EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

PAULA ORTIZ

Podařilo se jí stát známou filmařkou

O MNĚ


JMÉNO: PAULA ORTIZ

ZEMĚ: Španělsko

MĚSTO: Zaragoza

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: kultura a sport

OBLAST PODNIKÁNÍ: filmařka a scénáristka

MÁ CESTA

Jmenuji se Paula Ortiz, narodila jsem se v roce 1979 a jsem filmařka a scenáristka. Absolvovala jsem ve Obor filologie v Zaragoze, a obdržela jsem magisterský titul v oboru filmové a televizní scénáristiky na Autonomní univerzitě v Barceloně. Mám doktorát z dějin umění. Vyučovala jsem filmovou režii na filmové a televizní katedře na Tisch School of the Arts v New York University (NYU, 2006 a 2007) a střih v hlavním školicím centru na UCLA v Kalifornii. Zúčastnila jsem se Expa scenáristů v Los Angeles (2008), významného setkání a fóra amerických scénáristů.
Obdržela jsem prestižní grant ministerstva školství v oblasti filmových studií. Jsem v současné době profesorkou na Fakultě komunikace na univerzitě v San Jorge Zaragoza.
Režírovala jsem několik krátkých filmů: "El Rostro de Ido" (2003, první cena SCIFE), "Fotos de Familia" (2005, výběr filmového festivalu v Cannes) a "El Hueco de Tristan Boj" (2007, výběr na New York Short Film Festival). Můj první celovečerní film, "De Tu Ventana a la mia", jehož uvedení v roce 2012 se setkalo s velkým úspěchem, vyhrál cenu"Pilar Miro International Award" pro nejlepšího nového režiséra v Seminci Valladolid, a také FIPRESCI - Zvláštní uznání mezinárodní kritiky.
Tento film získal také tři nominace na ceny Premios Goya a cenu za Zvláštní uznání režisérovi, dále zmínku ministerstva žen a mužů na Festival de oper Primas v Tudele.
Kromě jiných mezinárodních ocenění film obdržel Zvláštní uznání poroty na Mezinárodním filmovém festivalu v Šanghaji a cenu Jin Jue Award za nejlepší hudební nahrávku. Na Mezinárodním festivalu Mons v Bruselu jsem vyhrála cenu FEADORA - Mezinárodní ocenění filmových kritiček. V září 2014 jsem dokončila natáčení mého druhého filmu "La Novia", které probíhalo ve Španělsku a Turecku. Jde o volnou adaptaci knihy "Bodas de Sangre" od Federica García Lorcy, v koprodukci Španělska, Turecka a Německa.

MÉ ZKUŠENOSTI

Filmový projekt potřebuje velké finanční prostředky. Ekonomická situace byla skutečně velmi limitující - bylo třeba investovat velké množství peněz. Do projektu jsem vložila svůj příjem, a to bez jakékoliv záruky, a zřekla jsem se jiných profesních příležitostí.
Trpěla jsem únavou a nejistotou. Musela jsem upřednostnit můj tým a projektové plány před mým vlastním životem. Bylo to těžké a přinášela jsem osobní oběti, někdy jsem se cítila osamělá.
Jedno z kritérií, jak jsem si vybírala členy mého týmu, bylo, aby pochopili můj záměr, moje smýšlení o historii, a přizpůsobili se mému způsobu práce. To znamená, že museli přijmout ženská kritéria v mužském světě. Přestože jsem ve filmovém průmyslu začala pracovat už před deseti lety, je stále ještě těžké, aby mi naslouchali, protože jsem mladá, a žena k tomu. Chcete-li, aby vám manažeři a producenti věnovali pozornost, musíte se naučit více než argumentovat a více než dokazovat, že zvládnete víc, než mužský protějšek.
Vždycky jsem cítila morální podporu mé rodiny. Ta zásadní a rozhodující věc v rozvoji mých dovedností bylo to, že trvali na mém vzdělávání. Plně jsem využila ke svému vzdělávání a zkoumání výhody stipendia, které mi umožnilo rozvíjet se. Mými zdroji inspirace bylo mnoho učitelů, kteří mi předali své schopnosti a znalosti; a také moji rodiče, kteří mi dali knihy a filmy.

MÉ DOVEDNOSTI

Mé schopnosti: Jsem schopna se učit a aplikovat nové poznatky v mé práci. Ráda sdílím a předávám informace. Také naslouchám a věnuji pozornost problémům jiných lidí. Můj osobní rozvoj prostřednictvím práce je důležitý. Ráda vyjednávám tak, aby všichni byli spokojení. Ráda pracuji v týmu, řeším problémy a hledám řešení. Jsem schopna se rychle rozhodnout, i když neváhám požádat o radu a využít zkušeností ostatních. Mezi mé kvality patří, že jsem aktivní, progresivní, hovorná, kritická, spolupracující, nezávislá, vytrvalá, dobře pracuji s informacemi a jsem rychlá. Jsem otevřená, statečná, kreativní a jsem demokratický člověk. Jsem někdy trochu chaotická, spontánní, hledím do budoucna, jsem také metodická, netrpělivá, nejistá a flexibilní. Považuji se za důvěřivou, inovativní, optimistickou, nepředvídatelnou a ambicióznější, než jsou skromní lidé.

TIPY A RADY

Mé motto: "Kdo řekl, že je vše ztraceno? Jsem zde, abych nabídnul mé srdce ... " Fito Paez.

Moje rada pro ostatní ženy je, aby se naučily očekávat, že budou muset opustit některé ze svých zvyků. Básník řekl: "Naučil jsem se od jara, že je nutné větve prořezat, abych byl sám sebou".
Sebeúcta, vize a vyspělost jsou aspekty, které se díky rozjezdu podnikání rozvinou. Také je potřeba překonat své slabosti, jako je například únava či nejistota. Musíte jít do projektů s nadšením, a nesoustředit se na to, co jste kvůli nim musela obětovat. 

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí