EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Carla Nicolas Martinez

Vytvořila dílnu na výrobu knih tradičním způsobem

O MNĚ


JMÉNO: Carla Nicolas Martinez

ZEMĚ: Španělsko

MĚSTO: Zaragoza

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské - speciální v oboru gravírování a technik tisku

SEKTOR: průmysl, služby, kultura

POZICE: Manažerka

ORGANIZACE: El Calotipo

 

MÁ CESTA

Začala jsem svou profesní kariéru v odvětví kovu, ve kterém jsem se specializovala na mikrosvařování a svařování lehkých konstrukcí. Pak jsem 6 let pracovala jako jediná žena ve výrobním oddělení firmy v oblasti telekomunikací prostřednictvím optických vláken. Za čas jsem se rozhodla pokračovat znovu ve studiu, a to se zaměřením zejména na oblast grafického designu. Vystudovala jsem obor týkající se technických rytin a techniky tisku na umělecké škole v Zaragoze. Od té doby cestuji po nejlepších grafických centrech jak ve Španělsku, tak v zahraničí. Díky svým nabytým zkušenostem v oblasti umělé inteligence jsem se rozhodla v prosinci 2011 spustit podnikatelskou iniciativu "El Calotipo Studio". Moje studio se nachází ve čtvrti San Pablo v Zaragoze. Je to dílna věnovaná umění a designu knih a výrobě ručních tisků s cílem obnovit téměř ztracené řemeslo. To z tohoto místa dělá ve Španělsku doslova referenční bod, kde opět obnovujeme starodávné tiskařské procesy prostřednictvím digitálních návrhů. Moje dílna se během několika měsíců stala terčem zájmu i ze zahraničí, takže v současné době pracujeme na internacionalizaci podnikání prostřednictvím on-line prodejního média, a na dalších společných projektech s podobnými grafickými studii a dílnami v USA. Díky tomuto projektu také pracuji na zlepšení situace čtvrti San Pablo, a snažím se, aby se stala dynamičtější, protože to je jedna z nejvíce zanedbaných městských čtvrtí.

MÉ ZKUŠENOSTI

Ekonomické problémy: start-up nebo dílna vždy vyžadují počáteční investici, s čímž bylo velmi těžké se vyrovnat, vzhledem k současné ekonomické situaci.
Osobní problémy: v roce 2011 mi byly diagnostikovány vyhřezlé ploténky v páteři, konkrétně v horní části zad, jako následek fyzické námahy v mé práci v rytecké dílně a také pracovních podmínek v mém předchozím zaměstnání v hotelu a i jako následek dlouhodobého stresu, jemuž jsem byla vystavena v důsledku startu mého podnikatelského projektu "El Calotipo". Tyto příčiny vedly k problémům v horní části mé páteře.
Klíčová pro úspěch byla moje rodina, ta mi nejvíce pomohla při překonávání všech obtíží v podnikání. Dále mi k úspěchu v tomto oboru pomohlo mé dosavadní vzdělání a studium, a rovněž moje osobnost, stejně jako profesní vztahy, které jsem postupem času vybudovala.
Inspirace: bezpochyby mohu říci, že Silvia Pagliano z Argentiny, která je rytec a je také můj mentor, mi byla velkým zdrojem inspirace. Kromě toho, můj pobyt v USA a všechny podnikavé ženy a umělci kolem mě, mě povzbudili ke startu mého vlastního podnikatelského projektu.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Kompetence: Snadno se učím a přijímám nové koncepty do své praxe. Navíc se snadno a rychle přizpůsobuji změnám, ke kterým dochází. Ráda lidem naslouchám a věnuji jim pozornost, v mém případě hlavně dvěma osobám, se kterými pracuji, a myslím, že mohu sdílet a komunikovat jakékoliv informace. Miluji spolupráci s jinými lidmi, také týmovou práci - to je důvod, proč si myslím, že osobní rozvoj, který získáváme během práce, je velmi důležitý, protože to nám pomáhá rozvinout se jako osobnost. Když je potřeba vyjednávat, jsem ráda, když jsou všichni spokojení, a pokud máme problém, snažím se vyřešit jej co nejdříve. Myslím, že je velmi důležité stanovování si vlastních cílů při práci tak, aby bylo možné jich dosáhnout.
Mé vlastnosti: Osobně se považuji za velmi aktivní, hovornou a jsem optimistka. Moje ctižádostivost, ochota riskovat, vytrvalost a sebevědomí mi hodně pomohly při podnikání. Ráda neustále inovuji a jsem hodně kreativní v tom, co dělám. Přestože jsem velmi progresivní a otevřená, jsem i sebekritická k tomu, co dělám. I když jsem velmi nezávislá žena, mohu pracovat v týmu, a rád to dělám.

 

 

TIPY A RADY

Moje osobní rada všem ženám, které uvažují o zahájení podnikání nebo projektu je, že musíte být vytrvalá. Pokud chcete uvést představu v život, musíte bojovat za to, čeho chcete dosáhnout, a nikdy se nevzdávat. Vytrvalá práce a každodenní úsilí se dříve či později se vyplatí, stejně jako všechny oběti, peníze a čas investované do projektu budou stát za tu námahu. I když je dobré získávat pomoc a radu od lidí kolem vás, nikdy se nenechte odradit pesimistickými myšlenkami a vzdát se. Kdo nehraje, nevyhraje, a abyste mohla být úspěšná, musíte být optimistická a myslet na to, že všechno dobře dopadne. Nesmíte se nechat unášet obavami, vašimi, ani vašeho okolí, jsou jen to bariéry, které lze překonat a pokračovat dál. Boj o to, co chcete, je základem, a je třeba mít vždy na paměti, abyste myslely na svou vizi, kterou chcete naplnit. Nezastavily mě ani zdravotní problémy, které jsem měla, stále jsem pokračovala dál na práci v mojí dílně, protože v to věřím, a myslím, že díky boji budu schopna udržet rozvoj a rozšíření projektu tak, aby bylo dosaženo úspěchu.

 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí