorná, optimistická, inovativní, praktická, flexibilní, uvolněná, rychle vnímavá, důvěryhodná, riskující, trpělivá a organizovaná.


 

TIPY A RADY

Má šťastná věta je: "Nechme stranou nástrahy a usmívejme se!"
Moje inspirace: Jiné dobrovolné organizace poskytující služby pro osoby s chronickým onemocněním (rakovina, duševní poruchy, slepota, anémie, paraplegie, tělesné postižení, diabetes), pro děti s autismem a osoby se zvláštními potřebami obecně mi slouží jako příklad.
Moje rada pro ostatní ženy: milujte to, co děláte a dejte do toho to nejlepší z vás! Rovněž je dobré být optimističtí a mít víru ve svou schopnost dosáhnout svého cíle! Buďte odvážné a odhodlané! Překonávejte překážky s úsměvem!
Nyní probíhá v oblasti podnikání pozitivní vývoj, rovněž s dostatečnou podporou států Evropy a na celém světě. Probíhá mnoho školení a odborně specializovaných programů s pozitivním dopadem na podnikání obecně, a zejména s důrazem na podnikatelské dovednosti mladých žen.
Úspěšná podnikatelka by měla mít dobré znalosti ve svém oboru, stejně jako dovednosti a schopnosti potřebné v moderním profesionálním prostředí. Vytrvalost při dosahování cílů, silná osobnost a vysoké morální standardy jsou rozhodujícími faktory.
Pro dosažení požadovaných cílů je třeba mít k dispozici financování prostřednictvím různých programů, a také pro další vzdělávání zaměstnanců a rozvoj jejich neotřelých nápadů.
Je třeba stále pracovat na kvalitě poskytovaných služeb, bez ohledu na jakékoliv obtíže, a to s odvahou a ambicemi.

 

 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí