EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Dagmar Bojdunyk-Rack

Milujte to, opusťte to, nebo to změňte.

O MNĚ


JMÉNO: Dagmar Bojdunyk-Rack

ZEMĚ: Rakousko

MĚSTO: Graz

NÁRODNOST: rakouská

VZDĚLÁNÍ: vysokoškolské

SEKTOR: služby

POZICE: výkonná ředitelka


 

MÁ CESTA

Po dokončení střední školy jsem se začala odborně vzdělávat v oblasti vzdělávání učitelů pro základní školy.
Několik let jsem pracovala jako speciální pedagog a zároveň jsem studovala pedagogiku na univerzitě v Grazu.
Dát dětem a mladým lidem lepší podmínky pro fyzické a duševní zdraví byl vždy hnací motor v mém životě.
Po absolvování vysoké školy vedla má cesta do oblasti vzdělávání dospělých. Mezi moje hlavní funkce patřila podpora při nabírání, stejně podpora při jejich profesním „přeorientování“.
Abych mohla pracovat na dalších pozicích, dalším logickým krokem bylo získání odborných znalostí v oblasti řízení podniku, řízení lidských zdrojů a vývoj organizací.
Po tomto školení a rozmanité profesní zkušenosti jsem se rozhodla stát aktivní ve třetím sektoru, přednostně v instituci, jejíž cílové skupiny byly děti a dospívající.
Štěstí (pokud něco takového existuje) mě přivedlo k RAINBOWS – hledali generálního ředitele. Už 16 let jsem v této pozici a řídím tak růst této asociace. Během těchto let asociace rapidně rozrostla, počet nezletilých, o které se lze postarat, neustále roste, byli jsme schopni rozšířit naše nabídky v mnoha směrech a organizační struktury tak byly změněny. Na této cestě bylo mnoho hurá-momentů, také nějaká selhání a aktuální sociálně-politická situace s sebou nese mnoho výzev.


 

MÉ ZKUŠENOSTI

Příležitosti:
V mém případě to nebyla žádná speciální příležitost, vždy to byla kombinace několika faktorů, které ovlivnily můj profesní život. Rozhodujícím faktorem bylo, a stále je, že jsem kolem sebe vždy měla lidi, kteří mě podporovali v profesním i osobním růstu a kteří při mně stáli během mých úspěšných i neúspěšných dnů. A určitě zde také byly příležitosti, které jsem rozpoznala příliš pozdě, nebo vůbec….

Výzvy:
Vždy jsem měla velkou podporu v osobním i profesním životě, i když se má rodina někdy musela vypořádat s mou nepřítomností v důsledku mých závazků. Největší výzvy byly, a stále jsou, situace, kdy musím udělat rozhodnutí, která mají značný dopad na mé blízké (a to včetně mých zaměstnanců).

 

 

MÉ DOVEDNOSTI

Sebemotivace, odhodlání, vytrvalost, schopnost snášet frustrující situace, otevřenost, komunikace, schopnost řešení konfliktů a smysl pro humor.

 

TIPY A RADY

Důležitou věcí je „zapálení“ pro váš nápad, bavit se a mít radost z jeho provádění, myslet na svůj cíl, ale také si dovolit dělat chyby.

 

 

 

  • Default
  • Title
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí