EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Bettina Schrittwieser

Osobního uspokojení prostřednictvím práce nedosáhnete.

O MNĚ


JMÉNO: Bettina Schrittwieser

ZEMĚ: Rakousko

MĚSTO: Graz

NÁRODNOST: rakouská

VZDĚLÁNÍ: University degree

SEKTOR: právo

POZICE: právnička, vedoucí oddělení ochrany práv zákazníků

ORGANIZACEStyrian chamber of labour

 

 

MÁ CESTA

Začala jsem pracovat jako konzultantka v oddělení pro pracovní právo, kde jsem mimo poskytování právních rad také zastupovala naše členy při jednáních u pracovních a sociálních soudech. Školila jsem, byla aktivní v sociální politice, zastupovala rakouskou komoru práce při jednáních proti federálním a národním vládám, revidovala legislativu. Při práci pro rakouskou komoru práce pro zaměstnance a zaměstnavatele jsem se podílela na přípravě legislativních reforem a tvorbě nové legislativy.

V letech 1996-2008 jsem byla reprezentantkou Štýrské pracovní komory a v rámci komory také členkou komise pro rovné příležitosti ve Vídni.

Byla jsem reprezentantkou komory, rovněž jsem byla poradkyní a školitelkou, a současně jsem řídila vztahy s médii. Vytvořila jsem dokument ohledně mateřské dovolené, příspěvků pro ženy na mateřské dovolené a rovných příležitostí jako návod pro zaměstnavatele, a brožury pro ženy a rodiče na stejné téma. Podílela jsem se také na zpracování ohledně rodičovské dovolené pro Rakouskou obchodní federaci.
Od dubna 2009 vedu oddělení ochrany spotřebitelů Rakouské komory práce.

 

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Příležitosti:
Jako první žena-právnička ve Štýrské pracovní komoře jsem již od počátku zastupovala zaměstnankyně při řešení sporů, které se týkaly ženských otázek. To, co mi nejdříve připadalo jako diskriminace se brzy změnilo v příležitost, a já se začala specializovat v oboru, který se mým kolegům jevil nezajímavý a nedůležitý. Postupně jsem nabývala dovednosti, které mi umožnily se stát renomovaným rakouským expertem v této oblasti. Oficiálně byla má práce oceněna v r. 2010 cenou Käthe Leichter za rovnoprávnost, kterou mi udělil ministr pro sociální záležitosti.
Navíc uznání mé práce jako rakouské expertky mi přinesly důvěru a bylo mi svěřeno vedení druhého největšího oddělení Rakouské obchodní komory. 

Výzvy:
Nejsložitější pro mě rozhodně byly začátky v práci ve firmě, která byla silně hierarchicky uspořádána a její fungování bylo založeno na "pánském klubu". Ženy, které pracovaly na jiných pozicích, než sekretářky nebo administrativní pracovnice, byly tehdy skutečnou výjimkou a jejich přítomnost nebyla pokládána za nezbytnou.
Rodina mi překážkou rozhodně nebyla, vždy mi totiž byli podporou.
Nicméně zdolat předsudky proti ženám na pracovišti zabralo spoustu času, bylo to vyčerpávající a psychicky náročné, zejména když vaše kvalifikace a schopnosti nedojdou uznání jen proto, že jste jiného pohlaví.

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Znalosti, vytrvalost, sociální dovednosti a nezbytná vyrovnanost a odolnost. Aby člověk mohl vést oddělení, jsou naprosto nezbytné organizační dovednosti a schopnosti, rovněž umět zorganizovat sám sebe.

 

TIPY A RADY

Bylo pro mě vždy důležité, aby mě práce těšila. Nechtěla jsem být jen součástí a běhat v kolotoči doedností. Vždycky jsem se zajímala o procesy v rámci organizace a chtěla jsem mít možnost tyto procesy ovlivňovat. Zpočátku jsem mohla být úspěšná i jen díky shromažďování znalostí. V mé nové roli jsem nyní schopná těžit z mých "těžkých let".
V roli šéfky oddělení jsou ty nejdůležitější jiné dovednosti. Nyní jsou to mí zaměstnanci, a ne já, kdo je ve svém oboru expertem, což je tedy pro mě velká změna. Musíte být připraveni převzít nové role a příležitosti, i když se nemusí vždy shodovat s vaším původním velkým plánem.


 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí