EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Monica Oriol

Žena, která se zabývá s velkým nasazením bezpečností

O MNĚ


JMÉNO: Monica Oriol

ZEMĚ: ŠPANĚLSKO

MĚSTO: Madrid

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: banky a finace

FIRMA: Seguriber

POZICE VE FIRMĚ: prezidentka správní rady

WWW Seguriber

MÁ CESTA

Mám vzdělání v oboru ekonomie a obchodních věd na Complutense University v Madridu a diplom z ekonomie Evropské unie z London School of Economics. Jsem také předsedkyně správní rady skupiny Seguriber-Umano, založené v roce 1989 se zaměřením na kontrolu, zabezpečení a doplňkové služby v oblasti lidských zdrojů a pokročilých technologických řešení. Mám přibližně 6000 zaměstnanců.
Jsem také prezidentkou Secot, neziskového sdružení, které spojuje vedoucí pracovníky, kteří díky svým zkušenostem a znalostem nabízejí služby pro podnikatele v oblasti zajištění rozjezdu a záchranných programů podniků.
Jsem prezidentkou organizace Business Circle (Obchodní kruh), jejíž hlavní cíl je studium, šíření a podpora úlohy svobodného podnikání v rámci tržní ekonomiky.
Jsem také nezávislá ředitelka INDRA AND OHL.

MÉ ZKUŠENOSTI

Ekonomické problémy: Začátky jsou vždycky těžké, protože i když budete mít spoustu dobrých úmyslů a nápadů, máte jen omezený kapitál k jejich provedení. Najmout dobrý tým je drahé, a my jsme neměli žádné prostředky.

Rodinné problémy: Když se budete muset věnovat práci, a být v kanceláři, namísto toho, abyste byli s rodinou, je to těžké.

Osobní problémy: Tento rozměr se mě příliš netýkal, až do nedávné doby, kdy mé děti se staly nezávislými.

Sociální problémy: oblast bezpečnostního sektoru byla vždy doménou mužů. To mi umožnilo odlišit se, a lidé mi tak více naslouchali.

Klíčové pro úspěch: podpora mého manžela, který mě povzbuzoval v tom, být podnikatelkou a vždy při mně stál i ve slabých momentech, byla velmi významná. Dostalo se mi širokého vzdělání, které bylo náročné a kosmopolitní. Několik let v zahraničí v internátních školách mě naučilo sžít se s jinými kulturami, a naučit se více než jeden jazyk. Moje osobnost, zvídavost a vytrvalost mi umožňují pohybovat se vpřed, aniž by mě to unavovalo a odrazovalo. Vždy se našel "anděl strážný", který mi radil, když jsem nevěděla kudy kam. Měla jsem spoustu mentorů. Synergie s ostatními podnikateli mi pomohla aplikovat jejich zkušenosti na řešení některých problémů, s kterými jsem se setkala ve svém podnikání. Přátelé, kterých si opravdu velmi cením, byli vždy při mně.

Moje inspirace: hlavně moji nadřízení, a někteří z mých přátel, zejména jeden spolupracovník a nyní přítel, a také mí spolupracovníci z vedení Aragonie.

MÉ DOVEDNOSTI

Kompetence: Osobní rozvoj prostřednictvím práce, týmová práce, schopnost plánovat a organizovat, řešit problémy a pokora požádat o radu.

Vlastnosti: Aktivní, hovorná, vytrvalá, optimistická, důvěřivá, flexibilní, rychlá, sebevědomá, a organizovaná.

TIPY A RADY

Aplikuji mnoho přísloví do mých každodenních životních situací. To, co se mi líbí nejvíc, je od Williama George Warda: "Pesimista si stěžuje na vítr, optimista očekává, že se vítr změní, a realista upraví plachty".

Každý, kdo prošel mým životem, nebo mě v určitém okamžiku provázel v mé kariéře, něčím přispěl. Navíc pocházím z průmyslové rodiny, v níž podstupovat riziko a zahajovat nové projekty, je jakousi konstantou.

Ženám, které chtějí začít podnikat, bych ráda řekla, že budou muset bojovat, aby dosáhly svých cílů, být vytrvalé, setkávat se s dalšími podnikateli a účastnit se seminářů, konferencí, workshopů ... v dnešní době jsou networking a co-working velmi důležité. Musí být ve styku i s muži, musí se zařadit, ne vyřazovat.

Není nic lepšího, než když se povede převedení nápadu do konkrétního projektu, akce, a přesně o tom je podnikání. A pak také transformace nápadu a akce do konkrétní firmy, vidět, jak se z malé firmy stává větší, jaké je třeba řešit problémy s růstem, řídit složitý svět lidí, vidět, jak jsou všichni zapojeni.

Je také důležité vědět, jak si nastavit limity - kdy se odpojit. Založení společnosti je velmi náročné a někdy se člověk cítí izolován od zbytku světa.

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí