EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

ANTONIA AVALOS TORRES

Mluví o sobě jako o přeživší sexuálního násilí.

O MNĚ


JMÉNO: ANTONIA AVALOS TORRES

ZEMĚ: Španělsko

MĚSTO: Seville

NÁRODNOST: mexická

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: třetí sektor - socální služby

POZICE: prezidentka

ORGANIZACEMujeres Supervivientes

MÁ CESTA

Jmenuji si Antonia Maliche, jsem Mexičanka, historička, oběť sexuálního násilí a matka dvou dětí. Byla jsem donucena opustit svou zemi a emigrovat do Španělska, a bojovat za mou důstojnost, uniknout ze zneužívání mým bývalým partnerem. "Chtěla jsem se naplnit sen a jít za svým mužem, který mě bude chránit a milovat, a to, co jsem dostala, byla nejhorší ta zrada, kterou si kdo dokázal představit."
Musím se přiznat, že jsem přežila domácí násilí, a také že jsem překonala všechny mé obavy. Díky své vlastní zkušenosti mohu pomoci jiným ženám, které trpí zneužíváním, pomoci jim specifickým způsobem intervence, úzkým osobním lidským kontaktem, který vede k osobnímu přenastavení a posílení postavení žen. Naše metodou je být s ženami během procesu zotavování a pomáhat jim během vytváření jejich nového života - projektu.
Ve firmě, kterou jsem vytvořila ("Mujeres Supervivientes de Violencia de género") jsme vyvinuli spolu s dalšími odborníky novou metodiku, charakteristickou odlišným pohledem na sexuální násilí. Ženy přesunujeme z kategorie "obětí" na "přeživší", a tím se vyhneme dvojí viktimizaci žen, která vzniká během jejich osobních výpovědí. Já jsem v současné době prezidentkou společnosti.
Nesouhlasím s rozpočtovými škrty, které se týkají oblasti boje proti sexuálnímu násilí, protože životy mnoha žen se tak ocitají v ohrožení, jsou zavražděny - nemohou žít svůj život.
Nyní jsme vytvořili v naší firmě oddělení pro udržitelnost života a projektů jako další zdroj financování, pro případ, pokud by nebyly dostupné veřejné prostředky. Budeme prodávat víno od vinařství Galeón "Le vin Violette". Vinařství je sociální podnik, a je financováno z evropských fondů, které spravuje Luis Vives Foundation a Acción contra el Hambre.
Dále jsme vytvořili projekt První bezpečnostní plán a osobní péče pro oběti sexuálního násilí pro všechny na území Andalusie, který je financovaný z fondů Islandu, Norska a Lichtenštejnska.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Již od mládí jsem žila sama, a chyběla mi tak podpora, ochrana, péče, teplo a pocit sounáležitosti rodiny. Abych mohla vystudovat univerzitu, tvrdě jsem pracovala, na hůře placených místech, bez smluv a sociálního zabezpečení. V té době jsem byla trochu plachá a nejistá.
Tady ve Španělsku, kvůli mému statusu cizince ze země mimo EU, v mém věku, s mým latinskoamerickým původem, jsem nikdy nebyla schopna získat žádné stipendium či ekonomickou podporu pro dokončení stuida, pro můj doktorát.
Moje osobní zkušenost jako ženy, která přežila sexuální násilí, je, že mi to dalo sílu, houževnatost, citlivost a statečnost pro vytvoření vize a touhu pomáhat jiným ženám, které jsou oběťmi tohoto typu násilí; vize, která je nová v metodice a modelu zásahu. Nyní přicházejí studenti z různých španělských a zahraničních vysokých škol na stáž, aby poznali a naučili se naši metodiku. Denní práce je založena na respektu, spoluúčasti, blízkosti a důvěře, lásce a naději, ze které vycházejí, a společně budují osobní cestu.
Jsem šťastná, že mohu přispět k budování spravedivé společnosti a být svědkem toho, jak mnoho žen, které trpěly zneužíváním, začínají být protagonisty svých vlastních životů a žijí dál, daleko od zneužívání a nerovností.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Moje dovednosti:
Jsem schopná se naučit nové věci a použít je v práci.
Organizuji své aktivity jednoduchým způsobem.
Nastavuji si cíle a ráda jich dosahuji.
Lehce se vyrovnávám se změnami.
Znám a používám požadované techniky, abych odvedla dobrou práci.
Já řeším problémy a já nalézám řešení.
Snadno předávám a šířím informace.
Naslouchám a věnuji pozornost problémům ostatních lidí.
Ráda v práci spolupracuji.
Osobní růst lidí, se kterými pracuji, je důležitý.  
V případě sporu hledám smír.
Ráda vyjednávám tak, aby všichni skončili spokojení.
Ráda pracuji v týmu.
Jsem schopna se rychle rozhodovat. Neváhám, pokud chci požádat o radu. Jsem schopna použít zkušenosti a rady od ostatních.
Jaká jsem: ctižádostivá, aktivní, progresivní, kritická, kooperativní, trochu plachá, odolná, optimistická, inovativní a důvěryhodná. Považuji se za praktickou a i jsem schopná vytvářet teorie. Jsem flexibilní, uvolněná, vnímavá, sebevědomá, trpělivá, s vizí do budoucna, organizovaná a demokratická. Mohou o mně hovořit jako o odvážné, citlivé, kreativní a metodické.

 

TIPY A RADY

Převádíme naše zkušenosti do metodiky pozornosti, založené na respektu, rovnosti, blízkosti, důvěře, empatii, důvěrnosti mezi ženami. Nesoudíme a vyhýbáme se tak opakování autoritářských vztahů. Tato metodika staví na zkušenosti zažitého násilí, a umožnila, abychom se vcítili do zkušenosti každé ženy, jako bychom byli jí samou. Prostřednictvím vytváření vazeb a vztahů mezi ženami tak ženy mohou znovu vybudovat své životy a obnovit své sny a naděje, jsou schopny si představit a věřit, že život pokračuje i po prožitém násilí. Myslím, že světu chybí sociální spravedlnost, demokracie, rovnost a poezie. Má oblíbená rčení jsou: "Přispějte k budování společnosti rovnosti", "Žena je všechny ženy", "Když jsem se přestala bát, že se ztratím, našla jsem sama sebe."

 

 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí