EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Astrid Brouwer-Mesman

Ředitelka oddělení v ABNAMRO dává tipy pro horizontální a vertikální rozvoj karéry ve velkých firmách.

O MNĚ


JMÉNO: Astrid Brouwer-Mesman

ZEMĚ: Nizozemsko

MĚSTO: Amsterdam

NÁRODNOST: nizozemská

VZDĚLÁNÍ: vše od základního po univerzitní, a k tomu 20 let rozličných večerních kurzů

SEKTOR: bankovnictví a finance

POZICE: ředitelka oddělení financí, risk managementu a řízení portfolia v ABNAMRO

ORGANIZACE: Linkedin Astrid Brouwer

MÁ CESTA

Když mi bylo 15, začala jsem na letní brigádě pracovat v bance ABNAMRO. Právě jsem dokončila své základní vzdělání a měla jsem v plánu dále studovat. Ale nabídli mi stálé zaměstnání. Tak jsem se zeptala mojí matky - a ta mi dala svolení! O 42 let později jsem ještě stále pracovala v téže bance a s ještě větší radostí. Dělala jsem všechny druhy práce. Také činnosti, které dnes už díky automatizaci neexistují. Byla jsem také zodpovědná za management. Nyní mám vlastní kancelář v Haarlemu, jsem ředitelkou personálního oddělení na centrále. Samozřejmě, že jsem přežila hodně reorganizací, viděla příležitosti a byla vyzvána převzít různá místa. Můžete se velmi dobře rozvíjet ve velké firmě, díky externímu a internímu vzdělávání, mentoringu a koučování. Pokud chcete tyto příležitosti využít, samozřejmě budete muset vyslovit svá přání, a to dost hlasitě. ABNAMRO má politiku vstřícnou k ženám, pracuje tam 52 % žen, ale na vedoucích pozicích je podíl žen jen 18 %. Cílem je zvýšení tohoto procenta.
 

MÉ ZKUŠENOSTI

Od písařky od dálnopisu jsem vyrostla na ředitelku vlastní kanceláře v Haarlemu. Nyní řídím tým 14 specialistů na akvizice a poradenství, a jsem zodpovědná za finance a řízení rizik. V mém týmu je o něco více žen než mužů. Velmi ráda pracuji ve smíšených týmech plných rozmanitosti. Role manažerů se hodně změnila díky "novým způsobům flexibilní práce". Je založena na důvěře a řízení na výstupu, místo ovládání přítomnost. Podle mého je to velmi důležitý aspekt pro rozvoj lidí. V Nizozemsku začínám vidět zlepšující se ekonomické klima: podnikatelé se odvážili znovu investovat, a banky jsou častěji ochotné schválit žádosti o půjčky.

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Pochopitelně jsem se po dobu více než 20 let vzdělávala, zúčastnila se školení a kurzů, večer po práci. Zúčastnila jsem se interních a externích kurzů, zlepšovala své znalosti, zúčastnila se mentoring a koučinku. Strávila jsem mnoho času tím být mentorkou pro ostatní. Přestože nemám vzdělání v oblasti lidských zdrojů, mám hodně zkušeností. Příležitosti pro růst a vývoj jsou specifické a speciální ve velkých firmách, například bankách. Můžete růst ve firmě vertikálním i horizontálním směrem. Je to ideální pro studenty se středním nebo vyšším vzdělání v oboru ekonomie. Doufám, že i v průběhu nadcházejícího reorganizace zde pro mne budou nové výzvy.

 

TIPY A RADY

1. Za prvé - dělejte věci správně, a dělejte je teď.
2. Mějte radost ze své práce a ukažte to ve vašem postoji.
3. To, co dáváte, se vám bude vracet.
4. Rozvíjejte správným způsobem svůj profesionální přístup.


 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí