EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

PILAR FITENI MERA

Zabývá se inženýrstvím, občanskou a průmyslovou výstavbou

O MNĚ


JMÉNO: PILAR FITENI MERA

ZEMĚ: Španělsko

MĚSTO: Zaragoza

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: Výstavba průmyslových objektů a silnic

POZICE: podnikatelka

ORGANIZACE: Prodia S.L

 

MÁ CESTA

Narodila jsem se v Leonu, ale vzdělání se mi dostalo v Zaragoze. Na univerzitě jsem získala titul průmyslový inženýr. Později na Polytechnické univerzitě v Madridu jsem absolvovala v oboru Strojírenské cesty, kanály a přístavy. Poté, co jsem pracovala jako inženýr u jiných firem, jsem v roce 1999 založila Prodia S.L.. V současné době jsem ředitelka této společnosti, a mám čtyři spolupracovníky. Vždy jsem nacházela své uplatnění v oblasti technického zpracování projektů, v občanské a průmyslové výstavbě, a v těchto oblastech jsem také vedla projekty velkého významu a s velkými rozpočty. Byly to mezi mnoha jinými most Oresund Švýcarsko-Dánsko nebo renovace univerzitní kliniky nemocnice Lozano-Blesa a Royo Villanova. Jako docentka Mechanického a strojního inženýrství na univerzitě v Zaragoze rovněž vyučuji. Také jsem se podílela na této univerzitě na vytváření některých kurzů řízení a organizace firem, financovaných z Evropského sociálního fondu.

MÉ ZKUŠENOSTI

Hlavní problémy, které jsem musela překonat, byly osobní a rodinné povahy. Práce mi zabírala téměř všechen čas na úkor mého osobního života. Musela jsem obětovat čas, určený pro mé děti a pro můj osobní život. Bylo mi to vyčítáno, a setkala jsem se rovněž se sociální diskriminací, postihující tvrdě pracující ženy. Muž, který hodně pracuje a obětuje svůj osobní i rodinný život, si vyslouží soucit a získá podporu; ale žena, která dělá to samé (jako já), tak to dělá proto, že se jí to líbí, a tak si nemá právo stěžovat. Tak to bylo i v mém případě, a skutečnost, že jsem pracovala v tradičně mužské oblasti, jako je stavebnictví a veřejné práce, byla překážkou.
Připisuji svůj úspěch jednak základům, ze kterých jsem vyšla, a také mé osobnosti. Také oceňuji sociální podporu a roli, kterou hráli moji přátelé a příbuzní.

 

MÉ DOVEDNOSTI

Z mých schopností a dovedností bych vyjmenovala
• Snadno se učím a převádím nové poznatky do mé praxe
• Znám a užívám potřebné techniky, abych dělala svou práci lépe
• V případě konfliktů jsem to já, kdo přináší smír
• Umím koordinovat a motivovat zaměstnance a lidi v mém nejbližším okolí
• Ráda vyjednávám tak, aby byl každý spokojen
• Snadno plánuji a organizuji činnosti
• Já jsem ta, kdo hledá, nachází a aplikuje řešení
• Ráda stanovuji cíle a dosahuji jich
• Chtěla bych zdůraznit zejména to, že mám velkou schopnost syntézy a jsem velmi racionální.

Definovala bych se jako ambiciózní, aktivní, vytrvalá, vnímavá, organizovaná, používající syntézu, praktická a rychlá. Jsem optimistka, pravdomluvná a inovativní, ale i rozumná.


 

 

TIPY A RADY

Ženě bych dala stejnou radu jako muži: vzdělávejte se, jak to jen bude možné, obklopte se dobrými pracovníky, naučte se prodávat, stanovit si cíle a nevzdávejte se. Ale pokud jste žena, dodala bych: hodně štěstí!
Podle mých zkušeností bych řekla, že podnikání je ve Španělsku vlastně trestáno. Ale myslím, že podnikání je nezbytné, protože díky němu získáváme přesvědčení, že nic není nemožné a že vše má řešení.
Pro dosažení uspokojivého výsledku v podnikání musíte překonat ostych, pasivitu, a vědomí toho, že nejste podporována firmou, ale jste jen sama za sebe, že vy jste firma.

 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí