EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

CARLA ANTONELLI

Stala se prvním transgender člověkem v parlamentu Španělska.

O MNĚ


JMÉNO: CARLA ANTONELLI

ZEMĚ: Španělsko

MĚSTO: Tenerife

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: politika a vláda

POZICE: členka parlamentu

 

MÁ CESTA

Jmenuji se Carla Antonelli, jsem herečka a aktivista v boji za práva homosexuálů, lesbiček a transsexuálů. V letech 2011-2015 jsem byla poslankyní madridského shromáždění PSOE, jako první španělský transsexuál jsem reprezentovala parlament v regionální oblasti.
Narodila jsem se v roce 1959 ve městě na jihu Tenerife. Když mi bylo 17 let, nepochopena svojí rodinou, cítila jsem potřebu úniku a chtěla rozvíjet svou skutečnou genderovou identitu. Tak jsem se v roce 1977 rozhodla přestěhovat do Las Palmas na Gran Canaria a studovat umění a tlumočnictví. V Madridu jsem v roce 1980 za účelem zviditelnění hrála ve svém prvním tematickém dokumentu o transsexualismu, který byl vysílán TVE. Pracovala jsem ve filmu a televizi.
V roce 1997 jsem se stala aktivní členkou PSOE, spolu s Carmen Cerdeira. Společně jsme vytvořily Federální skupinu homosexuálů, lesbiček, transsexuálů a bisexuálů PSOE, jejíž jsem se stala koordinátorem.
Podílela jsem se na vzniku zákona o právu na přiznání genderové identity pro transsexuály. Tento zákon je jedním z nejmodernějších zákonů svého druhu na světě, protože na jeho základě transsexuálové mohou změnit v matrice své jméno a pohlaví, aniž by podstoupili operaci na změnu pohlaví. Pro tuto změnu není tedy třeba operace změny pohlaví; postačuje, pokud je vykázán "důkaz života": lékařské potvrzení, potvrzující transsexualitu, a tedy důkaz toho, že žijí v souladu se svou sexuální identitou.
V roce 2007 jsem dosáhla "jmenování" (získala jsem občanský průkaz a byla jsem zaregistrována) a byla uznána jako žena. V roce 2009 jsem za svůj životní příběh obdržela Cenu Cardon v Guimaru na Tenerife.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Hodně jsem pracovala a bojovala za svůj lepší život. Měla jsem obvyklé ekonomické problémy, zvýrazněné tím, že jsem byla na mnoha pracovních místech odmítnuta, protože jsem transsexuál.
Moje rodina nepochopila moji sexuální orientaci, neměli o mě žádný zájem, a nechtěli čelit tomu, kdo jsem ve skutečnosti byla.
Byly to velmi těžké časy, přechodná období, roky vyloučení, marginalizace a zákazů. Musel jsem bojovat, abych se dostala dopředu. Prošla jsem si mnoha dny utrpení a extrémních situací. Nejhorší věc, kterou jsem zažila, byla, že jsem stála na rohu parku v Santa Catalina jako prostitutka, abych přežila. Policejní represe mě přivedly do vězení na dobu čtyř měsíců, protože v té době platil zákon společenské nebezpečnosti, kdy každá homosexuální a transsexuální žena musela jít do vězení.
Můj klíč k úspěchu jsou má silná osobnost a charakter. Jsem odhodlaná, trpělivá a vždy jsem čekala na správný okamžik, kdy jednat. Díky mému úsilí a osobnímu nastavení jsem byla schopna překonat všechny překážky. K dosažení úspěchu ve společnosti je nezbytné se spolehnout na lidi, kteří ve vás mají důvěru, kteří vás citově a profesně podporují. Proto je nutné vědět, jak vytvářet dobré kontakty a vybrat si lidi, kteří mohou pochopit vaše motivace. Díky podpoře prezidenta José Luis Rodríguez Zapatera je moje cestu jednodušší.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Ohledně mých kompetencí, dovedností a postojů bych ráda řekla:
Snadno se přizpůsobuji změnám.
Naslouchám a věnuji pozornost problémům ostatních.
Ráda spolupracuji s ostatními.
Můj osobní rozvoj díky práci je pro mě důležitý.
V případě konfliktu přináším smír.
Ráda vyjednávám tak, že všichni lidé odejdou spokojeni.
Rád pracuji v týmu.
Jednoduše organizuji své aktivity.
Jsem schopna využít zkušeností a rady druhých.

Z mých dovedností, znalostí a vlastností bych zdůraznila, že jsem poměrně ambiciózní, velmi aktivní, progresivní - a plachá. Považuji se za kritickou a kooperativní osobu. Jsem velmi proměnlivá a nepředvídatelná. Příležitostně mohu být tradiční, nedůvěřivá, racionální, rigidní, nejistá, opatrná, analytická, metodická, spontánní, autoritářská a dokonce i netrpělivá. Vždycky jsem byla otevřená.

 

 

TIPY A RADY

Moje rada pro ostatní ženy, které chtějí vést podnikání nebo projekt je - vytrvejte. Člověk musí pochopit, že při zakládání podniků jsou potřeba vytrvalost, důvěra a síla. Pro dosažení cílů je nutné překonat překážky jako jsou nejistota a obavy.

Moje motto je: "Nevzdávejte se, vytrvejte".

 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí