EnglishΕλληνικάΕspañolčeštinaDeutschItalianoNederlandsSlovenščina

Manuál: Zaměřeno na budoucnost

tips

Vaším cílem jako pedagogů je vaše studenty vybavit znalostmi, dovednostmi a schopnostmi, aby se úspěšně prosadili na poli výzkumu, ve státní správě, v komerční sféře, na pracovním trhu. V této souvislosti se naskýtají dvě hlavní didaktické otázky:

• Jak vy, coby učitelé, přednášející nebo kariérní poradci, umožňujete nebo napomáháte svým studentům získat dovednosti 21. století, tedy flexibilitu, zodpovědnost, proaktivní postoj, kreativitu, vytváření smysluplných projektů, sociální inteligenci, mezikulturní kompetence a podnikatelské dovednosti? Máte dostatek prostředků, abyste ve studentech vzbudili zájem a mohli dále rozvíjet tyto měkké dovednosti?

• A hlavně, máte dostatek materiálů pro rozvoj těchto dovedností mezi vašimi studentkami? Máte zdroje a možnosti, kde by se mladé ženy mohly s těmito vzory ztotožnit?

V tomto mohou pomoci studie, případové studie, postupy, nástroje, které je možno využít ve vašich výukových aktivitách, při studiu a elearningových aktivitách a projektech. Možná se necháte inspirovat příběhy z časopisů, novin, na internetu. Ale buďme upřímní: většina těchto úspěšných lidí, se kterými by se studenti mohli ztotožnit, jsou muži.

Teď máte k dispozici největší sbírku příběhů žen podnikatelek a manažerek ve vedoucích pozicích.

 

V projektu “100Zrcadel pokračování ” jsme nashromáždili největší soubor na internetu, abychom vám přinesli 200 příběhů úspěšných žen z 10 evropských zemí. Použili jsme moderní prostředek – video, abychom nechali promluvit ženy samotné o svých úspěšných příbězích (všechny s titulky v angličtině), kam je jejich iniciativa a podnikatelské přístupy přivedly, jejich témata, kterými se učily, a tipy pro mladé ženy. A přidali jsme portréty s texty přeloženými do osmi jazyků. V našem projektu můžete vyhledat 200 příběhů z naší dokumentační databáze. Ale především: nechte vaše studenty, aby si je prostudovali.

Požádali jsme širokou škálu žen, aby se podělily o své zkušenosti. Jde o ženy v top manažerských pozicích, ve vysokých funkcích hierarchického žebříčku, podnikatelky s dlouhým příběhem, ke kterým mohou studentky vzhlížet. Ale byly to též zaměstnané ženy nebo malé podnikatelky s příběhem, v němž studentky mohou najít paralelu a identifikovat se s nimi, a tak se samy poznávat. Všechny ženy-zrcadla – příklady žen se rády inspirují a motivují novou generaci tím, že říkají: „Jít svou vlastní cestou a učit se je možné!” 

Cíl: tato sbírka příběhů pomáhá uspokojit potřebu přidat praktické případy k oblastem, které budete (nebo plánujete) vyučovat, rovněž jsou zdůrazněny schopnosti potřebné pro rozvoj budoucích dovedností. Studium praktických případů vede k více živému a názornému prostředí výuky, kde se studenti díky způsobu předávání znalostí více naučí a zapamatují si všechno lépe, protože budou proaktivní a budou schopni využít svou empatii a uvést znalosti do praxe. Příklady žen a jejich příběhy mohou obohatit vaše přednášky a vzdělávací aktivity. Ženy studentky se mohou samy identifikovat s příběhy žen-zrcadel, a to jim pomůže podniknout jejich vlastní (první) kroky na trhu práce a ve světě podnikání. Rozbít – prorazit skleněný strop, vyskočit, odlepit se od země. Závěr: dnešní společnost potřebuje ženy lídry.

Můžete si toto PDF stáhnout do svého počítače, vytisknout nebo zkopírovat stránky. Podívejte se na všechny možnosti – stačí kliknout na link v příslušné sekci, kde získáte mnoho tipů pro výuku, reference a další materiály, týkající se tématu celkově. 

Sdílejte Vaše reakce na facebookové stránce projektu 100Zrcadel

 

Vyhledejte ženy podle oblasti výuky:

Váš vlastní byznys Ženy v mužském světě
Kariérní růst Osobní a pracovní život v rovnováze
Strategie pro budování kariéry Jak mentoring pomáhá
Žena jako vůdce Síla networkingu
 

 

Download the Manual "Focus on your Future" (Draft version EN)

 

 

 

 

 

 

 

Více z této kategorie: « ZVOLTE SEKTOR

Na těchto internetových stránkách můžete snadno přijmout nebo zamítnout cookies pomocí