EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Laura Carrera Garcia

Založila podnik na dodávku jedlých květin.

O MNĚ


JMÉNO: Laura Carrera Garcia

ZEMĚ: Španělsko

MĚSTO: Zaragoza

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: zemědělství a věda / výzkum

POZICE: manažerka

SPOLEČNOST: Flores en la mesa

 

MÁ CESTA

Narodila jsem se v Sorii, studeném malém místě uprostřed Španělska, v současné době žiji v Zaragoze. Vždy jsem měla ráda přírodu, a rozhodla jsem se studovat technickou zemědělskou univerzitu v Sorii, kde jsem v roce 2000 zvolila dvojí specializaci: Environmentální vědy a zemědělské inženýrství na Katolické univerzitě Avila. Byly to skvělé roky, které mě formovaly jako člověka a jako profesionála. Později jsem zpracovala svou diplomovou práci v experimentální stanici v Aula Dei-CSIC v Zaragoze, a dělila svůj čas mezi podnikání a výzkum. Moje diplomová práce byla o reprodukční biologii mišpulí. Toto téma jsem zpracovala proto, že řešilo skutečný problém, nízkou produkcí mišpulí. Má práce se objevila v několika publikacích a byla zmíněna na mnoha sympoziích, a také pomohla jedné firmě vyřešit tento problém.
Vztah mezi bussinesem a vědou bylo to, co mě v této souvislosti začalo zajímat, šlo o spojení mezi dvěma světy. Tak se zrodila myšlenka "Flores en la Mesa" (květiny na stole), což je podnik, který zavádí nové botanické výpěstky na agrární trh. Hlavním produktem mého podnikání jsou jedlé krystalické květiny, malé a krásné přírodní sladkosti pro haute cuisine. Můj podnik může být například zařazen do zemědělského sektoru jako výrobek pro gurmány. Nicméně také spolupracujeme s výzkumnými centry pro rozvoj výroby a prodeje tohoto produktu, věnujeme se studiu prospěšných vlastností a senzorických rozdílů jedlých květin.

MÉ ZKUŠENOSTI

Ekonomické problémy: investovat své úspory do podniku je riskantní, zejména v případě (a to byl můj případ), kdy jste zodpovědní za rodinu.

Rodinné problémy: být matkou samozřejmě není problém, ale je to velká výzva, alespoň pro mne, a ještě větší, když začnete vaše podnikání s dítětem.

Osobní problémy: být matkou a současně podnikatelkou, která nemá moc času pro sebe, znamená muset nechat stranou své koníčky, jako je malování, čtení, chození ven s kamarádkami, či sport.

Klíčové pro úspěch: to co mě osobně přiměje k tomu vyskočit každé ráno z postele s dostatečnou energií, je moje rodina. Podle mě kvalitní studium a odborné vzdělávání byly klíčové pro to, abych se dostala tam, kde jsem teď. Má osobnost a charakter byly pro úspěch také zásadní, protože jsem velmi soběstačný člověk v tom, co dělám. Můj projekt je výsledkem všeho, co jsem se naučila, a všech lidí, kteří do mého života s něčím přispěli. Jsem hrdá na to, s jakou spoustou lidí jsem mohla počítat, kteří věřili mému svém projektu, a kteří k němu velmi mnoho a pozitivně přispěli.
Pokud zahájíte podnikání, je obtížné rozlišovat mezi přáteli pro volný čas a přáteli v práci, protože hranice se může snadno stírat.

Chuť být originální, následovat intuici a učení se z vlastních chyb byly nezbytné pro zahájení mého podnikání.

Inspirace: Můj otec a vedoucí mé diplomové práce, každý svým způsobem, přispěli hodnotami, se kterými souzním, a to ve všem, co dělám. Moje vášeň pro květiny a pro gastronomii byly také důležitými faktory, na kterých jsem založila obchod.MÉ DOVEDNOSTI

Kompetence: nové poznatky získané ze svého každodenního života aplikuji do praxe, a tak mohu snadno organizovat a plánovat své aktivity. Moc se mi líbí spolupracovat s jinými lidmi, ale pro nedostatek času je obtížné koordinovat a motivovat zaměstnance. Pokud se mám rozhodnout, učiním tak hned, a když narazím na jakýkoli problém, rychle hledám řešení. Domnívám se, že osobní rozvoj získaný při práci je nezbytný, protože to vám pomůže otevřít svou mysl a vyrůst. Abych dělala svou práci uspokojivě, vždy se snažím nastavit realistické cíle tak, aby jich bylo možné dosáhnout.

Mé vlastnosti: Považuji se za velmi aktivního člověka, nerada stojím jen tak, pořád chci něco dělat. Navíc jsem velmi komunikativní a miluji interakci s lidmi. Nepovažuji se konzervativního člověka, ale naopak - mám ráda výzvy a ráda inovuji. Hlavně jsem optimistka, a když něco chci, zvítězí moje velká vytrvalost. Věřím ve vše, co dělám, a jsem si jistá, že toho mohu dosáhnout. Myslím, že mám velkou vizi budoucnosti, to je důvod, proč jsem se pouštěla do rizikových nových projektů bez veškerých pochybností.

Ve své práci jsem velmi organizovaná a praktická, stejně jako efektivní. Stručně řečeno, považuji se nezávislou ženu, která ví, co opravdu chce.


 

TIPY A RADY

Jako žena podnikatelka mohu poradit jiným ženám, které se pustily do svého projektu, že je důležité být si jista sama sebou (a tedy svým projektem), ale také mít nohy na zemi. Samostatnost je nezbytná, bez ní bych nebyla schopná dosáhnout všeho, co mám. Hlavně musíte věřit svému vlastním projektu, a tak to také funguje, protože pokud nebudete věřit sami sobě, kdo potom bude? Musíte bránit svou představu, a rozvíjet ji, a i když narazíte cestou na mnoho překážek, musíte jim čelit a zvítězit nad nimi. Například, pokud jste se rozhodla založit nový podnik, a jste, stejně jako já, zodpovědná za rodinu, je nejdůležitější věc při investování peněz rozhodnutí o částce, o limitu, kolik peněz investovat. Takhle jsem vždy postupovala, když jsem se potřebovala rozhodnout. Prakticky vše zvažte a znejte své limity - tak to opravdu funguje. A pokud jste také matka, neměla byste se bát. Vždy vám říkají, že rodina je na první místě, ale jde to skloubit, i když se to může zdát zpočátku těžké. Rozhodla jsem se, protože jsem měla dítě, že od 6 hodin večer budu jen se svou rodinou, vždyť to jsou ti, pro které to všechno dělám. A i když jsem šla na nějakou večerní akci nebo schůzku, které jsem nemohla za žádných okolností zrušit, kompenzovala jsem to své rodině tak, že jsem s nimi jiný den strávila více času. Vše může být dosaženo stanovením priorit. Další věc, ve které musíte mít jasno, je to, že sice máte nastavené cíle - ale musíte vzít rovněž v úvahu, že tyto cíle mohou být flexibilní. Musíte vědět, kam to vše vede, ale můžete si vybrat různé cesty, jak se tam dostat.

Mám dvě motta - jednak "Dobře!" - myslím tím pozitivní přístup, a druhé: "Kdo tady mluví o strachu?".

 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí