EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Alicia Asín Pérez

Zaměřuje se na spotřebu energie v procesorech s vysokým výkonem.

O MNĚ


JMÉNO: Alicia Asín Pérez

ZEMĚ: Španělsko

MĚSTO: Zaragoza

NÁRODNOST: španělská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské, pokračující profesní sebevzdělávání 

SEKTOR: věda, zdravotnictví, výzkum a technologie

POZICE: spoluzakladatelka Libelium

ORGANIZACE: Libelium

MÁ CESTA

Vysokoškolský diplom v oboru výpočetní inženýrství jsem získala na Centro Politecnico Superior de Zaragoza, má disertace analyzovala energetickou spotřebu vysoce výkonných procesorů. Díky svému výzkumu jsem byla oceněna za nejlepší práci na poli vzdělávání v oblasti počítačové architektury (San Diego, Kalifornie) v roce 2007.
Během své profesní kariéry jsem vytrvale pracovala na své technické specializaci prostřednictvím vzdělávání v rozličných institucích, jako například ESADE nebo Cambridge Judge Business School, na obou po udělení jejich prestižních stipendií.
Jako generální ředitelka (Chief Executive Officer) a spoluzakladatelka společnosti Libelium (firma se zaměřením na vývoj technologií chytrých měst), založené roku 2006, jsem zodpovědná za finanční, strategické a operativní řízení. V roce 2011 jsem získala ocenění od asociace Aragón Executives Asociación (ADEA). V následujícím roce mi bylo uděleno ocenění Excellence Business Prize od sdružení podnikatelů ARAME. V roce 2014 jsem rovněž získala první cenu v národní soutěži Mladý podnikatel, v roce 2015 jsem získala ocenění Marca España “Talented Spanish" (talentovaný Španěl) v rámci programu “Hechos de Talento”.
Hlavní oblasti výzkumu a vývoje společnosti Libelium jsou návrhy a výroba hardwaru pro implementaci senzorických bezdrátových sítí.  
Svou práci v Libelium spojuji s účastí ve vědeckých radách mezinárodních kongresů, a mimoto v Evropě a USA přednáším o technologiích bezdrátových senzorů a inteligentních měst.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Potýkala jsem se řadou problémů, jak najít finanční prostředky pro navýšení kapitálu k realizaci myšlenky Neotecu. Nakonec se nám podařilo nalézt projekt jedné firmy, kde bylo třeba pouze schválení, a my měli jistotu, že získáme stabilní příjem pro vypořádání splátek úvěru bez toho, abychom museli o pomoc žádat rodinu.
V určitém momentě své profesionální kariéry jsem se musela rozhodnout na osobní úrovni. Líbilo se mi inženýrství, a myslím, že jsem v něm i byla dobrá. Zpočátku jsem se snažila současně vést Libelium a současně se zapojit do vývoje, ale obojí nebylo možné. Kvůli tomu, že jsem nebyla schopná plnit oba úkoly, jsem se po určitou dobu cítila provinile. Myslím, že prostě přišel den, ve kterém jsem si uvědomila své neocenitelné kvality při řízení společnosti; a to, že mi pocit viny bránil v tom, abych se dále zdokonalovala v oblasti řízení. Pořád si myslím, že to byla důležitá oběť – nepokračovat v práci na inovacích a vývoji, i když by to stálo za to.
Hlavní faktory mého úspěchu podle mého názoru jsou moje rodina a můj manžel, který mě vždy podporoval. Myslím, že jejich podpora je ta nejdůležitější věc, protože emoční stabilita je klíčovým faktorem pro řešení krizových momentů ve firmě. Další faktor úspěchu byl jakýsi duch oběti, který jsem si vytvořila během mého dospívání. Když jsem byla teenager, reprezentovala jsem Španělsko ve veslování. Vzpomínám si na dennodenní tréninky, na to, že jsem třeba obětovala studijní pobyt, a raději jela na sportovní soustředění. Vzpomínám na to jako na zábavné a příjemné období mého života, kde jsem se setkala s lidmi, které dodnes považuji za své nejlepší přátele. Podle mého názoru mi to přineslo schopnost se obětovat, a šetřit své síly na cestu, která vedla k velkým výsledkům. Proto se domnívám, že sport je velmi pozitivní pro rozvoj osobnosti mladých lidí.
Velmi inspirativní je pro mě pozorovat v New Yorku mrakodrapy. Většina z nich byla postavena během finanční krize; a proto si myslím, že v těžkých dobách, jako jsou právě ty, ve kterých právě žijeme, vždy existují šance pro ty, kteří tvrdě pracují.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Mé dovednosti: Mám velkou schopnost učit se nové koncepty, stejně jako použít nově získané poznatky ve své práci. Kromě toho se snadno přizpůsobuji případným změnám. Při práci s jinými lidmi velmi snadno předávám a sdílím informace. Pokud bych měla udělat seznam toho, co považuji za důležité dovednosti vztahující se k podnikatelství, řekla bych, že jsem dobrá při plánování a opravdu velkou schopnost organizace. Jsem schopna se rychle rozhodovat při řešení problémů či při hledání řešení. Podle mého názoru je velmi důležité stanovit si vlastní cíle, aby bylo možné jich snadno dosáhnout. Ale nikdy jsem neváhala požádat o radu v případě potřeby.
O mně: Osobně se považuji za aktivního, optimistického a upovídaného člověka. Být pragmatická a pořádná, a hlavně si být jista sama sebou – to jsou věci, které byly v mém podnikání vždy užitečné. Líbí se mi neustále inovovat, a jsem otevřená novým myšlenkám. Mimoto jsem flexibilní, a syntetizuji informace z okolí.

 

TIPY A RADY

Moje osobní rada pro ty, kteří plánují začít podnikat nebo obchodovat - je třeba mít trpělivost. Je velmi nepravděpodobné, že hned na začátku vyděláte jmění, protože takové štěstí je výjimečné.
V technologickém sektoru je důležité porozumět rozdílu mezi tím, když máte technologii, a víte, jak prostřednictvím této technologie vytvořit produkt a tím, že umíte vytvořit business model pro jeho komercializaci. To poslední je totiž nejdůležitější.
Pro ženy mám speciální radu - zbavte se své "viny" - viny za to, že nejste dobrou matkou, přítelkyní, manželkou. Zbavte se viny za to, že nemáte čas chodit cvičit, abyste byla fit, že o sebe pečujete méně, než je třeba - alespoň podle módních časopisů, že třeba nejste nejlepší kuchařka na světe, a že se tohle všechno snažíte zvládat, když řídíte vlastní firmu. Úspěšní muži v časopisech jsou prostě "jen" velcí businessmeni. Ale ženy musejí být superženy - chytré, ambiciózní, nesobecké matky, vždy krásné.
Podnikání rozvíjí naše dovednosti, zejména inteligenci, kreativitu, sílu, schopnost týmové spolupráce a také empatii. Mám za to, že ve Španělsku neprobíhá výuka podnikatelských dovedností právě nejlépe, občas to jde hůř, někdy lépe. Obojí je přirozené, rozhodnete-li se riskovat, může to jít špatně - a pak by společnost měla ocenit to, že jste to vůbec zkusili, pokusili se vytvořit něco nového a vše, co jste se naučili.
Je evidentní, že čím větší je riziko, tím větší je odměna, když uspějete.
Moje motto je:
„Úspěšní lidé jsou ti, kteří jdou a hledají okolnosti, které chtějí. A pokud je nemohou najít, vytvoří si je." Bernard Shaw.

  • Default
  • Title
  • Random

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí