EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Jossie Rotteveel

Zubní hygienistka, která díky specializaci vytvořila svou vlastní praxi.

O MNĚ


JMÉNO: Jossie Rotteveel

ZEMĚ: Nizozemsko

MĚSTO: Alphen a/d Rijn

NÁRODNOST: nizozemská

VZDĚLÁNÍ: vyšší odborné vzdělání v oblasti dentální hygieny

SEKTOR: zdravotictví

POZICE: majitelka, manažerka, dentální hygienistka

ORGANIZACEhttp://www.praktijkvoormondverzorging.com/-alphen-a/d-rijn

MÁ CESTA

Vždycky jsem chtěla být lékařkou. Ale protože jsem neměla tak dobré známky, musela jsem si zvolit povolání jen s vyšším klinickým vzděláním. Nadchla jsem se pro povolání dentální hygienistky. Tento obor má jednu velkou výhodu - studium mi dalo možnost, abych si  opravdu rychle otevřela vlastní praxi, aniž bych musela roky a roky pracovat jako stážistka v nemocnicích. V oboru už působím 15 let, a současně jeden den v týdnu vyučuji na akademii. Pracuji společně se zubaři a dalšími odborníky na speciálním programu léčby diabetických pacientů, což je moje specializace. Existuje totiž vztah mezi léčbou pacientů s diabetes a zubní hygienou.
 

MÉ ZKUŠENOSTI

Před pár lety jsme založily firmu s mojí společnicí. Ta mi před rokem a půl oznámila, že chce s podnikáním skončit. Měla jsem tedy na výběr: jít dál sama, nebo najít nového partnera (konkurenta / kolegu)? Rozhodla jsem do toho jít sama. V prvních měsících podnikání mi nejvíce pomohly jednak půjčka z banky, a pak také skvělá podpora mé rodiny. Když jsem zahajovala svou sólovou praxi, pomohli mi  také můj kouč a účetní. Tento typ praxe, sólo praxe, není totiž v mém oboru typická. Mnoho dentálních hygienistek pracuje pod jednou střechou se stomatology. To je důvod, proč jsem se rozhodla specializovat na léčbu diabetiků. Alespoň pokud jde o oblast zdravotnictví, kde jsem, a kde neproběhla žádná reklamní kampaň, dělám docela inovativní marketing. Podnikatelé v mé vesnici mě požádali, abych investovala do billboardu u fotbalového hřiště. Rozhodla jsem se nevyhovět, jednak si myslím, že to není povolené, a kromě toho, je správné takto oslovovat a získávat pacienty takovým způsobem? Postupuji jinak - během měsíce listopadu, okolo Dne diabetu, oslovuji telefonicky rodinné lékaře a upozorňuji je na problematiku vztahu mezi dentální hygienou a diabetem. Nyní o mně vědí nejen zubaři, ale také rodinní lékaři. Mám mnoho velmi spokojených klientů, pravděpodobně proto, že jim dokážu dobře pomoct. Díky sdílení vědeckých článků na mém facebookovém účtu jsem se také získala klienty z Amsterdamu, kteří jsou ochotni jet 45 minut do Alphen a/d Rijn.


 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Dělám skutečně tradiční profesi, vím, jak léčit dásně a ústa, a vím, jak o ně hygienicky správně pečovat. Jde o velmi zajímavé věci, o kterých chci vědět všechno, a myslím, že mě to bude fascinovat po mnoho dalších let. Díky tomu, že budu rozvíjet svou specializaci v péči o diabetiky, budu schopná dále rozšiřovat svou praxi a stále se učit. Každý rok se zúčastním 32 hodin výuky, abych získala značku kvality v mé profesi. Tato ochranná známka je zárukou kvality a spolehlivosti. Pokud splňujete podmínky, tak dává klientům bezpečný pocit, když k vám přicházejí. Příjemným vedlejším efektem je možnost se setkat s kolegy a také sdílet naše zkušenosti. Mám pocit, že je důležité, abyste stále prohlubovali své odborné znalosti a dovednosti, abyste pak byli schopni budovat prosperující praxi v oblasti péče o zdraví.

 

TIPY A RADY

1. Buďte vždy na každého zdvořilí. V našem oboru mohou být pacienti úzkostliví a nemusí vždy reagovat jako normálně. Rovněž buďte pozorní ke svým dodavatelům a také k úředníkům.

2. Denně odpovídejte na telefon, vzkazy, poštu a e-maily. Lidé milují rychlé reakce, to vás dělá více profesionální.

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí