EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Danica Purg

Ředitelka a děkanka Bled School of Management a prezidentka organizace CEEMAN

O MNĚ


JMÉNO: Danica Purg

ZEMĚ: Slovinsko

MĚSTO: Mlaka pri Kranju

NÁRODNOST: slovinská

VZDĚLÁNÍ: univerzitní, doktorát, profesní vzdělávání

SEKTOR: vzdělání

POZICE: ředitelka a děkanka IEDC

ORGANIZACEBled School of Management

 

MÁ CESTA

Jsem ředitelkou a děkankou IEDC – Školy managementu v Bledu a prezidentkou mezinárodní asociace pro rozvoj managementu CCEMAN spojující více než 220 škol managementu z 55 zemí. Jako školitelka a konzultantka pracuji v oboru vedení a osobního rozvoje manažerů se zvláštním důrazem na rozvoj manažerů skrz inspiraci, kterou čerpám z umění a ostatních profesí. Za své mimořádné uspěchy na poli mezinárodního obchodního vzdělávání jsem obdržela v roce 2010 mezinárodní ocenění „Děkan roku“ od Akademie mezinárodního managementu. Dále jsem také autorkou a spoluautorkou několika knih a mnoha článků. Jsem členkou Mezinárodní akademie Managementu, obdržela jsem čestný doktorát za management na Moskevské státní universitě a Estonské obchodní škole a jsem také čestnou profesorkou na Moskevské obchodní škole MIRBIS a Moskevské státní universitě MESI. President Slovinské republiky mne ocenil Čestným řádem Svobody za můj přínos k rozvoji managementu ve Slovinsku, stejně jako v centrální a západní Evropě.
Jsem členkou několika poradních orgánů, členkou Evropského kulturního parlamentu, presidentkou Slovinské společnosti UN pro Global Compact, Global Compact mne nominovali do pracovní skupiny pro rozvoj principů zodpovědného rozvoje vzdělání (PRME - Principles for Responsible Management Education) a v roce 2013 jsem tuto skupinu vedla.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Největší výzvou je najít práci či zaměstnání, které vyhovuje vašim intelektuálním schopnostem a charakteru. I když jsem od mládí sdílela profesionální vedení, nějakou dobu trvalo, než jsem objevila, v jakém prostředí mohu rozvíjet své schopnosti a myšlení. Zjistila jsem, že politické prostředí, alespoň v mém mládí, žádalo více trpělivosti a občas ne příliš čestné chování, ve větší míře, než jsem mohla přijmout.
Zjistila jsem, že mám určitý pedagogický talent, ale také, že chci více, než jen učit. Učila jsem se od učitelů na základní škole, gymnáziu a na univerzitě. Učila jsem se od mého partnera, kolegů a přátel.
Musíte být otevřeni učení. Zorganizovala jsem si život tak, abych si našla partnera, který chápe co dělám.
Věřím , že má práce, můj úkol, který věřím, že mám, prostupuje celým mým životem, každý den.


 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Zaprvé, ke všem zaměstnáním potřebujete nějaký talent. Čím méně talentu máte, tím těžší to pro vás bude, i když získáte veškeré potřebné dovednosti. Jako podnikatelka potřebujete talent vidět příležitosti a musíte být odvážná. Když to nebude jen řemeslo, budete ještě potřebovat komunikační schopnosti. Tyto schopnosti jsou velmi důležité, když se pohybujete v mezinárodním nebo globálním prostředí. Pokud jste vůdce, budete potřebovat vizi, cítit, že máte poslání, schopnost inspirovat ostatní a motivovat ostatní k společné práci a k dosažení cíle. Nakonec je důležité být tvrdohlavý a mít hodně energie.

 

TIPY A RADY

Moje rada zní, zůstaňte sama sebou a ve svém světě. Není nutné, aby všichni byli úspěšní. Ženy mají výhodu v globalizovaném prostředí díky své mozkové kapacitě, emoční inteligenci, citlivosti a zvědavosti. Zkuste být nezávislé co nejdříve, nezůstávejte v komfortní zóně svých rodičů a kamarádů. Přijměte zodpovědnost za svůj život, i když vás to možná někdy udělá nešťastné. Učte se, jak to jen jde, kolika jazyky hovoříte, tím více světa uvidíte a více mu porozumíte. Přijměte každou práci, která se vám nabídne, abyste vytvořily šanci, že jeden den konečně najdete práci svých snů.

 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí