EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Ana Lukner

Má tři společnosti a je zakladatelkou charitativní nadace.

About me


NAME: Ana Lukner

 

ZEMĚ: Slovinsko

MĚSTO: Ljubljana

NÁRODNOST: slovinská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby, dobrovolnická a nezisková činnost

POZICE: zakladatelka a CEO

ORGANIZACE: BE-EL GmbH P marketing d.o.o.

 

 

MÁ CESTA

Studovala jsem mezinárodní obchod a německý jazyk ve Spojených státech amerických a titul MBA jsem získala v oblasti marketingu ve Slovinsku. Měla jsem příležitost studovat v USA díky sportovnímu tenisovému stipendiu. Moje první zaměstnání bylo ve farmaceutické společnosti Lek. Nicméně, měla jsem mnoho nápadů, a když jsem si uvědomila, že jsem vlastně spíš na volné noze, statečně jsem ukončila dosavadní zaměstnání. Moje nezávislá cesta začala špatně, když mi bylo 27 let, vedla jsem mezinárodní projekt, který skončil, protože jeden z partnerů odešel. Moje první společnost je marketingová agentura BE EL se sídlem v Rakousku. Mým cílem je stát se obrovskou společností podle světových standardů. Druhou společností, kterou vlastníme, je společnost P marketing. Hlavním produktem společnosti je patentovaná ochrana pilířů na parkovištích, které zabraňují kolizi vozů, zároveň je tato ochranná vrstva skvělou příležitostí pro sdílení reklamy. Třetí společnost je Interstelar, která reprezentuje značku „Nakavo“. V centru Ljubljany jsme otevřeli kavárnu s mnoha druhy kávy s sebou. Na základě mojí osobní zkušenosti (onemocnění mé matky) jsem se stala právním zástupcem značky "Best Alzheimer's products" v EU, protože jsem chtěla upozornit na problematiku a destigmatizovat Alzheimerovu chorobu. Často přednáším jako inspirativní lektorka ve Slovinsku a v zahraničí. Jsem také mentorkou pro začínající firmy - „start-upy“. Ve svém volném čase jsem "Hvězda Ana", což je charitativní nadace pomáhající sociálně slabým rodinám. Je založena na jednoduché myšlence: vezmi jídlo s delší trvanlivostí a předej jej přímo osobě, která to potřebuje. To není práce, je to nejlépe strávený volný čas. Také publikujeme pohádky, protože děti prožívají náš projekt jako pohádku a hvězda Ana je pohádkovou postavou, která pomáhá lidem a zachraňuje svět.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Nejdůležitější je vědět, jak si správně nastavit priority. Častokrát se mě lidé ptají, zda mám nějaký volný čas pro můj soukromý život. Mám. Nicméně, moje rodina mi rozumí a podporuje mě; chápou, že právě teď jsem ve svém tvůrčím období. Mými mentory byli moji rodiče. Dali mi mnoho opravdových hodnot, řekli mi, že musím tvrdě pracovat a že nic není zadarmo. Naučili mě být důsledná -  někdy jsem tak trochu perfekcionista.Na své cestě se setkáváte s lidmi, kteří se na chvíli stávají vašimi mentory a podporují vás. Mohu říct, že to je můj celý tým. Rozhodujícím faktorem pro mě je, že já sama jsem pro sebe velkou výzvou – po celou dobu. Mám mnoho cílů a mám tak stále na čem pracovat.  V důsledku toho vždy říkám, že to je jen začátek…
Pro mě není konec, jen další pokračování.


 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Trpělivost, vědět jak se dívat na věci s nadhledem, z jiné perspektivy.
Chcete-li uspět, musíte mít vizi, cítit to,co děláte. Věřit v sebe sama a tvrdě pracovat: "pracovat, pracovat, pracovat", říkám. Musíte být vytrvalí a současně si udržet úroveň hodnot, v týmu a v sobě. Říkám tomu „TRUHOMA“ princip a znamená upřímná, čestná lidskost.
(TRue, HOnest MAnkind)
Po celou dobu pevně následuji svou intuici, kterou vnímám jako nekonečnou.

 


 

TIPY A RADY

Myšlenka, kterou často používám: "Svět je malý, všechno je možné a toto je jen začátek".
Tato myšlenka je pro mě velmi silná. Kromě toho, musíte být schopni nastavit své priority.
Nedělám žádné rozdíly mezi lidmi – pro mě jsou všichni stejní. Někdy byly situace, kdy jsem zaznamenala nějaké rozdíly mezi postojem muže a ženy. Například, ženská žárlivost, která je ještě více neopodstatněná, protože mi přijde, že my ženy jsme všeobecně více schopné – můžeme dělat cokoli, jak se říká, žena podporuje 3 rohy domu. Někdy si neuvědomujeme, jak schopné jsme. Všimla jsem si, že ve Slovinsku se více a více žen rozhoduje pro podnikatelské výzvy. Jsou více v kontaktu sami se sebou a uznají svůj diskomfort dříve, než jsou připravené ukončit svoje neuspokojivé zaměstnání. Každý má příležitost vzít věci do svých rukou. Znám mnoho žen, které tak učinily, už nechtěly mít práci, která je nenaplňuje. Je to běžné v jiných zemích, zvláště v Americe je toto obvyklá praxe.
V Americe jsou ženy ve vedoucích pozicích a není to kontroverzní. Velmi doporučuji a myslím si, že muži a ženy měli být rovnocenní.


 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí