EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Kajsa Ollongren

Místostarostka Amsterdamu 

O MNĚ


JMÉNO: Kajsa Ollongren

ZEMĚ: Nizozemsko

MĚSTO: Amsterdam

NÁRODNOST: nizozemská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: politika, veřejný sektor

POZICE: místostarostka Amsterdamu, Alderman Economic Affairs, Arts and Cultur

ORGANIZATION: City Council Amsterdam

 

MÁ CESTA

Jsem místostarostkou Amsterdamu a radní pro hospodářství, umění a kulturu. Studovala jsem historii v Amsterdamu. Po MBA studiích ve Francii jsem nevěděla, kterým směrem se vydat, proto jsem se zúčastnila speciálních kurzů mezinárodních vztahů v Clingendaelu. Byla jsem státním úředníkem v Haagu po dobu 20 let na různých ministerstvech, protože se ráda zapojuji do veřejných záležitostí v oblasti politiky. Byla jsem generálním tajemníkem ministerstva pro všeobecné záležitosti po dobu dvou volebních období a podpořila ministry Balkenendea a Ruttea.
Po dlouhou dobu jsem členem Democrats Party D'66. V roce 2003 jsem se umístila na 5. místě, což byla velká zkušenost. Nicméně, výsledky voleb byly pro D'66 vůbec nejhorší v dějinách, takže jsem se členem parlamentu nestala. Mimochodem, kdybych byla zvolena, musela bych ukončit svou práci jako veřejný činitel, protože nemůžete dělat obojí. Původ těchto dvou funkcí je různý: státní úředník má výkonnou a poradní úlohu, člen parlamentu rozhoduje a řídí politiku vlády.
V roce 2014 jsem dostala šanci se stát radní v městské radě v Amsterdamu. Tím jsem se dostala do vedoucí pozice. I když jste číslo 1 na ministerstvu jako generální tajemník, odpovědnost nese ministr, takže jste za oponou. Jako radní jsem odpovědná sama za sebe, v záři reflektorů z veřejných debat. Mohu rozhodovat o otázkách a starat se o jejich plnění, takže mám i více možností k realizaci důležitých problémů.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Zajímám se o obsah a řídím se veřejným zájmem. Jednou z mých snah v ekonomické oblasti je program Startup Action v Amsterdamu. Zařizuji zázemí pro národní a mezinárodní start-upy s perspektivou růstu, které chtějí přispět svými nápady ve 4 sociálních bodech, což jsou: doprava ve městě, život ve městě, cirkulární ekonomika a zdravé město. Fakta akčního programu: business budovy, podpora, mentoring, školení a události v síti komunikace s organizacemi a společnostmi, finančníky a vlastníky.
Hospodářské záležitosti mají hlavně co do činění s vytvářením pracovních míst, a podle mého názoru, také pro lidi s odstupem od trhu práce. Například ráda organizuji rychlejší vstup do vzdělání a práce pro uprchlíky, kteří zde opravdu chtějí zůstat. Opravdu nechtějí být závislí na sociálních dávkách.
Rovněž jsou pro mě důležité oblasti Umění a kultury, za které jsem také zodpovědná.
Nechci sedět ve slonovinové věži městské radnice, společně se svými kolegy chceme řešit problémy.


 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Nikdy jsem neměla žádný bod na horizontu, ke kterému jsem směřovala. Takže žádný předepsaný postup nemám. Tohle pro mě funguje docela dobře. Na své poslední pozici jsem chtěla odvést perfektní práci, hodně jsem pochopila, hodně nových věcí jsem se naučila a kromě toho jsem si to i trochu užila. Každé 4 roky jsou zde nové volby, kde se může stát cokoli. Chytám se šancí, které projdou kolem. Mám ambice, pokud jde o obsah v politice Amsterdamu. Jsou zde záležitosti, které ráda realizuji.


 

TIPY A RADY

Vypadá to, že je v politice více aktivních mužů než žen, stejně jako ve správním vrcholu vlády. A to je škoda.
Existuje dostatek žen působících v této oblasti se skvělými vlastnostmi; jen se musí odvážit postoupit nahoru.
Tip: musíte vědět, co chcete, ale zároveň zůstat flexibilní a odvážit se experimentovat. Dopředu opravdu nemůžete vědět, jestli vám to dobře sedne. Jednou za čas se musíte odvážit riskovat. Pokud nechcete riskovat, nikdy nezjistíte své silné stránky.


 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí