EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Ioanna Pigi

Středoškolská učitelka a kariérní poradkyně

O MNĚ


JMÉNO: Ioanna Pigi

ZEMĚ: Řecko

MĚSTO: Atény

NÁRODNOST: řecká

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: vzdělání

POZICE: poradkyně ve vzdělávání

ORGANIZACE: Výbor pro veřejné vzdělávání (odešla do důchodu v r. 2014)

 

MÁ CESTA

Již během studia na univerzitě jsem měla mnoho zaměstnání, a to až do doby, než jsem se v r. 1990 stala učitelkou na střední škole nižšího i vyššího stupně. Pracovala jsem na deseti různých školách, a to buď z vlastní vůle, nebo proto, že jsem musela. Zapojila jsem se do mnoha mimoškolních aktivit, např. dobrovolnické práce a programů místních služeb ve školách, kde jsem pracovala. Začala jsem pracovat na evropském projektu jako organizátorka a koordinátorka sítě škol, kterého se nikdo nechtěl ujmout ze strachu z neúspěchu. Tuto pozici jsem zastávala jeden rok, ale pak jsem se rozhodla odstoupit.
Zapojila jsem se do dalšího vzdělávání - kariérového poradenství a do programu školního odborného poradenství na univerzitě Panteion, k čemuž mě povzbudily mé děti, přestože moje dcera v té době byla v zastupitelstvu řecké národní zkušební komise.
Přijetí pozice ředitelky centra profesionálního vzdělávání mi přineslo důvěru v mé schopnosti a dovednosti.
Úspěšně jsem organizovala vzdělávací výlety a sbírku knih pro knihovnu, stejně jako oblečení a jídlo pro rodiny s dětmi.

MÉ ZKUŠENOSTI

Jaký druh problémů jste musela překonat, abyste se dostala tam, kde jste dnes?

Finanční: nedostatek peněz na nákup učebnic a učebních materiálů a na účast na seminářích; další vzdělávání je příliš drahé a nepřinese zvýšení platu, a není výhodou v pracovním prostředí a na trhu.

Rodina: rodině se nelíbilo velké množství času, který trávím ve škole, na seminářích, na mimoškolních s programech a s rodiči žáků a na studentských setkáních.

Osobní: pracovní vyčerpání; moje práce je velmi náročná, ale málo obohacující psychicky. Fyzická únava a stres; nedostatek dobrých partnerů, žádná odměna od státu; žádné uznání od většiny žáků; velmi pomalá změna postojů žáků k dobrovolnictví a dobrovolné účasti na aktivitách

Být ženou učitelkou často vede žáky k tomu, že jsou více neuctiví a vzdorující, špatně se chovají a dělají nevhodné komentáře o mé výšce nebo mém autě. Navíc někteří kolegové předpokládají, že se mi nepodaří vypořádat se s obtížnými případy efektivním způsobem. Naštěstí jsem jim ukázala, že se mýlí.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Mám velmi dobré komunikační dovednosti, ráda buduji partnerství. Můj vlastní osobní rozvoj prostřednictvím mé práce je pro mě důležitý. V případě, že se zapojím do nesváru, vždy hledám smírné řešení. Jsem schopna najít a vyjednat kompromisní řešení. Umím koordinovat a motivovat zaměstnance. Jsem schopna si naplánovat aktivity a organizovat si svůj čas. Zvládám problémy a umím nalézt jejich řešení. Líbí se mi mít cíle a dosáhnout jich. Jsem schopna rychle se rozhodnout. Jsem schopna použít zkušenosti a rady ostatních.

Jsem aktivní, hovorná, kritická, optimistická, nervózní a trpělivá.


 

 

TIPY A RADY

 

Moje motto: Každý mrak má stříbrný okraj.

Když se jedny dveře zavřou, otevřou se další jinde. Každá schopnost a zkušenost, kterou se naučíte, přijde vhod v horších časech. Žijte a učte se!

Mojí inspirací je můj otec, který se vždy snažil vyřešit každý problém, a i když nevěděl jak, nikdy se nevzdal, a vždy přišel s nápadem, jak se dobrat dobrého konce. Pozitivní nebo negativní zkušenosti, a to jak ve škole a na univerzitě, které mě potkaly, mi ukázaly, co bych měla zlepšit nebo čemu bych se měla vyhnout. Moji učitelé dále kultivovali mou lásku k učení. Traumatické zážitky z dětství - to, čím moji rodiče a babička museli projít, měly na můj život také vliv.

Moje rada pro ostatní ženy: poznejte dokonale sama sebe a uvědomte si, jaké máte schopnosti nebo jaké můžete získat. Nenechte se odradit nebo negativně ovlivnit názory vašich kolegů. Ty mohou zpomalit váš vývoj nebo mohou ohrozit váš budoucí úspěch. Hledejte sama v sobě a objevte své silné stránky a odvahu, bojovného ducha, odhodlanost, trpělivost a schopnost přijmout kritiku a také se tváří v tvář postavit svým chybám. Nikdo se nenarodil dokonalý. Všichni se poučujeme z vlastních chyb. Zkoušejte to, co je jiné a co neznáte a převezměte zodpovědnost za to, že se naučíte to, co neumíte, a zdokonalte se v tom, co už umíte. Buďte optimistická a mějte ráda sama sebe, a to, co děláte.

 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí