EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Barbara Brezigar

První slovinská kandidátka na prezidentku, bývalá ministryně spravedlnosti.

O MNĚ


JMÉNO: Barbara Brezigar

ZEMĚ: Slovinsko

MĚSTO: Ljubljana

NÁRODNOST: slovinská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: právo a legislativa

POZICE: generální prokurátorka

ORGANIZACEState Prosecutor General Office of Republic of Slovenia

 

O MNĚ

Studia na právnické fakultě jsem ukončila v roce 1977. Po dvouleté stáži u soudu jsem složila v roce 1979 advokátní zkoušky a v roce 1980 jsem byla jmenována okresní prokurátorkou v Lublani. V roce 1994 jsem se stala zástupkyní vedoucího státního zastupitelství a v roce 1995 jsem také státní zastupitelství vedla. V roce 1996 jsem jako prvním stála v čele skupiny státních zástupců pro stíhání organizovaného zločinu a zůstala ve funkci až do června 1999. V květnu 1998 jsem byla jmenována Nejvyšší státní zástupkyní.
V roce 2000 jsem byla ministryní spravedlnosti v přechodné vládě a po šesti měsících jsem dále pokračovala v práci jako Nejvyšší státní zástupkyně.
V prezidentských volbách v roce 2002 jsem byla první ženou kandidátkou na prezidenta za Slovinské intelektuály. Jako nezávislá kandidátka a jako politický začátečník jsem se dostala do druhého kola a získala 43,48 procenta hlasů.
Na jaře roku 2004 mě Národní shromáždění jmenovalo jako první slovinskou zástupkyni v Eurojustu v Haagu.
Po roce jsem se z Haagu vrátila, protože mne Národní shromáždění zvolilo generální prokurátorkou Slovinska. Od 4. května 2005 do 3. května 2011 jsem zastávala pozici státní generální prokurátorky a po skončení šestiletého mandátu jsem pokračovala v práci jako Nejvyšší státní zástupkyně.
V roce 2012 a 2013 jsem zastávala pozici státní tajemnice na ministerstvu vnitra a v březnu 2013 jsem se vrátila do úřadu státního generálního prokurátora.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Mojí filozofií bylo vždy vážně a zodpovědně vykonávat svou práci pro obecné blaho, a aby práce prokuratury, jako celku kde pracují suverénní lidé, se znalostmi a lidskou integritou, byla úspěšná. Zároveň jsem byla překvapena, že společnost neprojevovala sympatie pro takové snahy, a překážky, které byly kladeny na mé cestě, byly dány předsudky a opozicí vůči jakýmkoli změnám, ruku v ruce s  velkou mediální podporou. Člověk nemůže vydržet takový tlak sám. Proto byla a vždy bude podpora mého manžela a našich dvou dětí velmi důležitá a nápomocná. Z pracovního hlediska jsem měla štěstí, že jsem měla malý tým blízkých spolupracovníků. Měli jsme společný cíl a věřili jsme si navzájem. Na začátku existence nezávislého Slovinska jsem měla podporu prvního generálního prokurátora v nezávislém Slovinsku, pana Antona Drobniče.
Myslím, že nejdůležitější věcí pro dobré sladění pracovního a rodinného života je pochopení rodiny a skutečnost, že mé děti již byly nezávislé, když jsem zastávala ty nejsložitější a odpovědné funkce.
Věřím, že jen seriózní práce, dobrý tým, poctivý přístup k zaměstnancům a přiměřené společenské klima může vést k úspěchu.


 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Kombinace znalostí a zkušeností, odvahy a vůle a cit pro lidi, a vědomí, že společně můžeme udělat víc. To vše v kombinaci s vhodným vnějším prostředím vede k dobrým výsledkům. Jen teoretické znalosti nestačí, a pro vedoucí funkce jsou také nezbytné předchozí zkušenosti.


 

TIPY A RADY

Je dobré nejprve získat zkušenosti a pak se teprve ujmout vedení. Domnívám se, že se to vztahuje na muže i ženy. Věřím, že pro ženy, které mají rodiny, je obzvláště důležité mít podporu právě jejich rodin.
Když se podívám zpět, mohla bych říct, že moje motto v práci bylo vždy: spravedlivý a odpovědný přístup k práci a zaměstnancům funguje pro společné dobro.

 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí