EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Ayfer Orhan

Příklad mladé ženy, která si plní své sny tak, že spojuje komerční a dobrovolnické činnosti v oblasti imigrace.

O MNĚ


JMÉNO: Ayfer Orhan

ZEMĚ: Nizozemsko

MĚSTO: Den Bosch

NÁRODNOST: tureckoholandská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské v oboru ekonomie a práva

SEKTOR: právo

POZICE: majitelka

ORGANIZACEwww.ADVK.nl 

 

MÁ CESTA

V roce 2014, když mi bylo 35 let, jsem zahájila vlastní právní praxi zaměřenou na imigrační právo. Zúčastňuji se mnoha soudních slyšení a také poskytuji poradenství týkající se krátkodobých víz pro povolení k pobytu pro Nizozemce s partnery cizinci. Dá se říct, že jsem povýšila na svých vlastních zásluhách. Tvrdě jsem pracovala a studovala a aktivně se podílela na dobrovolnických aktivitách pro Kurdy a ostatní organizace imigrantů. Tak to je můj velký network. Když mi bylo 13-14 let, přišla jsem z Kurdistánu do Holandska. Byla jsem příliš stará na základní školu, a tak jsem  navštěvovala kurzy holandštiny pro dospělé. Tedy není to zrovna lehký jazyk... Občas stále cítím handicap. Mluvím anglicky, turecky, kurdsky a německy. Po ukončení střední ekonomické školy jsem studovala právo na univerzitě. Ačkoli se mě můj profesor často ptal "není to pro Tebe příliš?", odpovídala jsem NE, nespokojím se jen se střední školou. Chci, aby se mi splnily mé sny! Imigrantka opravdu nechce sedět doma se svými dětmi.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Když máte pocit, že máte hodně, hodně, hodně práce, nemusí to znamenat, že vyděláváte hodně peněz. Moje práce si žádá hodně výzkumu. Mé právnické praxi se pomalu vede lépe a lépe. Našli jsme si svoje místo na slunci, ale chvíli to trvalo. Můj sekretariát organizuje a plánuje moji agendu a vede mi účetnictví. Měla jsem opravdu velké obavy, když jsem udělala ten první krok a začala pracovat sama na sebe, především proto, že jsem se nenarodila v podnikatelské rodině.

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Ráda kombinuji v mé firmě komerční aktivity a dobrovolnickou práci. Také ve své práci a v životě hledám rovnováhu. Veškerý svůj volný čas trávím se svou 6ti letou dcerou. Jsem velmi ráda za podporu své rodiny. A také podporu žen podnikatelek, jakou je síť tureckých žen právniček žijících v Evropě, které se také podílejí na dobrovolnických činnostech pro imigrantské organizace a nadace. V příštím roce se budu věnovat dalšímu studiu azylového práva a budu navštěvovat mediátorský kurz. Pak se bude moct moje firma rozvíjet do jakési značky. Něco jako: Obecné právní služby pro Kurdy a ostatní "cizince".

 

TIPY A RADY

• Důvěřujte sami sobě. Nastavte si "bod na obzoru" a pracujte na tomto cíli.
• Nebojte se vykročit. Nikdo vám nemůže nic zaručit. Ale i když neuspějete, můžete se z toho hodně naučit. Příště budete lepší!
• Ať se vaše sny plní. Berte je vážně, i přes všechny překážky na cestě.


 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí