EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Laura Abasolo

Nemám žádné rady - jen se věnujte tomu, co děláte.

O MNĚ


JMÉNO: Laura Abasolo

ZEMĚ: Španělsko

MĚSTO: Zaragoza

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: Bank and Finances

POZICE: Ředitelka oddělení plánování, rozpočtování a kontroly

SPOLEČNOST: Telefónica

MÁ CESTA

Do práce jsem nastoupila ihned po ukončení mého postgraduálu. V roce 1996 jsem se stala součástí týmu investiční banky Goldman Sachs v Londýně. Během práce zde jsem spolupracovala na různých aktivitách a iniciativách, od vstupů firem na akciový trh po práce na projektech fúzí a akvizic.
Konec roku 1999 znamenal zlom v mé profesionální kariéře. Začala nový a zajímavý projekt: Terra Networks, dceřiná společnost Grupo Telefonica, kde jsem měla zodpovědnost za oblast kontroly managementu.
Po fúzi Terra do Grupo Telefonica v roce 2005 jsem byla ve stejné roli, ale pro celou skupino Grupo Telefonica. Jednalo se doslova o skok do jiné "dimenze", vzhledem k velikosti, rozmanitosti a businessu. Integrace a ustavení společnosti v rámci Grupo Telefonica znamenal velkou výzvu, stejně jako restrukturalizace týmů a společnosti samotné.
O dva roky později jsem po povýšení rozšířila své pracovní kompetence, a byla jsem jmenována ředitelkou oddělení plánování, rozpočtu a kontroly ve společnosti Telefónica, s přímou zodpovědností generálnímu řediteli.
Po několika letech mohu říct, že největší výzvou je samotné odvětví: digitalizace a potřeba lidí být v kontaktu, který je každý den stále více a více důležitý, a nakonec společnost sama, se svými ambicemi.

MÉ ZKUŠENOSTI

Asi to zní jako utopie, ale nemusela jsem překonat vážné problémy, abych se dostala tam, kde jsem. Musela jsem tvrdě pracovat a vzdát se části svého volného času, ale nikdy jsem nepracovala v klidném prostředí. Být na správném místě a nebát se čelit novým výzvám. Adaptuji se velmi dobře, a to nejen na nové nadřízené, ale také na kolegy a tým, jednám transparentně, vytvářím důvěryhodné vztahy, díky kterým se mnou lidé chtějí pracovat. Někdy není nejdůležitější, aby vás lidé podporovali, ale stačí, aby vás neodmítali. Brát svou zodpovědnost vážně, řešit problémy, a nepředávat je ostatním.

Ekonomické problémy: neměla jsem ekonomické problémy. Moje rodina má prostředky, za které mi mohla poskytnout dobré vzdělání.

Rodinné problémy: Moje rodina mě nebrzdila, stejně jako firmy, ve kterých jsem pracovala, a kde podporovali má rozhodnutí. Byla jsem povýšena, dokonce ve dvou případech v době těhotenství. Je také pravda, že objem mojí práce nebyl snižován, protože díky mé velké rodině jsem měla dostatečnou flexibilitu, kdykoliv jsem jí potřebovala. Doposud jsem se nesetkala s překážkou, ale pokud mi v budoucnu někdo nabídne práci, která by vyžadovala cestování, možná bych se jí musela vzdát. Mé děti jsou ve věku, kdy blízkost matce je rozhodující. Možná, že později bych o tom byla schopná uvažovat.

Osobní problémy: Možná jsem velmi citlivá, i když to tak nevypadá. Držím veškeré napětí uvnitř, zvláště v žaludku. Pokud se problémy netýkají předmětu věci, a navíc jsou komplikované politikou, to mi potom způsobuje stres a mohu trpět, ale snažím se to nedat najevo, i když nejbližší členové týmu mohou kvůli mně pociťovat nepohodlí.

Sociální problémy: Nikdy jsem se necítila diskriminována. Sama jsem se vědomě rozhodla být opravdu sama sebou, být věrná sama sobě a svému způsobu práce, samozřejmě se přizpůsobující změnám, ale udržuji svou podstatu. Nelíbí se mi, abych se k dosažení triumfu vzdala příliš mnoha věcí.

MÉ DOVEDNOSTI

Kompetence: Snadno se přizpůsobuji změnám, naslouchám a věnuji pozornost problémům druhých. Ráda spolupracuji v práci s ostatními, a v případě rozporu hledám smír. Mimoto mám ráda, když z jednání všichni odcházejí spokojeni. Jsem schopna lidi koordinovat a motivovat. Ráda pracuji v týmu, já jsem ta, kdo hledá a nachází řešení. Mám současně dostatek pokory, abych požádala o radu.
Vlastnosti: považuji se aktivní a vytrvalou. Mám sebejistotu a mám praktický přístup. Také si myslím, že jsem dost flexibilní, otevřená a sebevědomá.

 

TIPY A RADY

Mé motto? Jakékoliv úsloví, které podporuje zdravý selský rozum.

Musíte pracovat tvrdě a současně si nedávat limity. Musíte jít dál, pomáhat, zanechat stopu. Upřímnost je klíčem pro to, aby vám ostatní důvěřovali, zejména pokud se chystáte začít podnikat, nebo rozjet váš projekt s partnery. Úspěch musí být sdílen, aby se všichni cítili být jeho součástí a chtěli táhnout za jeden provaz. Nemůžete vše dělat na vlastní pěst.
Musíte se také snažit, aby věci byly dobré, ne dokonalé, protože toho nikdy nedosáhnete. Dovolte si dělat chyby. Je velmi důležité nebát se dělat chyby, také stát za svým a riskovat.

 

ZEMĚ: Španělsko

 

MĚSTO: Zaragoza

 

NÁRODNOST: španělská

 

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí