EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Barbara Humar

Odbornice na frančízing, mentorka ve slovinském obchodním sdružení CEED.

O MNĚ


JMÉNO: Barbara Humar

ZEMĚ: Slovinsko

MĚSTO: Ljubljana

NÁRODNOST: slovinská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby

POZICE: CEO,

ORGANIZACELinea Snellla

 

MÁ CESTA

Jsem spoluzakladatelka a generální ředitelka společnosti Linea SNELLA. Hlavní činností společnosti je marketing a řízení specializovaných center redukce tělesné hmotnosti a formování postavy.
Obchodní model Linea SNELLA pochází z Itálie a působí na trhu již více než 30 let. Je známo, že je jedním z nejvíce inovativních a kompletních obchodních modelů ve svém oboru. Nabízí nadstandardní program pro své konečné spotřebitele. V současné době existuje po celém světě více než 120 center, které vycházejí z programu Linea SNELLA - v Itálii, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Brazílii, Kanadě, na Tchaj-wanu i v Austrálii.
Další výhodou na trhu je, že polečnost také přímo vyrábí vlastní přístroje, které jsou chráněny patentem.
Svou kariéru v Itálii jsem začala jako terapeutka, pak jsem se stala vedoucí centra, pak šéfkou regionálního centra a po téměř 20 letech práce jsem se stala generální ředitelkou. Své profesionální obchodní znalosti jsem získala v mezinárodním sdružení podnikatelů CEED, tyto zkušenosti mi umožnily přejít z řemeslné úroveně na úroveň obchodní.
Dvě mandátní období (2010-2014) jsem byla předsedkyní slovinské asociace franchisingu (SFA), a já jsem expert na franchising. Dnes jsem ráda, že se mohu podělit o své zkušenosti s mladými podnikateli. Také pracuji jako mentorka ve slovinském sdružení podnikatelů CEED.

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Moje kariéra se vyvíjela velmi přirozeně. Měla jsem štěstí, že jsem mohla projít celou cestu až na vrchol, takže jsem si prošla všechny pracovní etapy, získané znalosti a zkušenosti mi pomohly růst v rámci společnosti. Potkala jsem mnoho lidí, kteří mi podali pomocnou ruku a vedli mě v mé kariéře. Můj obchodní partner, zakladatel Linea SNELLA, je i můj mentor. Mnoho významných podnikatelů a manažerů sdružení CEED mi pomohlo a mentorovalo mě i poté, co jsem se stala regionální ředitelkou. Bez nich bych jistě nebyla tak úspěšná. V určitém okamžiku musíte mít kolem sebe úspěšné lidi, musíte mít přístup ke jejim znalostem a zkušenostem, které vám pomohou vyrůst. Jako mladá podnikatelka máte odborné znalosti, nápady, vizi, ale být ve vedení rychle rostoucí mezinárodní společnosti je velkou výzvou. Manažerem se nestanete přes noc. Pokud zůstanete na řemeslné úrovní, společnost se nemůže vyvíjet a dosáhnout svých cílů a ambicí.
Sladění rodiny a pracovního života je vždy výzvou, zejména pro ženy. Všechno je možné, pokud máte cíl, jste schopni stanovit si priority a vše dobře organizovat. Domnívám se, že podnikatelské prostředí určitě ovlivňuje celou rodinu a může být dobrým vzdělávacím momentem pro děti.
Hlavním faktorem našeho úspěchu je, že máme jasnou základní ideu, kterou se všichni v procesu snaží realizovat. Mám tvůrčí tým a to je klíč k úspěchu - v takovém prostředí je být podnikatelkou a vůdcem čistá radost.


 

 

MÉ DOVEDNOSTI

V případě kompetencí v podnikání jsou odborné znalosti velmi důležité. Mít hodně osobních zkušeností je k nezaplacení - to mi pomáhá lépe porozumět svým klientům. Metoda Linea SNELLA byla založena především na mých zkušenostech. Použila jsem ji v procesu řešení problémů a marketingu. To byl také způsob, jak vznikla naše firemní kultura.
Potřebovali jsme také všechny druhy základních znalostí z různých oblastí – zvlášť když se rozhodnete stát podnikatelkou. Mám na mysli management společnosti, účetnictví a finance, základní právní znalosti, řízení lidských zdrojů, marketing, atd.
Podnikatel se musí na začátku seznámit se základy všech těchto oblastí, zejména pokud on / ona nemá ekonomické nebo manažerské vzdělání. Když je společnost malá a oblasti se vzájemně prolínají, podnikatel musí být dobrý v multitaskingu.
Podle mého názoru jsou osobní vlastnosti důležitější než znalosti. Vždy se můžete učit nové věci, ale nemůžete změnit svou osobnost. I když i s dopisem vám může pomoci trénink.

 

TIPY A RADY

Nechci dělat rozdíly mezi muži a ženami. Vlastně na tom nezáleží. Pokud jsme nezávislí, máme volnou mysl i ducha, pohlaví nehraje žádnou roli, zvláště ne, když jsme rozhoduti jít naší nezávislou cestou. Proto buďte odvážní a jděte za svým snem! Pokud Vás to táhne vaším nezávislým směrem, jste o tom přesvědčení a věrní svému plánu a připraveni tvrdě pracovat - protože podnikání je tvrdá práce, způsob života a také svoboda – běžte za tím. Měly by jste být také plně na vše připraveny a vybaveny, vše se upraví později. Pokud bych to měla shrnout, podnikatelský plán, strategie, akční plán a tvrdá práce jsou nezbytné pro vaši cestu na vrchol, někdy je to více doleva nebo více doprava nebo přímo rovně.
Možná, nebo spíš zcela jistě, vaše cesta nepovede tak, jak jste si představovaly, ale když jste připraveny na překážky, můžete je snadno překonat, přizpůsobíte se. Podnikání je velmi podobné životu jako takovému. Firma umožňuje podnikateli vyvíjet se i osobně. Každý pravý podnikatel je ve svém podstatě velký člověk. Bez ohledu na okolnosti moje moto vždy bylo: ''Buďte stateční! Vždy!“


 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí