EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Ursula KOTHGASSER

Jak sníst slona? Kousek po kousku!

O MNĚ


JMÉNO: Ursula KOTHGASSER

ZEMĚ: Rakousko

MĚSTO: Graz

NÁRODNOST: rakouská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby

POZICE: zakladatelka firmy

ORGANIZACE: KoCo Graphics, book design and photography

 

 

MÁ CESTA

Láska k přírodě a velká touha tvořit - to jsou dvě věci, které mě provází celým mým životem. Začala jsem studiem biologie a poté jsem se stala grafickou designérkou a fotografkou.
Během studia bilogie jsem pracovala na institutu analytické chemie v Grazu jako laboratorní asistentka, a po dokončení vysoké školy s titulem doktor filozofie v r. 1990 jsem několik let pracovala jako bioložka pro neziskovou organizaci.
Když jsem byla na mateřské se synem Fabianem, který se narodil v r. 1993, využila jsem příležitost, a zúčastnila se počítačového kurzu, což se stalo základem pro mou kariéru v grafickém designu. Na těchto základech, s podporou mého tehdejšího partnera, jsem začala stavět a strávila pak hodně času tím, že jsem se učila práci na počítačích, s grafikou a layouty a hodně jsem se naučila. Obor počítačové grafiky byl tehdy ještě v plenkách, neexistovaly vysoké školy. Našla jsem v sobě vášeň pro tento obor, každou volnou chvilku po práci na poloviční úvazek a poté, co jsem se postarala o děti, jsem strávila tím, že jsem své známé a příbuzné, "zásobovala" mou tvorbou. Prostřednictvím toho, že jsem tyto věci stále dělala, jsem se více a více učila. Zakrátko jsem dostala mou první od "ženské scény" Grazu, a když přišla první velká objednávka od golfového klubu, rozhodla jsem se zaregistrovat své podnikání v oboru grafického designu. V krátké době jsem ukončila svou práci bioložky na částečný úvazek a i když zpočátku to nebylo mnoho, moje malá firma mě byla schopna uživit.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Prvním krokem k mé profesionalizaci byl přesun z domácího prostředí do kanceláře. Můj známý grafik mi velmi pomohl, když mi přenechal místnost v rámci jeho prostor. Být obklopena dalšími sedmi lidmi se stejným smýšlením, pracujících v podobném oboru činnosti, to vše mi dalo podpůrné prostředí, a také mi to velmi pomohlo se naučit jednat profesionálně.
Jak moje děti rostly, a stávaly se více nezávislé, mohla jsem krok za krokem začít budovat svou kariéru.
Milníky na cestě k mému úspěchu byly dokončení Pražské školy fotografie v Rakousku / Apikovaná a umělecká fotografie, a vstup mé dcery Leny, která se narodila v r. 1986, do mé firmy.
Naše firma "KoCo Grafika Design knih Fotografie" se stala nedílnou součástí nabídky agentur v Grazu. Spolupracujeme s uměleckým a kulturním sektor, s různými firmami, vydavateli, organizacemi v sociálním podnikání, jednotlivci, atd., jak ve Štýrsku, tak jinde. Naše nabídka špičkového designu, fotografie a textů je široká - navrhujeme obálky a design knih, brožury, inzeráty a hlavičkové papíry, a vytváříme grafickou úpravu zpráv z různých oborů.
Naši práci vždy vykonáváme s obětavostí a velkým nadšením!

 

MÉ DOVEDNOSTI

Kreativita, velká představivost a touha věci vytvářet - to jsou naše kořeny. Jsme schopni nabídnout "celý balíček", tedy kombinace grafiky, fotografie a textu - vše na jednom místě - to vše jsou důležité faktory našeho úspěchu. Skutečnost, že jsme experti na poslední technické novinky a neustále sledujeme nejnovější tredy, jsou samozřejmostí. Usilujeme o to, abychom našim klientům poskytly viysoce personalizované služby, pracujeme s velkou přesností a spolehlivostí a často jdeme za to, co je běžný zákaznický servis. To se odráží ve vysoké míře spokojenosti našich zákazníků, kterou se nám daří dosahovat, a také to potrvzuje výborná zpětná vazba, kterou dostáváme.
Velmi důležité a absolutně nezbytné - přesnost ve všech finančních záležitostech, mít všechny doklady a záznamy v pořádku, dodržovat všechny daňové termíny a mít dobrého daňového poradce.


 

TIPY A RADY

Buďte statečná! Nenechejte se porazit. Nenechte se rozptylovat při práci na svých projektech či nápadech. Máte-li skutečný cíl, potom jej promyslete a dosáhněte jej. Nejtěžší věc je nastavení si cílů jako takových.
Vytvořte si začátkem každého měsíce finační polštář, abyste měla dostatek prostředků na platbu daní a pojištění. Nezaměňujte finanční příjem se ziskem!
Málokdy je cesta přímá, ale odbočky a překážky, které vás na cestě potkají, vám pomůžou růst. Mějte víru, někdy jen zpětně se dají vidět všechny věci v jednom celku a že to vše nakonec dává smysl.
Dobře o sebe pečujte. Umění odpočívat je stejně tak důležité jako umění pracovat.


 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí