EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Iveta Svobodová

… je ženou, která dokáže s grácií i se třemi dětmi vést velkou farmu a stále má energii na další zajímavé projekty pro podporu svého regionu

O MNĚ


JMÉNO: Iveta Svobodová

ZEMĚ: Česká republika

MĚSTO: Heřmanice

NÁRODNOST: česká

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: zemědělství

POSITION: majitelka farmy

FIRMA: Farma Bovine

 

MÁ CESTA

Inspirací mi byla láska ke zvířatům.

Ve dvaceti letech jsem se nechala přemluvit otcem, že vyměnit podnikání ve vedení účetnictví za farmaření v horách je dobrý nápad :-).
Pustila jsem se do zemědělského podnikání, které mě chytilo natolik, že se mu věnuji dodnes a stále mě velmi baví.
Nedostatek financí, hlavně v začátcích, neustálé změny zákonů a pravidel v českém zemědělství a podnikání celkově pro mě byly velkou hrozbou.
Avšak díky nápadu rodičů, který se mi povedlo zrealizovat a přetvořit dle svých přání, a také díky celoživotnímu štěstí jsem tam, kde jsem dnes.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Zemědělství není obor, který by dokázal vydělat miliony přes noc, dá se říci, že celých 20 let bojujeme s penězi. Stále bohužel platí, že na investice si musíme půjčit, ale oproti počátku už není problém úvěry splácet. Bez peněz bych si však farmu nikdy nepořídila a nebyla tam, kde jsem dnes. Rodiče mi pomohli z počátku půjčením peněz i radou, manžel radami, prací, penězi a celkovou podporou. Manžela jsem však musela přesvědčit, že Jeseníky jsou stejně krásné jako jižní Čechy, odkud pochází. A zpočátku hlavně přesvědčit sama sebe, že se dá žít i jinde, než v Praze, kde jsem vyrůstala. Naučit se, že když něco chci, tak za tím musím jít sama, nikdo jiný to za mě neudělá. Rodina a přátelé mi vždy pomohli, když jsem to potřebovala, stejně jako moje osobnost. Kdybych si nevěřila a nevěřila tomu, co dělám, určitě bych dnes neměla takovou farmu, jakou mám. A především - dobré vztahy s úřady jsou velmi důležité :-). K projektu mě navíc inspirovala láska ke zvířatům.


 

MÉ DOVEDNOSTI

Jsem schopna se v práci naučit a v praxi použít nové informace. Znám a používám požadované techniky, abych odvedla dobrou práci. Ráda vyjednávám tak, aby všichni byli spokojení. Úspěšně koordinuji a motivuji zaměstnance.

 

TIPY A RADY

Překážky jsou od toho, aby byly překonány :-).

Když chci něco dokázat, musím věřit tomu, že to dokážu.

V Čechách je podnikání velkou džunglí, kterou se ale dá projít. Jen ženy to mají o poznání těžší, o to větší radost mají, když se to daří. I sny se můžou žít! :-)

 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí