EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Carmen Breeveld

Nositelka podnikatelského ocenění, která má velkou síť mezi/národních kontaktů, která ráda sdílí své zkušenosti s mladými podnikatelkami a mladými lidmi z různých kultur.

O MNĚ


JMÉNO: Carmen Breeveld

ZEMĚ: Nizozemsko

MĚSTO: Doesburg

NÁRODNOST: nizozemská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské a řízení lidských zdrojů

SEKTOR: služby

POZICE: majitelka, manažerka

ORGANIZACE: Marketing MediationWomen Entrepreneurs NetherlandsAmbition For SuccessAquarius21

 

MÁ CESTA

Podnikám už více jak 20 let. Začala jsem v rekruitmentu, v agentuře TeamCare v r. 1996, a za tuto práci jsem byla v r. 2003 oceněna. Toto ocenění mi otevřelo cestu k novým oblastem a příležitostem. Opravdu skvělá volba mezi tím, jestli pokračovat v mém klíčovém businessu, dělat něco jiného nebo si vybrat další aktivity?
Udělala jsem to poslední - byla jsem členkou poradců na ministerstvu ekonomických záležitostí, kde jsem se věnovala novým formám podnikání a jejich rozvoje mezi ženami, etnickým minoritám a mladým lidem. Mimoto jsem byla zvolena předsedkyní Federace žen podnikatelek, zastřešující organizace, spojené s VNO/NCW - nizozemská organizace zaměstnavatelů. Federace se zasloužila o to, že ženy-podnikatelky získaly mateřskou a např. nadále nepotřebovaly podpis otce dítěte nebo manžela na to, aby splatily půjčky nebo podaly daňové přiznání.

Díky rozmachu sociálních médií se objevuje mnoho překážek pro zastřešující organizace a tradiční členství v organizacích. Ženy podnikatelky se zapojují do stále většího počtu networkingových aktivit, hledají přes internet ty, kteří zvýší jejich obchodní příležitosti, aniž by musely platit členské příspěvky. Dosud nejsou ale ženy podnikatelky na seznamu pozvaných na obchodní jednání, organizovaná ministerstvem. Takže já jsem začala s nizozemskými ženami. Prostřednictvím organizování návštěv v a ze zahraničí žen-podnikatelek stimuluje rozvoj businessu.

 

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Můj další business je marketingová mediace - podporuji inovativní podnikatelské nápady při vstupu na trh a představení jejich služeb či výrobků a při obvyklých finančních obtížích.
Je to výjimečné, a já jsem vděčná, že jsem se mohla ujmout této profesionálně-zprostředkovatelské role díky tomu, že jsem součástí (mezi)národních sítí.
Je fajn mít možnost být členkou předsednictev a mít poradní hlas, mimoto, že vedu můj vlastní business. Ale obojí to chce hodně času, nicméně je fajn mít možnost pomáhat hodně lidem díky mé síti. Speciální místo v mém srdci patří vysokoškolsky vzdělaným mladým z rodin imigrantů. Ačkoliv jejich výsledky nehovoří o ničem špatném, mnohdy je jim doporučováno, aby šli na praktickou střední školu, a nemysleli na vědeckou dráhu. Proto také pracuji jako předsedkyně absolventské organizace NUC - New Urban Collective, která působí jako vzor pro mladé, a pomáhá jim dostat se díky jejich potenciálu na vysokou školu. Vedu workshop "Dovednosti podnikatelů" v jednom z programů NUC "Ambice pro úspěch", kde účastníci, kteří chtějí být podnikateli, zpracují svůj business plán a výzkum. Těm, kteří svůj business plán implementují, poskytneme koučink, mentoring a navrhneme jim finanční možnosti.
Je opravdu skvělé, když každoročně můžeme vidět vliv našeho podnikání!

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Líbí se mi propojit lidi a nechat je si užívat mé kontakty. Jsem skutečně hrdá, když se jim podaří dostat ze sebe do nejlepší a když jsem je v tom mohla trochu podpořit.
Motor ekonomiky je podnikání a věřím, že na to svou politická pozornost zaměří i Nizozemí, stejně jako celá Evropa. Zvláště podnikání žen a mladých lidí potřebuje podpořit, mimo jiné, při lepším přístupu k počátečnímu kapitálu. Vždy budu dělat svou část.

 

 

 

TIPY A RADY

Máte nějaké plány nebo sny? Myslete je vážně. Běžte si za tím. Rozdělte je do malých kroků.
Zúčastněte se networginkových meetingů, odvažte se požádat o radu. To je způsob, jak vytvořit podporující prostředí kolem sebe.
Pro ženy podnikatelky je zbytečné poslouchat ten malý hlásek uvnitř vaší hlavy, který říká: „jsem dost velká na to, abych se zapojila?“. Mimo Nizozemsko na vás čeká celý svět.

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí