EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Daniela Strassberger

Miřte na měsíc. I kdybyste se nestrefili, skončíte mezi hvězdami. — Brian Littrell

O MNĚ


JMÉNO: Daniela Strassberger

ZEMĚ: Rakousko

MĚSTO: Graz

NÁRODNOST: rakouská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby

POZICE: designérka na volné noze

ORGANIZACE: OSVČ

 

 

 

MÁ CESTA

Už jako teenager jsem věděla, že chci v životě pracovat v kreativní profesi. Takže nebylo překvapením, když jsem se rozhodla navštěvovat školu "Ortweinschule", dříve školu aplikovaného umění v Grazu. Jako specializaci jsem si zvolila obor grafický design.
Po skončení studií jsem začala rovnou pracovat v agentuře. Práce byla velmi zábavná a celý ten obor se mi zdál neuvěřitelně vzrušující. Nicméně po čase jsem zjistila, že má žízeň po vzdělání nebyla ani zdaleka uspokojena. Internet se stal nesmírně populárním a já jsem byla tímto tématem, těmito novými kreativními možnostmi, naprosto fascinovaná.
Dalším mým krokem bylo začít získávat zkušenosti v oboru, po kterém jsem toužila - zahájila jsem studia oboru "informační design" na technické univerzitě v Grazu. Více než jednou jsem se během těchto čtyř let studia ptala sama sebe, co mě to posedlo, že jsem se na to dala. I když tato doba byla pro mě opravdovou výzvou, měla jsem také možnost si splnit další sen - strávila jsem tři měsíce v USA v Silicon Valley, tedy v historickém domově všech věcí na internetu. Po tomto pobytu následoval rok v Mnichově, kde jsem nejen nasávala atmosféru velkoměsta, ale také zažila spoustu věcí jak v osobním, tak profesionálním životě.
Z osobních důvodů jsem se vrátila do své rodné země a začala jsem pracovat pro dvě ze světově nejznámějších agentur, než jsem se rozhodla učinit první krok na své cestě k nezávislosti a uspokojit tak touhu, která se ve mně probudila v době, kdy jsem pobývala v Mnichově.
I když být na volné noze není občas ten "nejjednodušší" způsob obživy, doposud jsem tohoto svého rozhodnutí nelitovala.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Příležitosti:
Rozhodně to bylo studium a možnost ochutnat "mezinárodní ovzduší".
Překážky:
Jak zkratka OSVČ říká, jste samostatně zaměstnaní, a jste sami za sebe. To případně popisuje můj profesní život.

Naštěstí mou práci miluju a neudělala bych nic jinak. I uvědomění si, že - alespoň teoreticky - mohu dělat věci v čase, který si určím, mi pomáhá. Musím si dávat pozor na to, abch také odpočívala. Není to vždy tak jednoduché.

 

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Mám mnoho let zkušeností v oboru tradičního grafického designu a pečlivě sleduji trendy. Jsem rovněž expertkou v oblasti technické implementace webových stránek a UI designu. Pro moje zákazníky je výhodné, že mají v jednom člověku obě tyto dovednosti, což z celého procesu tvorby webu dělá více efektivní činnost, s menšími požadavky na komunikaci a koordinaci.

 

TIPY A RADY

 

Využívejte principu 80/20. Perfekcionismus může vést k vyhoření. Dobře vybalancovaný přístup k pracovním povinnostem a osobnímu životě umožňuje nabídnout vysokou kvalitu služeb a dlouhodobou spolupráci. Pro mě jako "one woman show" je důležité dobře odhadnout čas, který mám k dispozici, a neudělat tu chybu, že bych kývla na příliš mnoho projektů najednou.

Buďte flexibilní. Ne vše, co jste si v business plánu napsali, se musí v reálném životě naplnit. Je proto velmi důležité naslouchat zákazníkům a kritiku si nebrat osobně. Berte ji jako příležitost pro vylepšení vašich služeb a další přiblížení se k požadavkům zákazníků.

Zaměřte se. Nepracujte na příliš mnoha projektech, vyberte si oblast, na kterou se soustředíte, a ve které budete poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby.

 

 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí