EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Raquel Marcen Jimeno

Mladá šéfkuchařka s vlastní restaurací.

O MNĚ


JMÉNO: Raquel Marcen Jimeno

ZEMĚ: Španělsko

MĚSTO: Zaragoza

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: středokoškolské, pokračující profesní vzdělávání

SEKTOR: služby

POZICE: majitelka

ORGANIZACE: Meli Melo Restaurant 

 

MÁ CESTA

Před nástupem do školy TOPI Catering College, kde jsem vystudovala vaření, jsem pracovala v několika podnicích rychlého občerstvení a tapas restauracích. Na konci studia jsem se stala členkou týmu v různých restauracích vyšší kategorie a získala jsem také praxi mimo poloostrov. Po návratu jsem získala práci v jedné z nejlepších restaurací v Zaragoze, dokud jsem se v roce 2005 nerozhodla rozjet vlastní podnik s názvem Meli Melo, v němž v závislosti na ročním období nyní pracuje až 5 pracovníků.

MÉ ZKUŠENOSTI

Ekonomické problémy: s těmito problémy jsem se potýkala, protože jsem neměla silné ekonomické zázemí, a tak jsem si musela vzít půjčku a získat odpovídající sociální výhody.

Rodinné problémy: stěhování vyvolalo v mém okolí znepokojení, že mladá žena opouští stálé zaměstnání a začíná projekt bez jakéhokoliv zajištění, ale moje rodina nepůsobila žádný problém.

Osobní problémy: moje osobní problémy byly moje vlastní obavy z takového projektu, a skutečnost, že jsem nevěděla, jestli mám vůbec začít. Byl to boj mezi "já chci, ale můžu vůbec?".

Sociální problémy: vlastně jsem nezažívala žádný vážný problém s diskriminací. Bohužel, moje mládí spojené s faktem, že jsem žena, vytvořily nedůvěru, ale nemohu říci, že jsem měla s některou z těchto věcí skutečný problém.

Klíčové pro úspěch: moje rodina byla tajemstvím mého úspěchu. Bez nich bych toho nedosáhla, nebyla bych tam, kde jsem, a nebyla bych člověkem, jakým jsem. Mé vzdělání bylo také velmi důležité, protože považuji svůj výcvik za zcela základní a zásadní. Také si myslím, že mi pomohla moje povaha, protože jsem se snažila každému vyjít maximálně vstříc, a to je v mém podnikání zásadní.

Zdroj inspirace: Co mi pomohlo rozjet víc můj současný projekt byla myšlenka, že pokud chcete, můžete.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Kompetence: domnívám se, že mám velkou schopnost učit se a aplikovat nové poznatky v mé práci, a snadno se také přizpůsobím změnám. Naslouchám a věnuji pozornost problémům druhých, a ráda pracuji s ostatními lidmi. Také se mi líbí pracovat v týmu. Vždy se snažím přinést mír v případě konfliktu, protože ráda vyjednávám tak, aby všichni byli spokojeni. Považuji se schopnou řešit problémy a hledat řešení, a v případě potřeby se rozhoduji rychle. Také neváhám požádat o radu, a jsem schopna využít zkušeností a rady druhých. Považuji se čestného člověka, a vždy se snažím zajistit, aby lidé, kteří jsou mi blízcí, byli v pohodě, protože nemůžu vystát nepřátelství na pracovišti.

Vlastnosti: Považuji se za člověka skromného, velmi aktivního a upovídaného. Jsem kooperativní, vytrvalá a sebevědomá. Jsem velmi praktická, flexibilní a vnímavá. Také si myslím, že ráda riskuji a velmi rychle se rozhoduji.


 

TIPY A RADY

Moje rada pro každého, kdo chce podnikat, je - jestliže si to přejete, nenechte si to utéct. Získejte maximum informací o všech dostupných zdrojích, a vytvořte skutečný a seriózní projekt. Jakmile jej budete mít, neuzavírejte svou mysl, protože je zde také možnost, že to nedopadne dobře. V tom případě se musíte snažit nebrat to jako neúspěch, ale jako životní zkušenost.

Podnikání je dobrá zkušenost, pokud je řízeno promyšleně a s nadějí na překonání sama sebe. Pokud začínáte podnikat jen proto, abyste neměli žádného šéfa, nebo je to jen momentálně nejlepší možnost, tak si myslím, že byste ten nápad měli zavrhnout, protože se to zřejmě nepovede.

Myslím, že na začátku podnikání je potřeba překonat jednou z největších výzev, a to uvědomit si, že se budete muset neustále měnit a učit ve všech aspektech života, a to nejen v jeho profesní oblasti. Musíte se snažit vyvíjet a učit se ze svých chyb.

A moje motto: Každý den jako poprvé. Nikdo není nenahraditelný.


 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí