EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

María López Palacín

Vede průmyslový podnik, věnující se kovům a jejich recyklaci.

O MNĚ


JMÉNO: María López Palacín

ZEMĚ: ŠPANĚLSKO

MĚSTO: Zaragoza

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: Průmysl

POZICE VE FIRMĚ: ředitelka skupiny López Soriano

FIRMA: Lopez Soriano Group

MÁ CESTA

Patřím ke třetí generaci v aragonské rodinné firmě, známé jako Lopez Soriano Group. Když mi bylo 17, nastoupila jsem zde na moji první stáž při studiu. Jsme velmi diverzifikovaná firma, i když se především zaměřujeme na železo a ocel, automobilový průmysl a oblast recyklace surovin.
Vystudovala jsem obor Business Studies a plně se věnovala řízení a managementu v naší obchodní skupině.
Rovněž jsem ale vystudovala obor hudební teorie a po dosažení absolutoria, které odpovídá bakalářskému titulu v jiných oborech, jsem po dobu sedmi let vyučovala hudbu.
Na konci 90. let jsem se přestěhovala do Düsseldorfu v Německu, kde jsem pracovala v různých odděleních pro nadnárodní firmu Thyssen Krupp. V roce 2000 jsem se ujala vedení automobilové divize společnosti, vedla jsem několik dodavatelských firem pro GM Španělsko.
Od roku 2001 jsem jako první žena v takové roli viceprezidentka Hospodářské komory v Zaragoze, a také jsem členka předsednictva Feria Zaragoza. Od roku 2005 jsem honorární konzulka Německa v Zaragoze a delegátka Aragonie při obchodní komoře Německa ve Španělsku.
Také jsem členkou několika představenstev společností, jako např. Nadace San Valero, Nadace univerzity San Jorge, Nadace univerzity San Juan de la Pena.

MÉ ZKUŠENOSTI

Finanční problémy: Být třetí generací v rodinném podniku bylo bez problémů, protože jsem se připojila ke stabilní společnosti.

Rodinné problémy: Moje vysoké postavení mi nepůsobilo žádné obtíže a pracovníci firmy mě akceptovali.

Osobní problémy: bylo pro mne velmi obtížné se sama ocenit a vyhnout se tendenci srovnávat se s mým otcem, a ne za to, jak jsem se k této práci dostala.

Sociální problémy: Začínala jsem jako velmi mladá, a byla jsem šéfova dcerka. V mnoha situacích jsem se setkala s odmítnutím, například při vyjednávání nebo prezentacích.

Jiné problémy: Kombinovat všechny profesionální činnosti bylo obtížné, protože mimo pozice ve vedení podniku zastávám několik reprezentativních pozic v různých institucích (a věnuji se souvisejícím aktivitám) a nadacích, atd. Musíte si velmi dobře zorganizovat váš čas, abyste věděli, jaké jsou vaše priority, a současně si uchovat čas pro svůj osobní život.

Klíčové pro úspěch: největší podporou mi byla moje rodina, protože jsem mohla studovat to, co jsem chtěla, mohla jsem se vzdělávat v ostatních firmách a odlišných oborech, a dokonce jsem měla možnost pracovat v zahraničí, než jsem nastoupila do naší společnosti. Navíc mi moje profesní vztahy a lidé, se kterými jsem se setkala, umožnili pracovat v mnoha různých oblastech. Tím se otevřely pro mne mnohé dveře, a zároveň si na mě mnoho firem a organizací vzpomnělo, když hledali někoho do vedení.

Moje inspirace: Můj otec a dědeček.

MÉ DOVEDNOSTI

Kompetence: nejdůležitější z hodnot, týkající se podnikání jsou, že se snadno přizpůsobuji změnám a že také ráda spolupracuji s ostatními lidmi, protože si myslím, že týmová práce je velmi důležitá, a to je také něco, čeho si velmi cením. Také považuji za důležité, aby při vyjednávání byli všichni spokojení. Rovněž se domnívám, že základním požadavkem si dobře plánovat a organizovat své činnosti pro váš rozvoj. Také si myslím, že je velmi důležité být schopen se rozhodnout rychle, a považuji se za toho, kdo má dobrou strategickou vizi.

Vlastnosti: Myslím, že jsem velmi aktivní a upovídaný člověk, protože jsem ráda v kontaktu s lidmi, se kterými pracuji. Navíc jsem velmi optimistická ve všem, na čem jsem pracovala. Snadno se přizpůsobuji změnám, takže myslím, že jsem flexibilní a velmi praktické žena. Mám ráda, když se naplánované věci vyvíjí rychle, ale to neznamená, že by to mělo být provedeno špatně. A hlavně jsem vždy byla (a stále jsem) velmi soběstačná ve všem, co dělám.

TIPY A RADY

Motto: "Usmívej se, je to zdarma."

Moje rada pro ostatní ženy, které chtějí rozjet vlastní projekt, podnik nebo podnikání, je ať se do toho vrhnou - ale vždy bezpečným způsobem. Z mého pohledu je lepší si chvilku počkat a vypracovat studii životaschopnosti a mít tak dobrý projekt s větší šancí na úspěch, než neuspět proto, že nebyly vzaty všechny aspekty v úvahu. Existuje několik organizací a institucí, které mohou být užitečné pro tento účel, takže doporučuji jejich využívání a neváhat požádat je o radu. Je lepší dělat věci pomalu, ale jistě, než dělat věci rychle a dostat špatný výsledek.

Podnikání je velmi důležité rozhodnutí v životě, a musíte si to promyslet.

Můj názor na podnikání je to, že to je něco, co je bezesporu potřeba, a to nejen z pohledu současné situace: bez podnikatelů nejsou podniky, a bez podniků by neexistoval soukromý sektor, který je nezbytný pro udržitelnost společnosti.
Mimoto je svět v neustálém pohybu, vždy tam vznikají nové potřeby, a aby byly naplněny, je zde podnikatel, který se na ně vrhne, aby je naplnil.

Navíc podnikání podporuje kreativitu, rychlé rozhodování a analytické schopnosti; nicméně je také náročné překonat všechny překážky, jako je například strach z neúspěchu, a musíte být schopni překonat prvních pár měsíců, protože jsou velmi tvrdé a potíže by vás mohly odradit.

 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí