EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Iva Kaplanová

… je vždy usměvavá a dokáže se podělit o své zkušenosti, které má od mnoha set lidí, které jako HR potkala

O MNĚ


JMÉNO: Iva Kaplanová

ZEMĚ: Česká republika

MĚSTO: Hradec Králové

NÁRODNOST: česká

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: Banky a finance

POZICE: FR Manager/HRBP

 

MÁ CESTA

První pracovní příležitost přišla hned po absolvování hotelové školy. Dostala jsem nabídku pracovat v hotelu. Prvních 6 měsíců jsem pracovala jako trainee a prošla jsem si všemi částmi hotelu. Přežila jsem a získala velké zkušenosti, které mi později velmi pomohly. Další příležitost přišla po návratu do práce po mateřské dovolené. Znovu jsem dostala šanci. Byla to práce na směny a bez podpory mého partnera, důkladného plánování, koordinace a silné vůle by to nikdy nemohlo fungovat. Možnost ucházet se o práci HR Manažerky a později povýšení do funkce ředitelky byly pro mě velkým zadostiučiněním. Mé rozhodnutí změnit zaměstnání v mých 45 letech nebylo snadné, trvalo mi 3 roky se rozhodnout. A opět jsem dostala nabídku pracovat v úplně jiném oboru. Věřte mi, světy financí a maloobchodu jsou opravdu zcela odlišné! Ale může to fungovat. Myslím, že překážkou jsou mé slabé stránky - neschopnost naslouchat, nízká úroveň empatie a moje preference pracovat individuálně. Další překážkou bylo i to, že můj první partner nesouhlasil s mým studiem na vysoké škole. Ale i to jsem vyřešila.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Úspěch je o zdolávání překážek. Na pozici HR manažerky i ředitelky musíte dělat i nepopulární rozhodnutí. Někdy se tato rozhodnutí dotýkají lidí, kteří jsou přinejmenším vaši kolegové, občas i kamarádi a přátelé. Na začátku mé kariéry to bylo zlé a i dnes je pro mě stále velmi těžké nevidět za takovým rozhodnutím jejich osobní život. MUSELA jsem se naučit s tím pracovat. Potřebovala jsem si zlepšit znalost jazyka. Dokážete si představit, že jsem v 50 letech jela na kurz angličtiny do UK a strávila 2 týdny mezi teenagery? Bylo to skvělé! Rodiče nesouhlasili s mým rozhodnutím studovat při zaměstnání, ale nevzdala jsem to. Moje orientace na cíl v kombinaci s pracovitostí a vůlí to nevzdat jsou ty hlavní atributy toho, že dělám práci, která mě naplňuje. Můj manžel mě podporuje po celou dobu, vím, že to zní bláznivě, ale např. po narození našeho syna mě prvních 6 měsíců doprovázel do školy a staral se o něho mezi přednáškami, a já jsem kojila o přestávkách. Když se pro něco rozhodnu, chci uspět. K úspěchu mě vedou moje ambice.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Mé silné stránky jsou schopnost tvrdě pracovat, orientace na dosažení cílů, analytické dovednosti, rozhodování se založené na faktech, time management, schopnost pracovat pod tlakem.
Jsem schopna se rychle rozhodovat. Osobní růst díky mé práci je důležitý. Osobní růst lidí, se kterými pracuji, je důležitý. Plánuji si aktivity a organizuji svůj čas jednoduše. Mám ráda cíle a ráda dosahuji plánů.

 

TIPY A RADY

Má motta jsou: „nikdy, opravdu nikdy to nevzdávej“ a „chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě“. Jděte za svým rozhodnutím, cílem. Leadership je o sebepoznání, poznání svých kolegů a vzájemném hledání konsensů a řešení, které přinášejí užitek celému týmu.
Leadership je o osobnosti - poctivé, čestné, bezúhonné, která je inspirací a příkladem pro ostatní a buduje v nich zdravé sebevědomí. A zdravé sebevědomí může přinést kreativní nápady.

 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí