EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Conny van den Hoff a Jantina Haan

Conny je ředitelka letiště Den Helder, Jantina programová manažerka Vědeckého centra Vítr na moři holandské Mořské univerzity

 

O NÁS


JMÉNO: Conny van den Hoff a Jantina Haan

ZEMĚ: Nizozemsko

MĚSTO: Den Helder

NÁRODNOST: nizozemská

VZDĚLÁNÍ: Conny: magisterské ve vysokém managementu, Jantina: magisterské v obchodě a lidských zdrojích

SEKTOR: průmysl

POZICE: Conny je ředitelka letiště Den Helder, Jantina programová manažerka Vědeckého centra Vítr na moři holandské Mořské univerzity.

ORGANIZACE: http://www.denhelderairport.nl/home-nl/, http://www.maritimecampus.nl/, http://kenniscentrumwindopzee.nl/ 

 

NAŠE CESTA

Conny: Před 24 lety jsem vyhrála výběrové řízení pro práci na letišti Den Helder. Letiště rostlo ve všech oblastech díky dobré ekonomické situaci pobřežního průmyslu. Ředitelkou jsem již 7 let, o našem letišti bych řekla, že je to malý Schiphol. Zajišťujeme přepravu osob na lodě a těžební ropné plošiny na moři především vrtulníky. Mimochodem: ředitelkou vrtulníkové společnosti je také žena.

Jantina: Nejdříve jsem pracovala v bance na různých obchodních pozicích a také v osobním oddělení. Spolu s manželem jsem také žila jako expat ve Velké Británii. Tam jsem na základě svého životopisu byla málem vtažena zpět do finančního světa. A to nebylo to, co jsem chtěla. V mezinárodní námořní přepravní společnosti jsem jako manažerka 600 lidí našla svoji novou pracovní výzvu. Byla to práce v dynamickém a mezinárodním prostředí. Můj šálek kávy! Když společnost MCN (Maritime Campus Netherlands) hledala zkušeného vedoucího projektu, neváhala jsem a přihlásila se. A znovu - ve vedení společnosti MCN je žena. Mám na starost vědecké centrum Vítr a moře, které se zabývá inovativními obnovitelnými zdroji energie. Jako programová manažerka spojuji 4 oblasti - vzdělání, výzkum, podnikatelé, státní správa. Pro konstrukci a podporu větrných turbín je potřeba hodně pracovních sil. Mám na starost nabídky příslušných vzdělávacích programů dle potřeb mořské větrné energetiky.


 

NAŠE ZKUŠENOSTI

Lidé zvenku se nás často ptají: Jak jako žena zvládáte práci v tak mužském světě? Naše odpověď: Vlastně úplně normálně.

Jantina: Ve výsledku to přispívá k dobrým věcem, citlivému řešení problémů a přinášení řešení. Výsledek našeho jednání je důležitější než to, kdo jsme.

Conny: moji kolegové ředitelé a členové představenstva mají u jednacího stolu ženu rádi. Můžeme přinést jiný pohled a přístup.

 

 

NAŠE DOVEDNOSTI

Conny: V mužském světě musíte stát jako žena nohama na zemi. To podle mého názoru znamená: být plná sebedůvěry, se zdravým rozumem, praktická a realistická, v kombinaci s empatií. Ženy často mají rozdílný pohled a perspektivu. My ženy máme většinou tendenci řešit věci z uživatelského pohledu, než z pohledu technické proveditelnosti. Také detaily jako ozdoby, design a barva přispívají k zákazníkově spokojenosti. S investicemi do nových hangárů jsem si uvědomila hodně svých ambicí. Doufám v jejich realizaci v budoucnu, s vyšší zaměstnaností u letiště Den Helder.

Jantina: Mám možnost se potkávat s mnoha zajímavými lidmi a vizionáři z našeho oboru. Ten přináší inovativní nápady, které se snaží předcházet nové energetické krizi. Ráda bych dosáhla opravdové spolupráce pro potřeby Holandska. Spolu se všemi ostatními akcionáři si uvědomuji důležité aspekty a potřeby:
1. mezinárodní standardizované vzdělání a školící programy na  všech úrovních: od technických řemesel po univerzitní stupeň,
2. inovativní start-upy v této oblasti,
3. pokračující výzkum s "Wind and Sea" jako organizace věnujicí se facilitaci a networkignu a je to rovněž vědecké centrum pro pobřežní větrnou energii.


 

TIPY A RADY

  • I když máte někdy pochybnosti o tom, jestli jste schopna tu práci zvládnout, vždy to nejprve vyzkoušejte! Jste schopny udělat mnohem více, než si pravděpodobně myslíte.
  • Nebojte se učit. Když něco chcete, stojí za to do sebe investovat!
  • Stůjte oběma nohama na zemi.

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí