EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Alena Vlachová

... díky její zajímavé profesionální kariéře, v níž spojuje své obchodní aktivity s poskytnutím pro bono právních služeb dětem umístěných v dětských domovech, které čelí zadluženost způsobené nedbalostí svých biologických rodičů a nevhodným chováním veřejných orgánů a soudů.

O MNĚ


JMÉNO: Alena Vlachová

ZEMĚ: Česká republika

MĚSTO: Praha

NÁRODNOST: česká

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: právo

POZICE: majitelka

SPOLEČNOSTVEPŘEK CASKA VLACHOVÁ Law Office

 

MÁ CESTA

Několikaletá praxe v přední mezinárodní advokátní kanceláři mi pomohla k získání zkušeností a dovedností v mém oboru a seznámení se s mými současnými obchodními partnery. Zároveň mi tato praxe pomohla pochopit, jakým směrem se ve své kariéře nechci vydat. Rozjezd vlastního podnikání, vlastní právní firmy, byl finančně velmi náročný, a bylo nutné využít vlastní zdroje. Také bylo nutné překonat počáteční nelehké období (zhoršené navíc ekonomickou recesí), než se podařilo stabilizovat klientelu kanceláře a postupně dosáhnout růstu. Musela jsem se naučit spolupracovat s lidmi, kteří mají někdy odlišné představy, než já.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Hlavně díky osobním vztahům s mými podobně smýšlejícími kolegy jsme se rozhodli založit společnou advokátní kancelář. Bez dobrých vztahů mezi partnery by se nám to nepodařilo. Peníze jsem potřebovala na rozjezd samostatného podnikání a překonání počátečního období. Pokud bych na začátku neměla dostatečné vlastní úspory, bylo by to mnohem těžší. Vztahy s klienty jsou také jedním z nejdůležitějších faktorů mé práce. Bez podpory rodiny by bylo vše mnohem obtížnější. Zejména manžel mě velmi podpořil a stále podporuje tím, jak pečuje o naše dítě. Pracuji v oboru, kde nelze působit bez odpovídajícího vzdělání, tedy v mém případě je vzdělání nezbytnou podmínkou výkonu mé práce.

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

K úspěchu v podnikání mi určitě pomohl pozitivní přístup ke všem situacím, které se vyskytnou. Jsem dost racionálně založený člověk, samostatný, odpovědný a perfekcionistický. Myslím, že mi to v mé práci dost pomáhá.

Jsem schopna se v práci naučit a v praxi použít nové informace. Lehce se vyrovnávám se změnami. Znám a používám požadované techniky, abych odvedla dobrou práci. Snadno předávám a šířím informace. Naslouchám a věnuji pozornost problémům ostatních lidí. Mám ráda budování partnerství. Osobní růst díky mé práci je důležitý. Osobní růst lidí, se kterými pracuji, je důležitý. Já řeším problémy a já nalézám řešení. Jsem schopna se rychle rozhodovat. Jsem schopna použít zkušenosti a rady od ostatních.

 

 

TIPY A RADY

Co tě nezabije, to tě posílí.
Myšlenku, jak založit vlastní advokátní kancelář, jsem dostala díky setkání s podobně smýšlejícími kolegy.
Vše co děláte, dělejte co nejlépe a s maximálním nasazením.
Soustřeďte se na to, v čem jste dobrá.
Nepodceňujte se, ale ani nepřeceňujte.
Používejte mozek.
Je potřeba rozvíjet schopnost samostatně řešit problémy, rozhodovat se, komunikovat a spolupracovat s ostatními. Nacházet vnitřní uspokojení ve své práci a dělat ji s plným nasazením a optimismem.
V horších časech věřit, že přijde zlepšení, a naopak v dobrých časech nezapomínat na to, že nemusejí trvat věčně.

 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí