EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Samira Bouchibti

…je všestranná politička a spisovatelka. První členka parlamentu, nyní členkou místního zastupitelstva v Amsterdamu. Specializuje se na multikulturní záležitosti.

O MNĚ


JMÉNO: Samira Bouchibti

ZEMĚ: Nizozemsko

MĚSTO: Amsterdam

NÁRODNOST: nizozemská

VZDĚLÁNÍ: žurnalistika

SEKTOR: politika a sociální sektor

POZICE: Podnikatelka - poradkyně a spisovatelka v oblasti politických, sociálních a multikulturních témat

ORGANIZACE: http://samirabouchibti.nl/

 

 

MÁ CESTA

Již 42 let žiji v Nizozemí. Narodila jsem se ve Fezu v Maroku a ve věku 2 let jsme s mojí maminkou, pěti bratry a sestrou přišli za rodinou do Nizozemí. Moje silná maminka mi vždy říkala, abych se sama postarala o vlastní příjmy. A tak kromě studia jsem vždy pracovala, také abych přispěla sociálními příspěvky společnosti. Kombinovala jsem placené zaměstnání a dobrovolnickou práci, jako například členka představenstva společnosti Womeninc. Protože mám 3letou dceru, musela jsem dobrovolnickou činnost trochu omezit.

Členkou parlamentu za stranu PVDA (sociálně demokratická strana) jsem se stala ve svých 36 letech. Stal se ze mě liberál. Nyní jsem (na částečný úvazek) členkou rady pro VVD (liberálové) v Amsterdamu. Je pro mě velmi důležité věci opravdu měnit, být aktivní v politice. Příklad? V současné době jsou muzea otevřena do 18 hodin. Pokoušíme se o prodloužení doby do pozdějších hodin.

Kromě působení v politice aktivně připravuji programy pro rádio a televizi, organizuji konference, dělám prezentace a píši knihy a články, především na multikulturní témata. Pokud bych mohla zanechat dědictví v podobě alespoň malého zlepšení, většího porozumění a interpretace islámu a Muslimů, byla bych spokojená. Potom by moje dcera, s marockou a nizozemskou krví, by mohla mít ještě snadnější šanci rozvíjet svobodně svá nadání a talent.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Podnikat jako osoba samostatně výdělečně činná mi naprosto vyhovuje. Svoboda slova, myšlení a práce je moje životní motto. Někdy to pociťuji jako břemeno. Musíte zvládnout mnoho rozličných úkolů, způsobených různými rolemi, které ženy musí naplnit. Poskytujete svému dítěti, manželovi a rodině váš čas a vytváříte jejich vlastní život. Na druhou stranu si také musíte udělat prostor pro sebe, vyjít si, jít do muzea nebo si přečíst hezkou knihu.

Jako samostatně výdělečně činný profesionál (samostatný podnikatel v evropských podmínkách) musíte nabídnout dobrou kvalitu mnoha klientům. Při všech těchto požadavcích se vaše mysl občas promění v chaos. Nicméně, vzhledem k tomu, práce je pak mnohem zábavnější, jsem si stanovila vydržet s pozitivní energií.

 

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Ženy jsou schopny kombinovat mnoho různých věcí, mnoho úkolů. To je dělá dobrými podnikatelkami a manažerkami. Muži jsou možná schopni se více zaměřit, když pracují na jedné věci. Každopádně, oba talenty mohou být lépe kombinovány ve firmách na úrovni vyššího a středního managementu. Takže, ženy: nevstupujte jen do podnikatelského světa, ale dál dělejte svou dobrou práci.

 

TIPY A RADY

9 tipů pro ženy, jak zůstat pozitivní ve všem, co děláte a co vás baví:

1. Nebuďte na sebe tak tvrdá.

2. Nenastavujte si laťku příliš vysoko.

3. Dobré je dost dobré.

4. Pocity viny je těžké zvládnout, poskytněte sobě prostor tak, jako ho dáváte i ostatním.

5. Přijměte každý svůj krok, važte si svého dne.

6. Rozvíjejte své talenty.

7. Buďte spokojené se sebemenším přínosem.

8. Objevte sama sebe a kým chcete být, v úplné svobodě.

9. Zvažujte své vlastní myšlenky také mimo dané vzorce.

Motto: Být sama sebou je jediné, čím se můžete stát.


 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí