EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Lena KOTHGASSER

Buďte sami sebou, všichni ostatní už jsou zabraní!

O MNĚ


JMÉNO: Lena KOTHGASSER

ZEMĚ: Rakousko

MĚSTO: Graz

NÁRODNOST: rakouská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby

POZICE: podnikatelka

ORGANIZACE: KoCo Graphics, book design and photography

 

 

MÁ CESTA

Jako dítě jsem milovala kreslení, ruční a řemeslné práce a psaní. To se nikdy nezměnilo, a stalo se, že tyto moje velké lásky se staly mou profesí. Novinařina byla po mnoho let mou vysněnou prací. Po státnicích ve škole a přihlášce na studium žurnalistiky nicméně přišlo odmítnutí. Byl to pro mě šok, a já měla pocit, že všechny mé sny jsou rozbity. Najednou jsem neměla žádné plány a musela jsem vymyslet, co jiného budu dělat. Nakonec jsem se rozhodla začít studovat "informační design" na FH Joanneum v Grazu. Poté jsem šla na stáž do vídeňské společnosti, vyrábějící dokumentární filmy, a podílela jsem se na několika filmových produkcích. Současně jsem začala úžeji spolupracovat s mou matkou Ursulou Kothgasser. V letech 2009-10 jsem začala pracovat v její firmě "KoCo" jako grafická designérka. Zakázky, které mi byly svěřovány, měly vždy široký rozsah a dnes spolupracujeme jako tým. Navíc v současné době studuji magisterský obor "Časově vymezená média" na Akademii umění v Linzi, studium bych měla dokončit v lednu 2016. Co se stalo s mým snem? Během posledních několika let se naše firma v mnohém proměnila, a jak my dvě osobně, tak zakázky rostou. Při práci na spoustě projektů jsem dostala příležitost psát redakční texty. To je pro mě nová vzrušující výzva, a něco, co jsem vždy chtěla dělat. I když se moje cesta rozšířila, svým způsobem mě dovedla zpět k mé původní vášni.

 

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Má matka Ursula Kothgasser založila firmu "KoCo" před dvaceti lety, když mi bylo osm let. Tak nějak jsem vyrostla v představě o tom, co je to pracovat jako OSVČ, a viděla, co to znamená mít vlastní firmu. To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč chci i já teď pracovat tak nezávisle. I když jsem viděla, jak náročné a těžké to všechno můŽe být - ale možná právě proto je to pro mě zajímavé.
Když se ohlédnu zpět, tak nepřijetí do kurzu žurnalistiky, jakkoliv to v té době bylo zklámáním, bylo pravděpodobně to nejlepší, co se z pohledu mé kariéry mohlo stát. Musela jsem si najít nový směr, který mě nakonec vedl odlišnými cestami a ukázal mi nové příležitosti, bez kterých bych dnes nebyla tam, kde jsem dnes.
Díky možnosti podílet se na natáčení různých filmů jsem dále rozvíjela své schopnosti. Hodně z toho, co jsem se naučila, dnes mohu využít při své práci.
To naprosto nejdůležitější rozhodnutí, které jsem dosud učinila, bylo připojit se k firmě KoCo a pomáhat s rozvojem podnikání. Tohle je cesta, která mě dovede, a nás společně, k mnoha novým křižovatkám a cílům. Ale samozřejmě jsem se setkala i s velkými výzvami - kreativní činnost znamená sdílení vašeho vnitřního já. Zpočátku pro mě nebylo jednoduché setkávat se s kritikou mé práce a být hrdá na své výsledky, i dnes mi to připadá občas velmi těžké. Moje profesní sebevědomí se během posledních let zvýšilo, ale doufám, že časem získám ještě silnější kůži. Nalézat a následovat mou cestu je pravděpodobně pro mě stále to nejsložitější.

 

MÉ DOVEDNOSTI

Schopnost být kreativní na povel. Schopnost mít nápady není jen talent, dar - je to něco, co jsem se díky práci časem naučila.
Jsem všestranná, a mám spoustu různých zájmů a talentů. Tato moje univerzálnost je zejména důležitá pro mě osobně a pro naši firmu, protože díky ní můžeme přijímat široké spektrum zakázek. Mám přehled o různých oblastech světa médií, jak ekonomický, tak umělecký.


 

TIPY A RADY

Nikdy neklesejte na mysli a nenechte se zastrašit světem podnikání, kde stále ještě vládnou muži.
Stůjte si za tím, co děláte, a buďte hrdá.

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí