EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Iens Boswijk

Během 17 let se jí podařilo vybudovat největší síť informací o restauracích v Nizozemsku. Teď ji s velkým ziskem prodala.

O MNĚ


JMÉNO: Iens Boswijk

ZEMĚ: Nizozemsko

MĚSTO: Amsterdam

NÁRODNOST: nizozemská

VZDĚLÁNÍ: ekonomické vysokoškolské, Le Cordon Blue, Paris

SEKTOR: průmysl a služby

POZICE: majitelka, manažerka

ORGANIZACE: sold restaurant site Iens.nlOwn link Iens Boswijk Linkedin

 

 

MÁ CESTA

Jsem podnikatelkou od roku 1987, poté co jsem absolvovala vzdělání v oboru francouzské a italská kuchyně v Paříži. Nejprve jsem vlastnila cateringovou společnost The Table of lens. Na konci devadesátých let jsem začala ‘Iens.nl’. Chtěla jsem rozšířit nový způsob informování o restauracích na základě názoru zákazníků, ne expertů. Nejdříve jsem tiskla gastronomické regionální průvodce, ale brzy jsem rozšířila svou činnost na internetu. Nyní můžete zanechat svoje připomínky přímo na platformě, která je celosvětová - a já teď nemusím psát dopisy našim "posuzovatelům". Byli jsme jednou z prvních interaktivních platforem. Restaurace si musely zvyknout na tento nový způsob hodnocení. Se dvěma milióny návštěvníků za měsíc jsme teď největší stránka restaurací v Nizozemsku. Stránky také nyní fungují jako návštěvní kniha pro restaurace, díky tomu si můžete "rezervovat" svůj stůl prostřednictvím naší platformy: Iens.nl

 

 

MÉ ZKUŠENOSTI

Před 17ti lety jsem začala svůj pověstný kuchyňský stůl, jezdila jsem ka kole po městech a do sešitu psala své poznámky. Po 3 letech jsem dočasně sdílela se svým obchodním partnerem. lens má dnes 40 zaměstnanců. Od začátku naši hlavní investoři hodně investovali. Byla jsem zapojena do kontaktování a propojování uživatelů a restaurací, organizování akcí a nabídek. Na začátku bylo docela těžké vydělávat peníze po internetu. Inovace internetového systému po 8 letech stála spoustu peněz.
Aby bylo možné prodat podnik, lens se propojil s rezervačním systémem Seatme v roce 2012, čímž jsme vytvořili službu rezervací. Tyto služby pro restaurace znamenaly velkou výhodu, rovněž bilance lens se stala více pozitivní. Ředitel Seatme reorganizoval lens do ještě štíhlejší společnosti.
Prodejní proces byl veden společností Holland Corporate Finance. Během 2 měsíců v roce 2015 byl lens prodán Tripadvisoru. Logický partner, se kterým bylo možné udělat další krok v rozvoji jednoho systému pro evropský trh, s využitím místních informací. Můj původní sen. Nyní jsem z lens odstoupila. Třebaže je to trochu děsivé, ale musíte to nechat být. A ráda se porozhlížím po nových příležitostech.

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Během 17 let jsem ve firmě jednoduše dělala všechno. Mám talent pro marketing, konktakty a inovace. Vždycky hledám nové nápady na zlepšení našich služeb a produktů a přidání hodnoty našim cílovým skupinám spotřebitelů a restaurací. Takže potřebujete lidi, tedy mimo vás, na každodenní management a finance. Vždycky budu podnikatelkou. Radím lidem a organizacím docela úspěšně, ale upřednostňuji tvořit něco sama.
Můj další krok? Období volna mi dá pročištění a odpočinek, doufejme. Jsem přesvědčená, že nová zlatá příležitost mi přijde do cesty, skrz moji rozsáhlou síť restaurací a internetovému obchodu.

 

TIPY A RADY

1. Chcete pracovat s patnerem? Když se rozhodnete spolupracovat s partnerem, ihned si rozdělte pravomoci. Dohodněte si jasné schůzky a rozdělte úkoly. To zabraňuje dvojí práci a frustraci.
2. Přeložte svoje upřímné hluboké vnitřní pocity do obchodních plánů a držte se jich.
Vaše vlastní vnitřní síly jsou vaše nejdůležitější aktiva. Ten kdo vstupuje do podnikání jen pro získání peněz, neuspěje. Jen vaše síla vede k zaměření a nadšení, i když občas musíte čelit překážkám.
3. Napište si plán, než začnete, a nechte si čas na jeho rozvoj. Ověřte si svoje plány s přáteli, ale také i s kritickými názory.
Nebojte se negativních reakcí, ale přetransformujte tyto námitky do svého plánu.
4. Hospodařte s penězi investorů jakoby to byly vaše vlastní peníze.
Zeptejte se sami sebe: Investovala bych sama? Kolik? V horších časech, zaplatila bych něco navíc? Opravdu budete více úspěšní pokud jste schopni nakládat s penězi druhých jako s vlastními.
5. Rostoucí obchod? Držte se svých znalostí, hodnot a talentů.
Hledejte lidi s dalšími a lepšími kvalitami, pokud váš byznys roste. Zůstaňte přesvědčeni o svých specifických kvalitách a držte se jich. Samozřejmě, můžete rozvíjet nějaké další dovednosti, ale vždy na základě vašeho talentu. Nikdo není schopen dělat vše perfektně.
6. Přidaná hodnota. Když přidáte hodnotu, můžete podnikání/služby/produkty  nechat růst.


 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí